montažne hiše

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Ker se z mojim nekaj odločava v tem stilu, me zanima, kakšne so vaše iskušnje s temi hiškami.

midva bi vzela eno od marlesa....a ima mogoče še kdo kaki drug predlog.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jelovica...

Itak ni nikakor treba iz kataloga, sam ne vem če sploh zraven prideš, ker je vse prodano.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
montažna - klasično zidana - siporeks

to so večne debate kaj je bolje, oz. bolj kregarije
smile-1.gif


tako da...jazpravim vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti, pa seveda je vse skupaj stvar okusa. Osebno sem pristaš klasično zidane hiše. Zakaj?....se lahko pogovorimo
smile-1.gif
.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Pri nas nam je Jelovica postavila hišo v septembru. Sedaj pa delamo v notranjosti sami.

Do sedaj (so ze skoraj končali) sem z Jelovico vec kot zadovoljen. Bila jepa osnova njihvo tipska hiša, potem sva pa naredila
malo predelav (dodala okna, vrata, itd).

Odločila sva se pa za montažno ker na žalost nimava denarja in pa časa čakati da bi bila zidana narejena.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
tip -Brio 46.886 €...to sem samo na netu gledala....

pa zanima me a se bolj splača zidat kot pa montažno hišo delat? na ceno mislim
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj ne najdeš? Vse je na strani, lahko pa dobiš arhitekta, ti zriše bajto pa jo daš nardit.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
sem jim že mail napisala....ampak to pa res ne štekam, da nimajo poleg cen....ok pri marlesu jih tudi ni, ampak ti jih pa takoj pošljejo na mail
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Stric je pred 20 leti "kupil" - no, v bistvu so mu jo sestavili Marlesovo montažno hišo. Sestavljena je bila čez poletje, toplotna izolacija pa je bila za tiste čase neverjetna.

Je pa res, da tloris ni najbolj posrečen (v pritličju je dnevna velika za 3/4 bajte), v 1. štuku pa je že pol manj placa (dvokapna streha), in so tam v bistvu samo spalnica in ena večja in ena manjša otroška soba. Ampak danes se da vse narediti po željah. Aja, pa stene so malo tanke - zvoka pač ne udušijo tako kot cegu.

Za primerjavo: moj fotr je šel delat drugo alternativo (obnova stare bajte), kar je požrlo gotovo 10x več denarja (btw. bajta je seveda tipično slovensko 3x prevelika
stupid-1.gif
), pa še vedno polovica ene plate ni dokončane, fasade ni narejena, strop kleti ni zabetoniran itd.

Moja bajta bo montažna,
zmaga.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Maš še avstrijske kager.

Avstrijske? Kager je slovenska firma; lokacija Ptuj, lastnik pa slovenec, enakega priimka kot je ime podjetja.
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Maš še avstrijske kager.

Avstrijske? Kager je slovenska firma; lokacija Ptuj, lastnik pa slovenec, enakega priimka kot je ime podjetja.

Imajo pa hudo navite cene napram marlesu ali Jelovici!
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Ko boš dobila cene (da jim še jaz ne pišem maila) mi prosim napiš, koliko pridenajcenejša montažna hiša pri Jelovici in koliko pri Marlesu.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik ales27 pravi:

Ko boš dobila cene (da jim še jaz ne pišem maila) mi prosim napiš, koliko pridenajcenejša montažna hiša pri Jelovici in koliko pri Marlesu.






evo sem dobila cene...



marles najcenejša hiša z razširjeno ponudno velikost 92 m2, cena 46.886 €



jelovica, hiša Breda (sem gledala podobno kvadraturo in ponudbo kot pri marlesu) velikost: 92, 30 m2, cena 51.223 €

je pa pri jelovoci npr hiša Lidija velika 99 m2, stane pa 46.527€





ampak pri jelovici imaš več stvari vključenih v t.i. razširjeno ponudbo, ki jih pri marlesu ni....tako da je precej podobno
 
Nazadnje urejeno:

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Hvala ti
priden.gif

Te cene so za hišo "na ključ"? To pomeni, d aje noter vse (parket, ploščicev kopalnici...)?