Indukcija

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pa znajo proizvajalci kako napisat, kak način regulacije uporabljajo (kako se izražajo)? Saj razumem, da je težko narest frekvenčnik na tako velikih močeh, pa vseeno bi to morali znat tržit
grin1.gif


lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
In sedaj ponovno v alter temi pričakujem znalce, lastnike indukcijske plošče, katera deluje zvezno, da pove ime in model plošče.
Sem pred 3 leti kupoval indukcijo, se nategnil z eno bosch (saj deluje, super, samo bila je 3x predraga pa deluje na on/of način - zato sem napisal nategnil), ker je nekdo na alter forumu trdil, da dražje priznanih znamk delujejo zvezno brez preklapljanja.

Potem sem lani septembra šel na svoje v novo stanovanje in sem trgovce še posebej spraševal, kako deluje katera plošča in so za vse trdili, da delujejo enako, da je razlika samo v moči in načinu komand. Pa sem kupil poceni beko, ki deluje povsem identično kot prej omenjen vrhunec tehnologije za 3x ceno, ki bi naj imel bolj zvezni način delovanja.

Kdor ima pa indukcijo, ki mu ne deluje intervalno pri manjših jakostih, pa na plano z imenom produkta ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
se pridružujem informaciji, ker nezvezno mi deluje tudi zdaj ta jebena steklokeramika, to je tudi en del zakaj sem želel indukcijo, sem mislil, da imajo indukcijske vse to...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.298
5.328
113
Kako preklapljanje? Na to nikdar nisem bila pozorna. Koliko časa naj bi vrelo in koliko časa potem ne? Na kateri stopnji to (kao nižje stopnje).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Zavri vodo, potem pa zmanjšaj moč na recimo 1/3 in opazuj kaj se dogaja. Če bo vsake toliko časa začelo vreti na polno, preostali čas pa ne, potem je ON/OFF način. Če pa bo cel čas enakomerno vrelo pa je zvezna regulacija.

Pa glede na to da indukcija tudi "ruži" med delovanjem, lahko slišiš kdaj se vklaplja in izklaplja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Koliko časa naj bi vrelo in koliko časa potem ne? Na kateri stopnji to (kao nižje stopnje).
Dobro jutro gospa, žakle peremo. Cilj vsakega kuharja je, da mu krompir vre ves čas kuhanja, ne da bi mu šlo prek. Na stopnjah 9 in P dela neprekinjeno, na manjši stopnjah pa intervalno prekinja. To je to, o čemer govorimo. To se v piskru vidi tako, da zavre, pa malo poneha, pa spet zavre, pa malo poneha.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Meni do 1-4 stopnje preklaplja, od 5-9 in booster pa ne. Samo moram dejansko skoraj hladilnik izklučit in ušes na indukcijo prislonit, ker se nič ne sliši!!! Sem šel preveriti sedaj. Pri starših pa imajo cenejši AEG in mi je prav zoprno ko to dela, ker se dejansko sliši. Sem mislil, da jaz tega nimam, dokler nisem šel preverjati sedaj in biti zelo pozoren.
Siemens eh675mn11e
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Bom še vodo preveril če neha ali dela.
Zdaj gledam, da do 5 stopnje praktično ne slišim delovanje indukcije.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Ne morem verjeti, da tega redni uporabniki niste zaznali že prej. Torej ste bolj "kao" redni uporabniki
smile-1.gif
jaz sem to na cenejši indukciji najprej opazil. In potem doma kuhana župca ni to, to. Ko bom opremil naslednjo kuhinjo bo ali popolnoma zvezna indukcija ali pa je ne bo. Tisto poceni za v kamp on/off pa že imam.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pri starših pa imajo cenejši AEG in mi je prav zoprno ko to dela, ker se dejansko sliši.
Za slišno delovanje je v glavni meri itak kriva posoda.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
1-4 preklaplja, od 5-9 in booster pa skoz dela. Tako da na srednji peti stopnji (za predstavo, na tej stopnji se še jajc ne da speči) dela neprekinjeno, ne pa šele na visokih.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Pri starših pa imajo cenejši AEG in mi je prav zoprno ko to dela, ker se dejansko sliši.
Za slišno delovanje je v glavni meri itak kriva posoda.
Ista posoda. Ne govorim o tistem piskajočem piskanju, ampak o delovanju same indukcije, jaz jo do visokih stopenj sploh ne slišim, ko je prižgana.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Posoda navadno vibrira in posledično spušča brneči zvok. Primi za posodo in boš takoj videl kako je na stvari
tongue-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ne morem verjeti, da tega redni uporabniki niste zaznali že prej. Torej ste bolj "kao" redni uporabniki
smile-1.gif
jaz sem to na cenejši indukciji najprej opazil. In potem doma kuhana župca ni to, to. Ko bom opremil naslednjo kuhinjo bo ali popolnoma zvezna indukcija ali pa je ne bo. Tisto poceni za v kamp on/off pa že imam.
Ah dej no, če ne slišiš, kako boš pa opazil? pa če ti vse normalno kuha, vre in peče, ni sploh za zaznat? Opazim pa to takoj na AEG-ovi!!!!
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Posoda navadno vibrira in posledično spušča brneči zvok. Primi za posodo in boš takoj videl kako je na stvari
tongue-1.gif
Pa dobro vem to. Ni ta zvok...Zato sem rekel, da govorim zvok o delovanju indukcije.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.059
788
113
Poceni indukcije konkretno ropotajo, se jih sliši tudi, ko nisi v kuhinji, kdaj stvar preklaplja. Ja, tudi take so
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.298
5.328
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Koliko časa naj bi vrelo in koliko časa potem ne? Na kateri stopnji to (kao nižje stopnje).
Dobro jutro gospa, žakle peremo. Cilj vsakega kuharja je, da mu krompir vre ves čas kuhanja, ne da bi mu šlo prek. Na stopnjah 9 in P dela neprekinjeno, na manjši stopnjah pa intervalno prekinja. To je to, o čemer govorimo. To se v piskru vidi tako, da zavre, pa malo poneha, pa spet zavre, pa malo poneha.

ne razburjaj se gospod. Zanimalo me kako dolgi so ti intervali, jaz načeloma ne stojim pred loncem ves cajt. Glede na post za tabo bi rekla, da ne vem o čem gvoriš tudi zato, ker meni deluje očigledno deluje zvezno. sem zavrela vodo in spustila na 6. takrat je voda vrela 2 minuti enakomerno in bistveno manj kot na 9, ko bi šla kar čez. Pač ene par špur mehurčkov non stop enakih.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Daj še na nižjo stopnjo, recimo na 3. Če bo voda na vsake 5s za 2s zavrela, ostalih 3s pa ne; potem imaš ON/OFF način (sekunde so izmišljene, ampak so plus/minus v tem rangu).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.298
5.328
113
no, se pravi se pogovarjamo v sekundah. Na 3. stopnji je 1min ves cajt enako. Postana radenska ima več mehurčkov, se pa vali para iz lonca in po stenah se vidi, da se nekaj dogaja. Dobro, če res pogledaš vodo pa se tudi vidi da se malo "meša" in pod gladino na stenah so mikro mehurčki. Kakorkoli pa - ves cajt enako, torej zvezno.

Za gospoda Butca, oprosti ker potem nisem vedela, o čem vi to in gre za tole ploščo:
http://www.bosch-home.com/si/produkti/kuhanje/kuhalne-plo%C5%A1%C4%8De/PIP875N17E.html?source=browse
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Moj Bosch ni zvezen, je pa bistveno boljši kot nek kuhalnik za 35 evrov (katerega sem imel prej). Kavo pa skuha kuhalnik hitreje kot Bosch.