boštjan rolk s.p.

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Nelegalno je ko dela en s.p. večinoma za enega delodajalca in je od njega odvisen oziroma ima odnos znake navadnega delovnega razmerja. Torej ni nelegalno, če eden pride za 17 dni delat k njemu pa mu potem izstavi račun, malo drugače je pa če en s.p. izda 12 računov npr pa samo enemu delodajalcu. Mogoč se kaka malenkost kje drugje. Pokličite mamico, vam bo ona bolj točno razložila. Pa kdo pol dokazuje komu kaj, pa to... Mogoče celo na konkretnem primeru, ne vem, v čigav teritorij g. Rolk spada. Mar bi bil dec tih, bi bila ta tema že pozabljena.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne bo drzalo. Imam s.p., delam izkljucno za enega narocnika, pri katerem sem bil vcasih zaposlen. Vse racune izstavim njemu. Ko sem imel vracilo DDV, je drzava se za vsak slucaj poslal inspekcijo. Vse OK, sem pa se tudi pred tem pozanimal, ali je taksno razmerje OK in ne od FURSA-a ne od inspekcij nisem nikoli dobil negativnega odgovora...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no, men je racunovodja povedal da to ni legalno. ce so ocitni znaki, da delas zamo zanjga, po 8 ur, vsak delovni dan, to ni legalno.

sej pravim, dokazati to je pa tezko...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Ok firma, ki se ukvarja z mizarstvom, najame računovodski servis, da mu knjige rihta. Ne ve, da je edini naročnik, niti ga ne zanima. Kako svoje delo išče računovodja, ni njegova skrb.

Zdaj pa imaš firmo, ki se ukvarja z mizarstvom, pa svoje mizarje, ki vsak dan hodijo tja na delo, ne zaposli, ampak so s.p.jevci.

Je res razlika ali ni? Ali kaki izmed teh dveh primerov da slutiti, da gre za znake rednega delovnega razmerja.

Če si ti v slednjem scenariju, bolje da ne dobiš inšpekcije. Oziroma najbrž tvoj delodajalec, ker ti si samo uboga izkoriscana para. Ali imaš kaki uraden odgovor na papirju, kako so ti govorili, da je vse OK?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Mogoce je razlika v tem, da jaz ne prodajam mojih ur kot storitev, ampak vecinoma izdelek. Tako da ne racunam direktno delovnih ur... razen, ce gre za servis...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne delam 8 ur, ampak ko je potrebno... Morda je to razlika? Morda tudi tile mizarji delajo samo takrat, ko je potrebno? Ce "nakrampajo" recimo 120 ur mesecno, potem to ni osnova za zaposlitveno razmerje, ali pac?
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik bostjanr pravi:
Scorp 84

Nisem mislil na to da bi tožil ampak da se zadeva reši na lep način in pošten . Jaz sem bil iz moje strani takoj za predloge da nebi bilo kakšnih grdih pogledov. Neumno se mi pa zdi da pišejo po forumih kar dokaj laži. Pri obeh strankah je nemogoče se meniti ker mi grozijo in žalijo kar se mi ne zdi prav čeprav se da vse na lep način pogovorit ampak pri teh dveh strankah sploh nočeta da bi se pogovarjal z njima. Niti se nisem kregal ali govoril z višjim glasom. Ne zdi se mi pošteno da se stranka po domače povedano dere po telefonu čist brez veze oz škoda živcev če se da rešiti vse. Kar sem pa napisal glede blatenja hočem samo dobro tudi spodaj sem zapisal da se mi ne da iti v tožbo ker enostavno nimam časa za take zadeve. Glede slabe reklame tudi včasih pride do tega denimo sedaj kaj pa naj naredim če se nočeta pogovarjat?
Smo tudi že delali oz popravljali večkrat pri eni stranki samo da je zadovoljna včasih je bil tudi minus ker stranki ni bilo všeč smo popravljali čeprav je naročila takšno kot je dobila in ko je bila postavljena ji ni nekaj pasalo ampak to čez kakšne 14 dni in smo tudi spreminjali dodajali okovja in predelovali celo naredili na novo če se ni dalo popraviti. Neumno se mi pa zdi da stranke to delajo ampak ne samo meni tudi drugim mizarjem kar se mi ne zdi prav. Zato pa tudi pišem in objasnujem situacijo da nebi mislili da sem slab človek.
Lahko pa samo povem da sem sam invalid imam okvaro sluha in me včasih tudi kdaj pa kdaj izkoriščajo ampak se ne oziram na to. Namen mi je da je stranka zadovoljna in imamo veliko strank ki povedo naprej kar opažam zadnje 4 leta.

če še kaj koga zanima naj kar pove

pa lep miren dan

No ja, kakšno vejico bi pa že lahko postavil. Slovnica ti ni ravno v ponos....
redface-1.gif


Ne vem kakšen si ti, tvoja ekipa, glede na napisano si lahko mislim svoje. Dejstvo pa je, da so/ste "mojstri" vredni svojega denarja, se ne držite rokov, naredite po liniji najmanjšega odpora, pustite za sabo kot v svinjaku itd...Ko se zadeva naredi, pa se v primeru reklamacij-e poskrijete v luknje, ne javljate na telefone, ni časa/predaleč za morebitna popravila itd... Verjetno v zgornjih primerih cena ni bila primerljiva z nekim Rutarjem, Lesnino, je bila seveda bistveno višja in posledično stranka zahteva kvaliteto za ta denar. Kot so ti že napisali v komentarjih, ni pravi način reševanja reklamacij po forumih (sploh ne Alter), naredil si si anti-reklamo za nekaj let.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.191
113
v lokalni ostariji
gargy ti enemu prodajaš izdelek, najbrž imaš še koga zaposlenega. in firmi napišeš račun "omara elektro 1000€". drugače bi bilo pa če bi izdajal račun "montažna dela 178h * 10€" ker to bi pa bil znak delovnega razmerja...

težavne so postale tudi stranke. na internetu preberejo svašta in potem to svoje "znanje" želijo unovčit.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kaj ma veze postavljanje vejic z montazo kuhinje? Model ne visi za compom ampak montira
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Nelegalno je ko dela en s.p. večinoma za enega delodajalca in je od njega odvisen oziroma ima odnos znake navadnega delovnega razmerja. Torej ni nelegalno, če eden pride za 17 dni delat k njemu pa mu potem izstavi račun, malo drugače je pa če en s.p. izda 12 računov npr pa samo enemu delodajalcu. Mogoč se kaka malenkost kje drugje. Pokličite mamico, vam bo ona bolj točno razložila. Pa kdo pol dokazuje komu kaj, pa to... Mogoče celo na konkretnem primeru, ne vem, v čigav teritorij g. Rolk spada. Mar bi bil dec tih, bi bila ta tema že pozabljena.

Tole je pavšalno napisano in je res v izjemno redkih primerih. Ne vem kdo rabi mamico tukaj.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Najbrž je zelo natančen pri delu, če že v komunikaciji ni.
confused-1.gif

Ker je "tišler", mu pa ni potrebno v slovenščini odgovarjati stranki...
uf-1.gif


Važno, da si prebral prvi stavek, ostalo pa ne komentiraš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Polnoriti ste (smo) se spravili na človeka, ki poizkuša z nizki ceni primerno kakovostjo pač preživeti.

Imam kar nekaj izkušenj s kuhinjami - ja jaz jih zrišem, naročim, zmontiram (samo zase in družino, da bo jasno) in po recimo 30 letih izkušenj z ene 10 kuhinjami je moje mnenje - v mojem stanovanju (hiši) ne bo več noben mizar, še manj pa "mizar" montiral kuhinje!
Kaj sem vse videl dokler nisem prišel do spoznanja, da se raje sam hebem 2X dalje in je narejeno kot mora (ali pa pripišem sam sebi), ne pa da mi en priučen majster z narobe obrnjeno žago reže zaključne letve,...

Priznam, da sem Ikea fen in da je zadnja kuhinja, ki sem jo montiral lani že čisto po sistemu Lego kock - ne moreš zahebat pa če hočeš!

Kar se pa Boštjana tiče pa samo moje mnenje: pustite človeka pri miru naj dela svoje delo. Kaj si kdo misli o njem kot mojstru pa ne morete soditi po dveh zapisih. In ja, enako kot blejski turistični šef, bi bilo bolje, da bi bil Boštjan tiho.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Nelegalno je ko dela en s.p. večinoma za enega delodajalca in je od njega odvisen oziroma ima odnos znake navadnega delovnega razmerja. Torej ni nelegalno, če eden pride za 17 dni delat k njemu pa mu potem izstavi račun, malo drugače je pa če en s.p. izda 12 računov npr pa samo enemu delodajalcu. Mogoč se kaka malenkost kje drugje. Pokličite mamico, vam bo ona bolj točno razložila. Pa kdo pol dokazuje komu kaj, pa to... Mogoče celo na konkretnem primeru, ne vem, v čigav teritorij g. Rolk spada. Mar bi bil dec tih, bi bila ta tema že pozabljena.

Tole je pavšalno napisano in je res v izjemno redkih primerih. Ne vem kdo rabi mamico tukaj.

res je najbrž skoraj nikoli, ker papir vse prenese. prav in legalno je, kot sem napisala, seveda se to pri nas izvaja s figo v žepu. preverja se ne, po principu, če ni tožnika ni sodnika. v resnici se spodbuja. z raznoraznimi subvencijami za s.p. (vsaj svoj čas so bile), ker se tako umetno niža številka brezposelnosti. Varianta, ne bi nikogar zaposlil, ampak če pa nekdo pride pa malo dela, pa nimam stroškov z nekimi minimalnimi plačami, pa regresi pa bolniškimi in dopusti, pa da ga lahko jutri na cesto zabrišem, če mi neki ni všeč, potem pa naj pride. v zakonih pa seveda polni gobci socialne varnosti. da pa kaki zaradi tega sploh odpre s.p., se mu bo pa malo prispevke plačevalo.
vendar, če se pa tožnik najde, polej se pa malo obrne plošča.
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Nelegalno je ko dela en s.p. večinoma za enega delodajalca in je od njega odvisen oziroma ima odnos znake navadnega delovnega razmerja. Torej ni nelegalno, če eden pride za 17 dni delat k njemu pa mu potem izstavi račun, malo drugače je pa če en s.p. izda 12 računov npr pa samo enemu delodajalcu. Mogoč se kaka malenkost kje drugje. Pokličite mamico, vam bo ona bolj točno razložila. Pa kdo pol dokazuje komu kaj, pa to... Mogoče celo na konkretnem primeru, ne vem, v čigav teritorij g. Rolk spada. Mar bi bil dec tih, bi bila ta tema že pozabljena.

Tole je pavšalno napisano in je res v izjemno redkih primerih. Ne vem kdo rabi mamico tukaj.

res je najbrž skoraj nikoli, ker papir vse prenese. prav in legalno je, kot sem napisala, seveda se to pri nas izvaja s figo v žepu. preverja se ne, po principu, če ni tožnika ni sodnika. v resnici se spodbuja. z raznoraznimi subvencijami za s.p. (vsaj svoj čas so bile), ker se tako umetno niža številka brezposelnosti. Varianta, ne bi nikogar zaposlil, ampak če pa nekdo pride pa malo dela, pa nimam stroškov z nekimi minimalnimi plačami, pa regresi pa bolniškimi in dopusti, pa da ga lahko jutri na cesto zabrišem, če mi neki ni všeč, potem pa naj pride. v zakonih pa seveda polni gobci socialne varnosti. da pa kaki zaradi tega sploh odpre s.p., se mu bo pa malo prispevke plačevalo.
vendar, če se pa tožnik najde, polej se pa malo obrne plošča.

In kaj ti to pove? Da je zaposlovanje predrago in za to je kriva država. Vsi gledate samo pravice delavcev, kaj pa pravice delodajalca? Kje pa je socialna varnost zanj?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Odlično napisano.

Žal se velika večina (teh, ki imajo korektne službe..da ne napišem odlične) ne zaveda kaj v resnici imajo.
Take bi jaz poslal delat za minimalca k delodajalcu, kjer je treba delat za tri (poznam primer iz prve roke)...bi ga pustil tam 14 dni nato pa vprašal, če še vedno misli tako. Regres je samo pobožna želja, dopust raje ne jemat kot ja, pa če delaš 'samo' 8 ur te že čudno geldajo...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po mojih izkušnjah (dva s.p.-jevca v familiji) je zadeva taka:
- delodajalec si vsaj v začetnem času želi, da delaš preko lastnega s.p. predvsem zaradi vzrokov, ki so že višje napisani (lenoba, bolezni, ...);
- zakon je napisan tako, da ščiti šibkejšeka (s.p.-jevca) če ta želi, saj lahko samo ta (pustimo inšpektorat za delo, ki nima resursov) zahteva vzpostavitev rednega delovnega razmerja, vendar ima "delodajalec" vedno možnost zavrnit tako zaposlitev, oz. vsaj močno zakomplicirat življenje delavcu;
- delodajalec lahko tudi "zahteva" zaposlitev preko lastnega d.o.o. in potem čisto vse kolobocije odpadejo;
- država podpira tako obliko zaposlovanja, ker nekdo, ki zapre s.p. nima direktne pravice za nadomestilo za brezposelnost - čeprav med prispevki plačuje tudi to;
- konkretno je en naš s.p.-jevc že redno zaposlen za nedoločen čas, drugemu pa zaradi previsokih dohodkov grozijo, da ga bodo zaposlili.
wink-1.gif


Generalno pa sem naivni optimist in mislim, da se zadeve za dobre delavce precej spreminjajo in ni daleč dan, ko bo delavec spet lahko vsaj malo pogojeval svojo zaposlitev z višini plače in ugodnostimi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
ksz in OFF

Preberite si v ZDR-1 kaj so ekonomsko odvisne osebe in katere pravice imajo ozr. jih lahko zahtevajo.

Je pa našim seveda spet uspel zakon, ki ne deluje ozr. celo podpira, kar bi moral preprečiti. In ja - delo preko s.p. izključno za enega naročnika bi bilo potrebno preprečevati in celo sankcionirati, saj se taki delajo norca iz delavskih pravic (ja - pri nas so previsoke ozr. sodišča ne znajo normalno razsoditi) in iz tistih, ki smo redno zaposleni in plačujemo Cerarju kar je Cerarjevega. In ja - plačujemo preveč, deloma tudi zato, ker nekateri nelagano in nelojalno delajo preko s.p. .
Je pa to še en dokaz, da smo ostali globoko na Balkanu, predvsem zato, ker je to pri nas stalna praksa in ne kot je čez Karavanke izjema. Ja tudi tam znajo zgoljufati sistem - ampak ne vsi in ne vedno, ker se le malo bolj bojijo inšpekcije, ki se trudi vzdrževati red in s tem enake pogoje za vse.

ON
Mizarsko slovnico ob strani - kar se da razbrati je, da je Rolk poskušal rešiti reklamcijo - ampak očitno naletel na dve pravi čarovnici. In čisto dovolj bi bila izjava, da je poskušal stranki ugoditi, kljub neupravičeni reklamaciji, ampak pač stranki ni nobena ponujena rešitev ustrezala.