Dimnikarska mafija spet teži

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:..Lupljenje se nadaljuje.
...16 tisoč evrov za "kurilne rastline" ... človek ne ve, ali bi se zjokal ali umrl od smeha, kako nesposoben kader je bil nastavljen/zaposlen v JU in ministrstvih zadnja leta ... Saj ni res pa je
bonk.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Če ga ne naročiš, a pridejo sami?

Prejšnja leta je bil že aprila na vratih, letos pa bomo prej začeli kurit kot pa da se bo prikazal?!
V bližini pa ni drugega koncesionarja tako, da nimam kaj izbirati...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
izbral svojega dimnikarja ,je prišel pogledat naredil letni pregled dobil potrdilo ,plačal 10 evrov in to je to ,drugo sezono zopet letni pregled ,kurim pelete
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Če ga ne naročiš, a pridejo sami?

Prejšnja leta je bil že aprila na vratih, letos pa bomo prej začeli kurit kot pa da se bo prikazal?!
V bližini pa ni drugega koncesionarja tako, da nimam kaj izbirati...

ja ki si pa doma da ni v bližini nobenega ? sem mislil da sem jaz doma v največji vukojebini pa vidim da ni res

pozdrav.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Jaz jih vedno nazaj pokličem/mailam, in jim napišem, kdaj točno naj pridejo. Ponavadi se je treba malo popingpšongat okoli točnega termina, ampak doslej je še vedno šlo ...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
kurjenje mokrih drv je ne samo okoljsu škodljivo, tudi za peč in dimnik ni dobro oz je slabo + izkoristek je slab + porabiš več
ker pa 90% folka tega ne kapira so pač naumili kazen za bedake.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ma zanima kako bo prišel inšektor do lojzeta ki nima za kruh in je nalomil pehar mokrih drv, da mu je vsaj malo toplo... Banana republik.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jap, poznam stare tete, ki so imele poleg štedilnika vedro z vodo, kamor so namakale drva, da so počasneje gorela.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
In kje bo majstor meril vlago? Na skladovnici drv kjer se "še" sušijo ali bo polena vlačil iz peči in meril če so premokre?

Kakšna pooblastila ima dimničar za vstop v prostor? Ima sodni nalog?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Brez panike. Ljudje bodo pač imeli v bližini kurilnice za par samokolnic več let sušenih drv in bodo to dali meriti, če se bodo meritve res izvajale. Dober dimnikar pa bo stranko tudi opozoril, kaj mu naj pripravi pred prihodom.
Ukrep je neumen in brez prave realne vrednosti. Če bi hoteli kaj dobrega storiti, bi morali meriti tisto, kar pride na vrhu dimnika ven. Ali se to tehnično za normalen denar da ali ne, je problem o katerem mora razmisliti zakonodajalec. Verjetno ne, zato so zapisali eno neumnost več.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

In potem bo dimnikar prišel z merilcem vlage, ki ga je na Bangooddu kupil za 5€, piknil tiste 3mm poleno, drevesna vrsta in temperatura ga itak ne bosta zanimali (ali pa jih na kitajčku niti ne bo znal/mogel nastavit) in te bo na osnovi tga drkal v glavo... V istem trenutku mu vrat zavijem
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Bo meril samo v lastni riti.
Tako kot je zgoraj zapisano: edina relevantna meritev bi bila na izpuhu. In nenapovedano. Pa reši to če moreš.
Bi me pa zelo zanimalo, kdo in kako recimo nadzira mizarje in parketarje in podobne kljukce, kako poskrbijo za ustrezno deponiranje odpadkov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
diminikarji ne hodijo na strehe..v glavnem relativno nepotrebna služba. Za čiščenje in dobro kondicijo kurišča je odgovoren lastnik in ne država.