PROTIVLOMNA VRATA VAL ALI VOVKO

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
To je varjeno na stari jeseniški jeklen podboj, ki ga del odrežejo in svojega navarijo na del starega, to je idealna rešitev, če je npr. stena obložena z silikatno opeko, npr. celotna Zupančičeva jama je na ta način narejena. Kdo vam je tole na ta način delal ?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Pri meni so s fleksarico zunanji del starega okvira odžagali, tako, da ga je ostalo ene 65% na to pa privarili dodaten del.
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
končno..., mi danes pridejo montirat vrata od VALA d.o.o., čakal 9 tednov. Poročam, o montaži in vratih po vgradnji....


lp.
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
..takole, vrata vgrajena , sem zelo zadovoljen z delom in vrati Čeprav sem kar dost "picajzlast" moram rečt, da sta montažerja res vgradila vrata v nulo. Skratka priporočam Val d.o.o.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Glede protivlomnih vrat in montaze me zanima, ali se je tudi pri vam tako mocno in dolgo vohalo od varjenja? So pa del starega stoka odrezali in privarili novega, ter zazidali.
Ampak sedaj po 4 dneh se vedno ornk smrdi in kljub luftanju ni videt konca in me ze pocasi boli glava od tega. Hodnik v katerem smo, pa tudi ni dosti bolje, ker je zaprt na koncu.
Je to normalno, al od kod to tolk smrdi in kolk casa?
 

baziran

Zelenc'
16. maj 2014
12
0
1
Bom kar to temo uporabil, glede na to, da so nam že dvakrat vlomili v stanovanje skozi vrata. Pajser pa akcija
smile-1.gif
, tako da niso veliko odnesli pa vseno to ni način!!!! Ima kdo mogoče izkušnje s protivlomnimi vrati pri Bayerju http://www.roletarstvo-bayer.si/vrata/protivlomna-vrata/ ?

Pri njih smo že kupili okna pa so bla res vredu, bom jih tudi poklical vendar bom prvo malo vprašal po forumih glede na to, da so taka vrata kar velik nakup. @posavec lahko sedaj po malo daljši uporabi opišeš izkušnje oz. kako si zadovoljen z vrati?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Vrata imam že 3 leta, so zelo dobro zvočno in proti vonjavam izolirane. Zelo lepo se zapirajo, vdreti je nemogoče, razen , da podrejo steno. Tudi sam imam privarjene na kovinski okvir starih vrat. Skratka, priporočam. Mislim pa , da omenjena proizvajalca nimata kakšnih razlik v kvaliteti, morda v ceni?
 
Pozdravljeni,

Opazili smo, da se na spletu širi veliko dezinformacij. Zato želimo vsem, ki se odločajo za ponudnika protivlomnih vrat ponuditi nekaj dodatnih informacij. Protivlomna vrata Vovko se da v celoti prilagoditi željam vsakega posameznika. Če je obstoječ podboj kovinski in zabetoniran ga je nesmiselno in nesmotrno odstranjevati, zato nov podboj vrat privijačimo nanj. Tako so vrata trdno pritrjena in vpeta v zid ter jih vlomilci ne morejo sneti. Nikakor pa novih vrat ne varimo na star podboj saj varjenje traja veliko dlje in je umazan postopek po katerem, tako kot poroča kar nekaj uporabnikov tega foruma, ostane precej nesnage, predvsem pa moteč vonj, ki se lahko zažre v pohištvo in se ga še lep čas ne znebite.

Protivlomna vrata Vovko so skladna z normativi 3. varnostnega razreda (višji razred predstavlja večjo varnost), kar pomeni, da jih ni mogoče vlomiti z običajnimi orodji, potrebne so posebne metode. Vsekakor pa drži trditev, da 100% protivlomnih vrat ni. S primernim orodjem, znanjem in seveda dovolj časa, se da vlomiti vsaka vrata. Vendar to vseeno ne pomeni, da protivlomna vrata ne služijo svojemu namenu, kajti zaradi svoje konstrukcije preprečujejo lahek vlom – tudi s primernim orodjem in znanjem bo vlomilec potreboval kar precej časa, da vlomi, njegovi poskusi pa bodo povzročili tudi nemalo hrupa, česar si vlomilci ne želijo, kajti s tem se precej poveča možnost, da ga kdo zaloti. Zato se raje lotijo navadnih vrat, ki jih neslišno odprejo v nekaj sekundah. Statistika tudi kaže, da se največ vlomov še vedno zgodi skozi vrata, tako da je nakup protivlomnih vrat nedvomno dobra investicija. Tudi če v stanovanju nimate stvari velike vrednosti vam lahko odnesejo ostale stvari, popolnoma razmečejo stanovanje in s tem precej otežijo življenje, da ne omenjamo izgube občutka varnosti v lastnem domu.

V zadnjem času pa se pojavlja tudi vedno več ponudnikov, ki zavajajo z različnimi navedbami o svojih vratih. Pozorni bodite že na samo poimenovanje – varnostna vrata niso isto kot protivlomna vrata, saj so slednja veliko bolj kvalitetna. Nekateri tudi oglašujejo, da so njihova vrata pridobila certifikate (pa naj se gre za certifikat o protivlomnosti, izolativnosti, itd), kar pogosto ne drži. Če ponudnik trdi, da ima določen certifikat od njega zahtevajte, da vam ga predloži. To je vaša pravica in če vam ga ne želijo pokazati, lahko to pomeni, da ga dejansko nimajo. Če vam ga predložijo ga v celoti preberite – pozorni bodite predvsem na datum izdaje, veljavnost in pa pogoje pod katerimi naj bi vrata dosegala zapisane standarde.

Od odprtja te teme smo pri nas prenovili ponudbo vrat, sedaj imamo na voljo 4 modele, najnovejši (Platinum) pa ima inovativno trislojno izolacijo in vratno krilo brez vidnih obrob. Ta model v izolaciji nima volne, pri starejšem modelu (Basic) pa se volna v izolaciji ne kadi in ne praši. Protivlomna vrata Vovko lahko sedaj dobite že za 945€.

Lep pozdrav in veliko sreče pri izbiri,
Ekipa Vovko d.o.o.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tudi sam se odločam za nova vrata,pa sem se zanimal pri proizvajalcih Val in Vovko.
Vovko pridejo malenkost dražje,ampak razlika tistih 50 ali 100 eur mi ni tako bistvena,ker itak kupujem vrata za xx let. Obema prodajalcema sem postavil enako,čisto preprosto vprašanje: "v čem so vaša vrata boljša od konkurence (Vovko oz. Val)?" Iz obeh katalogov namreč,kot laik glede vrat,nisem našel nekih konkretnih razlik.
Medtem,ko je bil odgovor prodajalca pri Vovku zame prepričljiv in jasen,prodajalka pri Valu ni imela pojma in mi ni znala povedati niti ene stvari (delovala je presenečena nad vprašanjem,v smislu "kaj vi to zdaj sprašujete neke neumnosti,naša vrata so itak super").
 
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
VOVKO, a si upate narediti takšen test z vašimi vrati???? Astas so poceni in odlična
cheer.gif

Hvala za ta odličen in zelo nazoren prikaz razlike med dobrimi in slabimi protivlomnimi vrati. Lahko vam zagotovimo, da bi se katerakoli naša protivlomna vrata odrezala vsaj tako dobro ali celo bolje. Če govorimo o poskusu vloma z uporabo sile, na način kakor je prikazano v posnetku, bi si upali trditi, da so naša protivlomna vrata praktično nepremagljiva...
evil.gif


Resničen preizkus in izziv bi bilo narediti primerjavo ob uporabi posebnega orodja in metod, ki so značilni za profesionalce. V takem primeru se namreč pokažejo tudi ostale, na prvi pogled manj očitne razlike med različnimi ponudniki protivlomnih vrat. Tovrstne preizkuse za nas opravi specialna enota policije, ki se občasno obrne na nas za donacijo protivlomnih vrat in sicer za potrebe internega izobraževanja. Njihovi izsledki služijo tako varnostnim organom in gasilcem, kakor tudi pri nadaljnem razvoju in izpopolnjevanju protivlomnih vrat v naši ponudbi.
wink-1.gif


Čeprav bi z največjim veseljem vsem uporabnikom tega foruma "prikazali in dokazali" odličnost naših protivlomnih vrat, tudi v primeru uporabe posebnih metod, to žal ne moremo storiti, ker gre za informacije zaupne narave (iz očitnih razlogov). Lahko pa omenimo, da vsaj kolikor je nam znano, naša protivlomna vrata do sedaj še niso "podlegla" nobenemu nepridipravu. Upamo, da bo to dovolj, da lahko verjamete našim zagotovilom, da ponujamo samo vrhunska protivlomna vrata in to za dostopno ceno...

Iskreno upamo, da naša pojasnila ne izpadejo kot "poceni" reklama, ker to ni naš namen. Želimo zgolj argumentirano utemeljiti naše trditve glede kakovosti in konkurenčnih prednosti v primerjavi z ostalimi ponudniki protivlomnih vrat. Spoštujemo in cenimo vsako pošteno konkurenco, ker nam posredno pomaga, da postanemo še boljši. Zato bi bilo zelo dobrodošlo, da se tej debati pridruži tudi kateri izmed naših tekmecev in predstavi še svoje argumente… Ne glede na vse izrečeno, na koncu namreč vedno odločajo kupci… kar je tudi edino pravilno.
cheer.gif


Vaša ekipa Vovko d.o.o.
cool-1.gif
 
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Tudi sam se odločam za nova vrata,pa sem se zanimal pri proizvajalcih Val in Vovko.
Vovko pridejo malenkost dražje,ampak razlika tistih 50 ali 100 eur mi ni tako bistvena,ker itak kupujem vrata za xx let. Obema prodajalcema sem postavil enako,čisto preprosto vprašanje: "v čem so vaša vrata boljša od konkurence (Vovko oz. Val)?" Iz obeh katalogov namreč,kot laik glede vrat,nisem našel nekih konkretnih razlik.
Medtem,ko je bil odgovor prodajalca pri Vovku zame prepričljiv in jasen,prodajalka pri Valu ni imela pojma in mi ni znala povedati niti ene stvari (delovala je presenečena nad vprašanjem,v smislu "kaj vi to zdaj sprašujete neke neumnosti,naša vrata so itak super").

467716-post_slo.gif


Zelo nas veseli, da ste se odločili za protivlomna vrata Vovko za kar se vam najlepše zahvaljujemo!
Storili bomo vse v naši moči, da tudi dejansko upravičimo vaše zaupanje.

Z lepimi pozdravi,
vaša ekipa Vovko d.o.o.
cool-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Meni se je "dopadla" konkurenca, ker si si lahko ogledal proizvodnjo in se prepričal, da so res "made in Slovenija" in ne samo kupljena in predelana vrata iz tujine.

PS: argumenti za vijačenje in proti varjenju me ne prepričajo (verjetno tudi koga drugega, ki pozna razliko, ne)
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Zanimivo vprašanje se mi je pojavilo in sicer...mogoče je dobro, da tudi protivlomna vrata niso predobra, saj je v primeru nuje (reševanje življenj) zelo težko priti skozi, tako da je tudi tu najbrž potreben nek kompromis med zaščito pred nepridipravi ali neprivlačnimi ženskami in možnostjo intervencije ustreznih služb.

Si pa lahko predstavljam, da imajo vsaka malo boljša protivlomna vrata (ponudnikov takih in drugačnih vrat, vidim, je v zadnjem času malo morje, tudi kitajci z vgrajenim zvoncem so že (bili) tu.) kvalitetno ključavnico, ne klasične cilindrične, ki jo zna odpreti marsikdo, mislm da imajo top ključavnice neke vrteče diske oz ploščoce v notranjosti? Je pa tako, da se, če prav vem, praktično vsako ključavnico odpreti z uporabo ustreznega orodja in predvsem znanja, so pa baje ti 'znalci' zelo zelo redki in tistih, ki so na napačni strani zakona, ni težko poiskati in pobarati 'kje si pa ti bil včeraj zvečer'
grin1.gif



Sicer se mi pa zdi nekakšen 'protivlomni izziv' odlična ideja, morda za kako revijo ali še bolje televizijsko hišo...nabavijo vrata recimo 3,4 slovenskih in tujih znanih ponudnikov vrat, zraven še kakšna za '200 eurov' in nanje pošljejo kakšnega ibr pretkanega mojstra kljuæavnic in zapahov, druga varianta bi bila pa v tem že videnem 'turškem' stilu, z orjaškima fizikalcema Safetom in Mujom, macolami, 'plazma' rezalnikom, odpiračem za konzerve, vrtalko s kompletom diamant svedrov, bulerji, pajsarjem itd itd
evil.gif