boštjan rolk s.p.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
.... in iz tistih, ki smo redno zaposleni in plačujemo Cerarju kar je Cerarjevega. In ja - plačujemo preveč, deloma tudi zato, ker nekateri nelagano in nelojalno delajo preko s.p. .

Torej ti smatraš, da s.p. kar po vrsti ne plačujejo nobenih prispevkov? O ti sveta preproščina. To da pa si večina njih plačuje prispevke zgolj za minimalno plačo pa je odraz zaupanja ljudi v sistem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
.... in iz tistih, ki smo redno zaposleni in plačujemo Cerarju kar je Cerarjevega. In ja - plačujemo preveč, deloma tudi zato, ker nekateri nelagano in nelojalno delajo preko s.p. .


Torej ti smatraš, da s.p. kar po vrsti ne plačujejo nobenih prispevkov? O ti sveta preproščina. To da pa si večina njih plačuje prispevke zgolj za minimalno plačo pa je odraz zaupanja ljudi v sistem.


Da ne bo nesporazuma - NE, ne plačujemo preveč zaradi s.p.-jev in meni nikakor ni bil namen s.p. prikazati v negativni luči. Kritika je na tiste, ki izkoriščajo sistem in s.p.je izkoriščajo kot obliko "redne zaposlitve" in se s tem izognejo "visokim prispevkom" in vseh socialnih varovalk.
In ja - zaradi takih smo ostali nekaj bolj obremenjeni - saj država rabi še vedno absolutno enak znesek za pokrivanje "sociale".
In še enkrat - plače so pri nas vse preveč obremenjene. Ne samo to - "napačno" so obremenjne. Razmerje med socialnimi prispevki in davkom (dohodnino) bi morali spremeniti - povečati socialne prispevke in zmanjšati dohodnino.

In prosim ne jemljite (tudi Peror) mojih izjav iz konteksta.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
KSZ:

kje sta pa zdej uni 2 pametni babi?

zih se še kje drugje kregata
smile-1.gif
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Žal se velika večina (teh, ki imajo korektne službe..da ne napišem odlične) ne zaveda kaj v resnici imajo.

Oprosti, ker se oglašam zgolj zaradi primerjave, ampak ...

Žal se večina tistih, ki so zdravi, obremenjuje zgolj z nepomembnimi zadevami. Se ne zavedajo, kaj imajo. Ko pa zbolijo ...

Enako zgoraj: saj niti ne vedo, da jim je lepo, ker slabega še niso izkusili...Če pa ...

Ne bom pisal dalje, da ne uničim vsakodnevnega lagodja nekaterih ...
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri nas so place obremenjne le za spodnji del oz. najnizje. Na primer pri 2500 bruto ti v SLO ostane vec, kot v AT. Pa v AT se je potrebno za zdravsto se malo bolj stegnit, kot pa pri nas... Zobozdarvniske usluge "free of charge" so utopija... Tudi potnih ne poznajo, malice, ali odmora za malico... Tako opevana 13. placa se pri nas imenuje regres, 14. pa je resda (obvezna) bozicnica...

In pa se gled s.p. - hkrati sem bil zaposlen (redno, nedolocen cas) in imel popoldanski s.p. Placeval sem mesecno dodatnih 60€... Zakaj? Komu? Dobim vecjo pokojnino? Ne... Boljse zdravstvene usluge? Ne... Se mi steje v delovno dobo? Ne... Za koji kuhac sem pol placeval 60€???
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kako tebi ostane več???
17758-icon_confused.gif


SLO primerjava bruto neto

Izhodišče - 2.500,- EUR / bruto / mesec, brez kakršnihkoli olajšav ali dodatkov (na delovno dobo ...). nič vzdrževanih članov ali otrok

AT:
socialni prispevki: 453,- EUR
dohodnina: 298,35 EUR
NETTO: 1.748,65 EUR
+ 13. in 14. plača, neto - > 1.984,88 in 1.947,68

Letni neto: 24.916,36 EUR - ki se z uveljavaljnjem "prevoza" (Pendlerpauschale) le še veča

SLO:
socialni prispevki: 552,50 EUR
dohodnina: 377,98 EUR
NETTO: 1.569,52 EUR
+ regres (804,- EUR bruto) -> neto za 2.500,- "plačo" = 586,- EUR (približno - ne da se mi do potankosti)
+ božičnica 0 (ni obvezna)
+ malica 21 x 6,12 = 128,52

Letni neto: 19.548,76 EUR

ozr. 5.367,60 EUR manj kot ob enakih pogojih v Avstriji. Seveda gledano na mesečno plačo, kar je osnova za "pogajanje o plačah" - vendar se bi ob primerjavi enake "letne plače" SLO potegnili krajšo (glej mesečni neto).

Potne stroške v SLO nisem upošteval, ker tudi Pendlerpauschale ni bilo upoštevana v Avstriji.

PS: zgoraj v AT in SLO linki do bruto/neto kalkulatorjev
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Na 2500 bruto je v AT 1570€ neto. Online kalkulator ne izracuna pravilno (ne vem, zakaj)...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
ksz..

Vse lepo in prav, ampak ne morem žez to ko ti hebeni "privatniki":
- ne pridejo od dogovorjenem dnevu, uri
- ne dvigujejo telefona
- ne rešujejo reklamacij
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
ksz..

Vse lepo in prav, ampak ne morem žez to ko ti hebeni "privatniki":
- ne pridejo od dogovorjenem dnevu, uri
- ne dvigujejo telefona
- ne rešujejo reklamacij

Ko greš med privatnike, moraš te opcije osvojit, drugače nisi pravi privatnik.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Na 2500 bruto je v AT 1570€ neto. Online kalkulator ne izracuna pravilno (ne vem, zakaj)...

od kod tebi to?
Pri 2500 brutto dobis natancno 1748,65€ netto
ali na letnem nivoju 24916,36€ kar znese 2076,36€ - garantiranih na mesec

izracunas si lahko tudi sam tukaj: https://onlinerechner.haude.at/bmf/brutto-netto-rechner.html
in ta kalkulator dela cisto natancno - preverjeno...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Pri nas so place obremenjne le za spodnji del oz. najnizje. Na primer pri 2500 bruto ti v SLO ostane vec, kot v AT. Pa v AT se je potrebno za zdravsto se malo bolj stegnit, kot pa pri nas... Zobozdarvniske usluge "free of charge" so utopija... Tudi potnih ne poznajo, malice, ali odmora za malico... Tako opevana 13. placa se pri nas imenuje regres, 14. pa je resda (obvezna) bozicnica...

In pa se gled s.p. - hkrati sem bil zaposlen (redno, nedolocen cas) in imel popoldanski s.p. Placeval sem mesecno dodatnih 60€... Zakaj? Komu? Dobim vecjo pokojnino? Ne... Boljse zdravstvene usluge? Ne... Se mi steje v delovno dobo? Ne... Za koji kuhac sem pol placeval 60€???

Od kje pa ti take treseš? Recimo 2170€ bruto je 1570€ neto. Že dolgo. Lahko priskrbim plačilne...

bonk.gif


13. plača je pri nas res regres, a nikakor ni v višini mesečne bruto plače, kot v A. Plus 14. plača isto. Potne imajo... pendlerpauschale. In hebem ti jaz potne pa malico plačano. Neto in bruto sta važna. Z malice pa potnih ne boš mel penzije. Zdravstva pa sploh ne primerjaj, ker pri nas čakaš na ultrazvok pol leta, tam pa 1 teden.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Nelegalno je ko dela en s.p. večinoma za enega delodajalca in je od njega odvisen oziroma ima odnos znake navadnega delovnega razmerja. Torej ni nelegalno, če eden pride za 17 dni delat k njemu pa mu potem izstavi račun, malo drugače je pa če en s.p. izda 12 računov npr pa samo enemu delodajalcu. Mogoč se kaka malenkost kje drugje. Pokličite mamico, vam bo ona bolj točno razložila. Pa kdo pol dokazuje komu kaj, pa to... Mogoče celo na konkretnem primeru, ne vem, v čigav teritorij g. Rolk spada. Mar bi bil dec tih, bi bila ta tema že pozabljena.

a ni pri nas nekako takole, da če si sp in delaš več kot 90% računov za enga spja, da ti pripadajo bonusi skoraj kot da si redno zaposlen pri tem spju?
confused-1.gif
nekak tak
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
In od pisarin z izvajalcem do razmerja med AT in SLO.
Kot s.p. lahko delamm pri vec podjetnikih. Če zmorem, znam in sem sposoben. Na mojo krivdo pa samo pri enem.
Če pa me ta eden ovira pr tm, je TO narobe. Ali pa znak, da spokam.
Tisto o 17 delavnih dneh na let je pa groza. Kako, da kolektiv ne izči take bleferje?
 

bostjanr

Zelenc'
27. avg 2017
5
1
3
no po danasnjih ugotovitvah smo danes govorili z suzano in nam sporocila da to ni njeno pisanje in da nima tega profila tukaj. dokazala nam je z njenim racunalnikom in smo ugotvili da gre tukaj za dva mizarja ki hoceta spraviti podjetje na kolena .
tako da jima sporocamo da naj se javno upravicita ne rabita povedat kdo sta in bomo pozabili na to ter kasneje zaprosili da se post izbrise.
damo vam teden dni casa.

lp
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Kako lahko mizarji tolk napišejo, ker še nisem videl pravega mizarja ki bi imel vse 10 prstov na roki.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sam res to bo še zanimivo
cheer.gif

Važno, da vam je ona dokazala s svojim računalnikom, da ni ona to pisala. Kako je pa to dokazala? S tem, da je na alter logirana kot Kameleon?

Moje mnenje, pustite zadevo na miru, ker samo mešate d.rek.
pozdrav.gif