Črpalke za deževnico (ročne, pretočne, potopne)?

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
za ta denar dobim skoraj dva hidropaka in ne rabim stalno vklapljati in izklapljati črpalke tako da ni računice po nobenim pogojem.

Rabiš pa odpret in zapret pipo. Namesto tega jaz vklopim in izklopim stikalo, kar je časovno krajše kot "šravfat" ventil.
Kaj boš naredil s hidropakom po zimi. Spustil ven vodo
bonk.gif

hidropak imam že najmanj 10 let
kot sem napisal črpam vodo iz potoka imam ga za zalivanje vrta ,namakalni sistem in polnjenje ribnika. Pozimi pa ga normalno pospravim. Normalo je da se vsaka pipa odpre in zapre
bonk.gif


pozdrav.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Aha, sem pogledal v hofer katalog. Torej je tisto hidropak.

Hidropak se torej vklopi/izklopi sam, ko potrebuješ/zapreš vodo, drugače pa miruje. Hidrofor pa ima še dodaten rezervoar, če prav razumem...

hidrofor je posoda ki velika od 80 l pa naprej črpalka je pa posebej v studencu
hidropak (ali hišni vodovod ) to boš ti kupil v hoferju ne vem kaka je cena pri bahuhausu jih imajo nekje 89€ z 5letno garancijo je pa NEPTUNOV se ga splača tam kupiti saj je garancije več kot pa pri Hoferju če se ne motim

pozdrav.gif
x2, kupil v Baubau eni 2 leti nazaja, zraven je že sesalna cev 5m s protipovratnim ventilo, dela bp. Je pa pod 100€.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sem se spomnil na to debato danes v Bauhausu in izbira potopnih je res velika, posebej zaupanja vredne so bile videti od Gardene, podatki o 20m višine pa tudi niso kar tako.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Sem se spomnil na to debato danes v Bauhausu in izbira potopnih je res velika, posebej zaupanja vredne so bile videti od Gardene, podatki o 20m višine pa tudi niso kar tako.

kaj pa cena
confused-1.gif


pozdrav.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Črpanje iz potoka je eno, iz rezervoarja za deževnico (glej naslov) pa druga stvar.
raners@
Glede potopnih črpalk, Neptunova dosega višino 36 metrov. Boljše je izbrati bolj zmogljivo, ker pritisk hitro pada prek različnih priklučkov in dolgih in navitih cevi na bobnu.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Črpanje iz potoka je eno, iz rezervoarja za deževnico (glej naslov) pa druga stvar.
raners@
Glede potopnih črpalk, Neptunova dosega višino 36 metrov. Boljše je izbrati bolj zmogljivo, ker pritisk hitro pada prek različnih priklučkov in dolgih in navitih cevi na bobnu.

za mene ni razlike ali potok ali rezervar
ti tak povem večina hidropakov sem montiral že v rezervarje imaš pa še ene vrste črpalko ki dela na takem principu da ko ti zmanjka vode v rezervarju preklopi preklopni ventil na vodovodno omrežje pa kaj še ti bi našteval --mislim da je brezveze. zmontiral sem že tolko tetih pump takih in ovakih da točno vem zakaj se gre. naj pa se sam odloči kaj bo . pa še to kolko druka ti spravi ven na tistih 36m ?

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Napisal je da želi imeti pipo z odpiranjem in zapiranjem. Torej bo verjetno izbrati hidropak, kakor si ti predlagal, ker drži instalacijo stalno pod pritiskom.
Potopna je bolj simpl, ker ni vzdrževanja (tlačna stikala , ventili, ni zmrzovanja).......
Da se se tudi potopna tudi narediti s tlačnim stikalom, vendar odpade tisto "simpl and logical"
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
@jurga, pa ima tisti hidropak iz bauhausa (Neptun za 89.90 eur) tudi kakšno zaščito, če zmanjka vode v zbiralniku? Kaj se zgodi takrat?

Zanima me tudi, kako bi lahko približno preverjal nivo vode v zbiralniku? Kot sem napisal, imam 2x1m kanal (enega na drugem) in na vrhu pokrov z odprtino. Torej, kako bi lahko videl približen nivo vode, ne da bi moral vedno odpirati pokrov?

Kot ideja sem se spomnil, da smo imeli na rezervoarju za kurilno olje nek števec, ki je kazal, kolikšen je nivo olja v rezervoarju...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik raners pravi:
@jurga, pa ima tisti hidropak iz bauhausa (Neptun za 89.90 eur) tudi kakšno zaščito, če zmanjka vode v zbiralniku? Kaj se zgodi takrat?

Zanima me tudi, kako bi lahko približno preverjal nivo vode v zbiralniku? Kot sem napisal, imam 2x1m kanal (enega na drugem) in na vrhu pokrov z odprtino. Torej, kako bi lahko videl približen nivo vode, ne da bi moral vedno odpirati pokrov?

Kot ideja sem se spomnil, da smo imeli na rezervoarju za kurilno olje nek števec, ki je kazal, kolikšen je nivo olja v rezervoarju...


zaščite nima nobene če zmanjka vode ,pa boš ja videl ko bo nehala teči če jo boš odprl,pa tudi na črpalki se čuje drugačen zvok
lahko so pa narediš tisti višinomer za olje tudi v cisterno samo novega kupi rabljenega od olja ti ne priporočam Uradno se pa reče tej zadevi :nivokaz za olje. Ne bo ti žal če boš montiral hidropak.

pozdrav.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Pa se lahko hidropak pokvari, če zmanjka vode? Ga moraš ročno izklopiti? Zanima me pač, kaj se zgodi v primeru, ko zmanjka vode.

Pa še glede nivokaz-a... Jaz ne najdem nič pametnega na netu... Nobenih cen...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ja seveda ga moraš ročno izklopiti ,če ti laufa na prazno predolgo lahko crkne ,motor pa ima zaščito pred pregrevanjem . Saj pa boš verjetno stalno zraven ko boš zalival ali kaj delal pa vidiš če še imaš vodo v rezervarju . Lahko pa ti naredi kak štromar tudi plavač ,ki ga kupuš za potopno črpalko ga daš v rezervar in ko ti nivo pade na kolko ga imaš nastavljenega ti avtomatsko izklopi hidropak. merilec nivoja pa dobiš v vsaki trgovini z instalacijskim materialom.Če si kje iz MB ali okolice ti pomagam to zadevo spraviti v pogon da boš ziher da bo delovalo.
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Kakšno črpalko bi pa meni priporočali...

Cca. 20m od hiše imamo pomožni objekt, ki je podkleten (3m v zemljo). V kleti je jašek v katerega pride voda iz strehe tega pomožnega objekta (cca. 50m2) in odtok iz umivalnika v kleti. Ob deževju bi rad prečrpaval vodo iz tega jaška do hiše in tam zvezal na hišno odvodnjavanje.

Se pravi, da bi potreboval sistem, ki se bo po potrebi sam vklopil in izklopil, ko v jašku zmanjka vode oz. pade pod nek nivo.

Pretočna/potopna/hidropak?

Hvala.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
višinska razlika med jaškom in odtokom ?? kolko sem te razumel bi samo to vodo iz pomožnega objekta rad spravil v kanalizacijo ? potopna črpalka z plavačem in nepovrarnim ventilom

lp
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Višinske razlike je 3m + 20m ravnine do hiše.
Tako je vodo bi rad spravil iz kleti v kanalizacijo.

Kako močna naj bo potopna črpalka?

Hvala.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
750-800w je čist zadosti -mota biti z plavačem ki si ga po želji nastaviš ,pa nepovratnega ventila ne pozabi

lp
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
122
0
16
Bom pa še jaz prosil za nasvet.... deževnico imam speljano v zbiralnik za vodo...iz tega bi pa rad zalival vrt...ki je cca. 25 metrov stran...Je pa zemlja med zbiralnikom ter vrtom, skoraj brez padca., kaj bi priporočali, tnx