PROTIVLOMNA VRATA VAL ALI VOVKO

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Protivlomna vrata imate za stanovanje v bloku
sprasujem se.gif

Ne vidim logike niti potrebe za tako masivnimi vrati v bloku v centru mesta, razen če imate znotraj atomsko zaklonišče
evil.gif

Tudi meni to ni čisto jasno, za vrata stanovanja imaš stokilska vrata, majstri jim pa še avtomat naštimajo. (Da ne omenjam, da skozi gumb notranjega zapaha in okoli štoka piha iz hodnika v stanovanje
confused-1.gif
).

Aja, je pa res, da so vhodna vrata bloka kao fency, visoka 2,20 m in se že od novih pač slabo zapirajo, in so posledično večkrat priprta kot ne. In da vrata v garaži sploh nimajo ključavnic.
hysterical-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.906
113
EU
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
problem je v tem, da si teoretik n nimas pojma kako hitro so vlomilci v stanovanju in ob danasnjih sosedih, imas sreco, da te sploh kdo pozdravi na hodniku. ce pa mislis se naprej pametovati, ti svetujem, da povprasas kaksnega policaja, varnostnomsluzbo ali podjetje, ki izdeluje varnostna vrata.

Varnostna služba in proizvajalec varnostnih vrat ti bodo sigurno svetovali nabavo. To jim je posel
stupid-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kam bi pa o tvojem mnenju pasala protivlomna vrata?

Običjana vrata odpreš za keks, dokaj neslišno. S temi imaš vseeno malo več dela.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Brezveze jima razlagat, poiskušata izpasti pametna s tem, da se delata neumna. Vedno slaba taktika.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.906
113
EU
Ma dobro če si diler in imaš koko v stanovanju, pa se bojiš mafiozotov da te ne pretumbajo. Za takšnimi vrati si stoprocentno varen.
Od znanca oče ima stanovanje v bližini avtobusne postaje v Mariboru. Penzionist je, in se okrog motajo sumnjivi tipi. Zrihtal je takšna vrata.
Vseeno mi izgledajo odveč tisti trije sorniki za zapiranje. Ko te ni doma, pa ti prevrtajo cilindrični vložek in odprejo vrata.
Da vas še malo nasmejem, imam tako znotraj podprta varnostna vrata. Nihče nemore mimo
zmaga.gif

yhe-d11.jpg
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Tud men se pr teh vseh vratih zdi ključavnica najšibkejši člen, sem pa videl od sodelavca protivlomna in imajo podoben ključ, samo še mal večji...


To tud prevrtajo?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Enako dela Val, vrtali v steno ter varili okvir.

imel predhodno železne okvirje, ki so bili betonirani v steno. zato je star okvir ostal, čez njega na notranji strani pa sumljiv način pritrjen okvir protivlomnih vrat.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ksz

Taka vrata so super ko so zaklenjena ,ko so pa samo zaprta brez zaklepanj se je pa vcasih fajn govorilo kako se jih lahko odpre z bancno kartico itd, ker niso mel nobene zascite pred tem posegom, ampak je kartico od zapaha loceval samo en kot.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Tole bomo mi nabavl. Še bolj vesel bi bil, če ne bi bila tako huda, protivlomna. sem v bloku in res ne vem, zakaj bi rabil nese super duper, če mi lahko na balkon splezajo.
Poleg tega, kaj če me babnca vn zaklene, kako bom pol not prišel.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Tole bomo mi nabavl. Še bolj vesel bi bil, če ne bi bila tako huda, protivlomna. sem v bloku in res ne vem, zakaj bi rabil nese super duper, če mi lahko na balkon splezajo.
Poleg tega, kaj če me babnca vn zaklene, kako bom pol not prišel.

Čez balkon?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.
Če ti bo nekdo hotel vlomit, vprašanje če ti bo vlomil skozi vrata. Zadnjič recimo, so kolegu z balkona (2. nadstropje v bloku) ukradli kolo
grin1.gif


Jaz "kupujem" protivlomna vrata zato, ker me moti hrup iz hodnika. Včasih, ko gre grupa mulcev po stopnicah, grem pogledat, če imam sploh zaprta vrata
crazy1.gif
Torej, glede na ceno, katera imajo najboljšo protihrupno zaščito?

p.s.: Po svoje mi je res butasto kupovat "protivlomna" vrata ker ne, nič mi nima kdo za odnest, 5let star TV vprašljive vrednosti verjetno nobenega ne zanima, laptop, tablico in telefon imam pa s sabo na šihtu
grin1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Tud men se pr teh vseh vratih zdi ključavnica najšibkejši člen, sem pa videl od sodelavca protivlomna in imajo podoben ključ, samo še mal večji...


To tud prevrtajo?


Tole z ključi "sef" je zelo zelo slaba zaščita za taka vrata, saj kot sem slišal od kriminalistov imajo danes friki mikro kamere in naravnost iščejo vrata z takimi ključavnicami , saj jih razmeroma hitro odprejo brez vsakega razbijanja, pri Val - u vem, da so vrata z tako ključavnico cenejša, kot z cilindrično. Torej naj bo standardna cilindrična, vložek bo pa vsak že srednje klase menda dovolj, da le ni tisti za 25 eur, kaka Kaba pa seveda presega vse normative.

Glede vrat pa , če že imate Jeseniški železen okvir na starih vratih, potem bo najbolje vzeti Val, ker imajo posebno rešitev, da svoj okvir varijo na starega, sicer imam izkušnje tudi z Volkotom, in z Sušnikom, pred vsem pri zadnjem je sama montaža izvedena popolnoma v nulo, jih pa priporočam, če lahko vgradite vse v nulo, npr. opeka.
zmaga.gif