Indukcija

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Rabim eno indukcijsko plato, ker je stara steklokeramična počena po treh delih. Sicer še vedno normalno deluje, ampak počasi bo pa res za zamenjat.

Ker pa nimam blage veze o tem, rabim nasvet. Sploh ne vem kolk denarja je treba dat.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Kot vsako stvar je prvo vprasanje koliko si pripravljen dat?
Recimo da solidna stvar se vrti okoli 500-700€...npr Bosh
Logicno lahko gres tudi na 800+
Jaz npr koristim samo dva zarisca od 4....pa rad kuham npr....
Res da imam zunanjo kuhinjo na plin,tam pa ponavadi delam stvari ki na indukciji ne dosezejo istega efekta...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
- Rob: ali bo prost, kar je lepše, ampak hitreje poči pa se urežeš. ali bo oblečen, kar je meni še vseeno kul
- Kuhališča: se data 2 ali več združiti ali ne
- Komande: ali moraš klikat +/- ali imaš narisano lestvico pa samo enkrat klikneš, da prideš do željene stopnje
- Bombončki kot so: kako hitro se ugasne če ni nič gor. a je to 5 sekund ali je to minuta, pa lahko normalno narediš palačinke ali turški kafe. Ključavnica za otroke ali bolj pripravno, ko čistiš, da ne klikaš tistih komand nekontrolirano, da na koncu error ven vže, ker se ji zmeša. Ali ima kaki timer ali ne
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ajde recimo da hočem dat čim manj.

Da ima lestvico ni nujno, ker imam tudi zdaj tako brez in bolj debilna kot je ta bo težko.

Da se da dva skup združit ne rabim, so 4 ločena dost. Lahko tud deljena 2 steklokeramika 2 indukcija.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
A te indukcije so standardne velikosti in imajo standarden priklop (priključek), ali so od proizvajalca do proizvajalca drugačne?
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Poglej malo razliko med raznimi proizvajalci,zame je osebno Bosh najboljsi kompromis med kvaliteto pa ceno
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.064
788
113
ksz ... zanimivo, samo Gorenje pa s 60 mesečno garancijo, ostali pa 24 mesecev. Pa čisto konkurenčne cene ali pa mogoče še malo nižje. Meni garancija nekaj pomeni in tudi da neko zaupanje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Imam nek poceni Bosch, zadovoljen. Pred tem sem Electrolux 2+2 vrnil in uveljavljal stvarno napako in kupil 4x indukcijo na alterju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
To so nekako razlike med njimi, če ti ni nič od tega pretirano važno, jo lahko dobiš kar poceni. Prijatelja sta kupila neko bekotovo in sta zadovoljna.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odsvetujem Candy, ker je totaln šit. Menjali že obe polovici kuhališč, piskanje ki označuje tvoje klikanje je včasih tiho, včasih glasno, ventilator ropota - v bistvu je glasen šum. V glavnem nezadovoljen.
Sem pa tudi jaz iskal najcenejšo na štiri boost kuhališča in je bila izbira med Beko in Candy napačna.

Ima pa ZM zavarovanje steklokeramične plošče v zavarovanju doma in stekel.
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Najbolj pomembno mi je, da so gumbi zelo odzivni, ker ta Gorenje, ki jo imam zdaj, je včasih za popizdit.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Citat:
Uporabnik boc pravi:
A te indukcije so standardne velikosti in imajo standarden priklop (priključek), ali so od proizvajalca do proizvajalca drugačne?
dimenzije izrezov so različne
električni priklop je odvisen od moči plošče
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Ima pa večina običajnih kuhalisc običajne odprtine. Pred njim je bil gorenje, potem Electrolux in sedaj Bosch (ki zna biti glasen vendar me ne moti preveč ) pa ni bilo treba nič popravljat odprtine.
Ne vem kako vezes dvo fazni priklop na enofazni priklop. Je pa to v navodilih običajno navedeno. Če boš kupoval kakšno močno (ki pa ne bo 400 evrov) potem preveri moc (glavne) varovalke pred nakupom.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Če ti bo v pomoč... Jaz sem šla pred štirimi leti po mojo v Ikeo. Indukcija, 4 kuhališča, od tega 2 booster. Takrat je bila cena 200 al 250 eur, zdaj je najcenejša taka varianta 300 eur, pa dizajn je seveda drugi...
smile-1.gif

Kuham vsak dan, če že ne za naju, pol za psa, večinoma na booster kuhališčih, tako da je kar aktivna
smile-1.gif

Ne vem, kako delujejo druge, ker je to moja prva indukcija. Jaz na njej ne vidim nekih napak in sem z njo zadovoljna...
zmaga.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Sam imam indukcijo že 20 + let.
1. ne splača se kupovati kombinirane. Kupi celo indukcijsko ali pa nič
2. Za indukcijo rabiš močnejšo napeljavo kot za navadno ploščo
3. Saj veš, da je posoda "problem"
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Zakaj rabiš za indukcijo močnejšo napeljavo kot za steklokeramiko? Po porabi je tam tam, to je pa vse kar šteje! Indukcija bo še sam veliko manj kurila zaradi izkoristka direkt v dno posode.

Najbolj pomembno pri nakupu indukcije je upravljanje, samo nisem up to date, meni Neff dela BP 10let, dal pa sem skupaj z itala posodami toliko kot zdaj 2015 omenjate.

Skratka...enostavno upravljanje! Nobenga +/- drkanja!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje je mislil, da je fajn met trofazni tok.

Ampak te nove imajo možnost priklop na "normal" ali pa na "trofazni", ki je pač bolj kul.
Jaz imam na trofazni tok priklopljeno.

Fora je v moči, ker na enofaznem je omejitev mislim da 3.6kW, na trofaznem pa 7,2kW.

Saj me bo stroka popravila...

Po moje je to mislil.