Indukcija

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Vrela voda še ni dišeča kava
evil.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
res merite fakin đezvo, kaj je bolj netipičnega za gor.
bonk.gif


Razlike med posodam so faktor 5x, tudi tefal za indukcijo ni med zmagovalci, se dobi veliko boljše posode kar se izkoristka tiče in me še zdaj kdaj zaje, ko menjam posode in enkrat že žge olje, predno česen prenesem, drugič je pa ravno prav npr.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Najbolj zanimivo je to, da bi moralo biti pitje kave nek ritual, vi si pa merite, kdo ima daljšega???
Moram še dopisat Beeeeee....
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Ti si
stupid-1.gif

A veš kaj je džezva sploh?
Dejstvo je da počasneje, kar koli daš gor in v kateri koli posodi. Pa se lahko na trepalnice postaviš.
Indukcija je najhitrejša!
Ti si dobil pač takšne rezultate. Kako si prišel do njih veš najbolje sam. Sam pa sem do nedavnega imel 2x plin in 2x steklokeramiko pa nikoli nisem skuhal kave v "džezvi" na steklokeramiki. Preden se je plošča segrela sem jo kuhano nas plinu že pil.

PS- najhitrejše pa je kava skuhana s kavnim avtomatom. Od pritiska na gumb za vklop do dišečega espressa mine zgolj minutka.
Pa dobro saj je vseeno kje si hitreje dobil, dejstvo je da je indukcija veliko hitrejša od plina in steklokeramike.
Pa ne rabiš dajati nevmesnih komentarjev o kavnem avtomatu.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa dobro saj je vseeno kje si hitreje dobil, dejstvo je da je indukcija veliko hitrejša od plina in steklokeramike.
Pa ne rabiš dajati nevmesnih komentarjev o kavnem avtomatu.

To absolutno ne drži! 2kW indukcija ne bo segrela prej posode kot 5 kW navadna električna plošča.
evil.gif

Ima pa indukcija to prednost, da ne rabi predgrevanja kot steklokeramika ali navadna električna plošča in je zato hitrejša. Ko pa so enkrat plošče ogrete, pa so vsi trije principi enako hitri. Da pa bi bila hitrejša od plina pri enaki moči in primerni posodi pa ni nobenega fizikalnega, konstrukcijskega ali tehničnega razloga.

PS- Če mi ga podaš razloge, zakaj bi bila indukcija hitrejša bom vesel, da bom dopolnil luknje v mojem znanju.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pa dobro saj je vseeno kje si hitreje dobil, dejstvo je da je indukcija veliko hitrejša od plina in steklokeramike.
Pa ne rabiš dajati nevmesnih komentarjev o kavnem avtomatu.

To absolutno ne drži! 2kW indukcija ne bo segrela prej posode kot 5 kW navadna električna plošča.
evil.gif

Ima pa indukcija to prednost, da ne rabi predgrevanja kot steklokeramika ali navadna električna plošča in je zato hitrejša. Ko pa so enkrat plošče ogrete, pa so vsi trije principi enako hitri. Da pa bi bila hitrejša od plina pri enaki moči in primerni posodi pa ni nobenega fizikalnega, konstrukcijskega ali tehničnega razloga.

PS- Če mi ga podaš razloge, zakaj bi bila indukcija hitrejša bom vesel, da bom dopolnil luknje v mojem znanju.
Ok v redu indukcija ima 1 w, tvoja plošča pa 1000kw. Kot da plošče z isto velikostjo nimajo skoraj indentičnih moči...
Predpostaviva tvoja plošča reciva s premerom 28 cm in 2kw enkrat ko bo segreta, bo hitreje segrela posodo kot moja 28cm z 2kw a majhno posodico navzgor. Sklepam, da v vsakem primeru da vseh 2kw a v mojem primeru samo v posodo pri tebi pa kar posodo ne pokrije gre vse stran
In ja je pomemben podatek da ne rabiš pred segrevanja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113

Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Meni zavre v 3 minutah v džezvi voda. Steklo je bilo okoli 5 in plin 7 minut.


A bi se dalo cca. napisat koliko drži ta džezva?

Ker mi ne grejo tile časi najbolj skupsj pri nobeni opciji.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Danes sem ravno imel čas, pa sem naredil test, pa liter vode sem moral zavreti za paklžupo. 1 liter vode v piskru iz 22C do vretja (pravega vretja - burkanja seveda), indukcija na P, zavre v 3 minutah.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ok jaz že vedno nimam plate, pa jo bom očitno moral na blef kupit, ker ni bilo nekega pametnega predloga v tej temi...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
vse si lahko izvedel, na kaj paziti, preden je tema skrenila. Točno določenega modela pa res ne... Še znamke so bile omenjene. AEG, Bosch, Beko, WhirlPool (se mi zdi, da to IKEA trži), s katerimi so ljudje zadovoljni. V ta prvi merkur ali big bang jih greš lahko še pogledat, pa eno izbereš, pa je. Ni da bi zdej doktotiral iz indukcij. Ko boš pečico kupoval --- takrat pa človek res lahko pojamra.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Sevljetu si poslal ZS?
Nima nič pametnega po se bolj pametni ceni (nižji od tiste v Mercatorju minus kupon za popust)?
Moji (sevljetovi) pib645e14e zamerim samo to da posamezni grelec nima tipke za ugasniti. Moraš enostavno do nule držat tipko, ali posodo odmakniti plošče z drsnikom so bile takrat predrage
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
vse si lahko izvedel, na kaj paziti, preden je tema skrenila. Točno določenega modela pa res ne... Še znamke so bile omenjene. AEG, Bosch, Beko, WhirlPool (se mi zdi, da to IKEA trži), s katerimi so ljudje zadovoljni. V ta prvi merkur ali big bang jih greš lahko še pogledat, pa eno izbereš, pa je. Ni da bi zdej doktotiral iz indukcij. Ko boš pečico kupoval --- takrat pa človek res lahko pojamra.
A je težko napisati znamko in model plate, ki nudi zvezno kuhanje brez intervalnega preklapljanja?
Mislim da je to ta trenutek edina prednost plat, dizajn in način upravljanja je viden že iz slik. Delovanja pa se ne da videti preden jo kupiš ali sprobaš, ali pa ti priporoči alter znalec takšno plato, ki nudi zvezno vretje.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
http://www.siemens-home.si/sez...-technicalspecs

17 stopenj :S

Ðabe ti 17 stopenj, če še vedno to pomeni, da deluje s 17 različnimi intervali, ne pa da prilagaja dejansko dovedeno moč posodi
crazy1.gif



Mislim da smo prišli do zaključka, kjer lahko rečemo, da proizvajalci ne znajo/nočejo označevat tega, kako deluje notranja logika njihovih plošč. Bomo za ta "premium" feature morali počakat še par let, tako kot je bilo nekaj časa "popularno" da so pri sesalcih pisali priključno in sesalno moč, zdaj pa samo še energetski razred
tongue-1.gif


lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
načeloma me ne moti če kuha v intervalih. Če je interval (prekinitev) KRATEK sekundo.
problem vidim recimo pri kuhalniku ko pri 500 w počiva 10-15 sekund. To pa ni za nikamor. Naslednja stopnja pa je 1000w, ki pa je premočna in vse prevre...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
načeloma me ne moti če kuha v intervalih. Če je interval (prekinitev) KRATEK sekundo.
problem vidim recimo pri kuhalniku ko pri 500 w počiva 10-15 sekund. To pa ni za nikamor. Naslednja stopnja pa je 1000w, ki pa je premočna in vse prevre...
Una siemens (imam prejšni model), ki je gori deluje na intervale 1-4 stopnje in pa zvezno od 5-9 in booster. Interval je na kaki sekundi ali dve na 1-4 stopnji.