montažne hiše

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Pogled z jugovzhoda...
121857-Bajta_maj_07_JV.JPG
 

Priponke

  • 121857-Bajta_maj_07_JV.JPG
    121857-Bajta_maj_07_JV.JPG
    103,5 KB · Ogledi: 633

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Pa še z vzhoda...

Takle smo mel maja letos. Sedaj sem že en mesec notri, manjka pa samo še lesen del ograj na terasi in balkonih, ostalo je fd (fertik deu
grin1.gif
)
121858-Bajta_maj_07_vzhod.JPG
 

Priponke

  • 121858-Bajta_maj_07_vzhod.JPG
    121858-Bajta_maj_07_vzhod.JPG
    86,8 KB · Ogledi: 555

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Jah, vse se je dogajalo light speed
grin1.gif
. Kar pa ne velja za okolico, tam je pa še ulala dela.
Fasada je že, 10cm stiropora in ko je bil stiropor nalepljen in še brez mrežice, sem videl, da bajti snežno bela barva zelo paše, sploh v kombinaciji z okni, streho in žlebovi, zato je kar bela.
cool-1.gif

Saj res, sploh nimam nobene slike od finiširane bajte
bonk.gif
, moram to takoj prvi sončen dan popravit.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Itak
cool-1.gif

Pa še z edigsom lahko popravič, če kaj odrajsaš ali userješ
grin1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Že nekaj časa pomagam kolegu pri elektoinštalacijskih delih na različnih objektih. Pred tem sem bil tudi sam zelo navdušen nad montažnimi hišami, sedaj pa me je vse minilo. Če mi jo kdo postavi zastonj jo nočem. V zadnjem mesecu sem si na področju zgornje gorenjske pobližje ogledal 2 Kager hiši. Glede elektroinštalacij čisti poden.

Nobena doza fiksirana
zelo cenena cev (13,5mm)
vsa inštalacija cevi v črni barvi
stikala in luči kabli preseka 1
vse vtičnice so kabli preseka 1,5
naknadno vlečenje vodnikov onemogočeno, ker cev ni fiksirana na dozo
itd.....

seveda pa se problemi potem pojavljajo tudi ob sami kompletaži. Zidovi in stene so zelo mehki in naknadno spreminjanje luči in stikal je zaradi tega zelo težko.

U glavnem, če bi mi naredili tako bi jih pribil na zid!


Zaenkrat idealna gradnja zame je siporeks.

Vse kar si napisal, drži. Ampak tu drži rek: It's not a bug - it's a feature!

Ker bom čez 20 let mogoče rabil dva štekarja v enem kotu, se pa res ne bom sekiral...
zmaga.gif

dejstvo je da se bajte obnavlajo in montažno bajto obnavlat je next 2 impossible. niso za brezveze tak poceni. da o kvaliteti gradnje ne govorimo.
smirk-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Človek se prav zamisli. Govorim lahko samo za elektoinštalacijska dela kjer se na veliko "šušmari". Ampak potem se vprašam: če so pri elektiki tako zanič, zakaj bi bili pri vodi, ogrevanju itd kaj boljši??? Hiša se zida za vsaj 50 let, zato hočem, da je vse narejeno tako kot je treba. Nekaterim je velika prednost to, da je samo en izvajalec in da plačaš samo enemu. To je meni vsekakor slabost. Sicer pa: vsak po svoje, bohinjc pa z verigo
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Dejstvo je tudi, da je resna obnova stare bajte ponavadi precej dražja od buldožerja+gradnje nove.

(Po tem sistemu se doma obnavlja trikrat prevelika bajta že 25 let in očitno ne bo nikoli dokončana, v njej bodo ostali starci sami; dolarčkov pa je požrla za tri nove.
Da ne pozabim: ker se je pred 25 leti na bajto dajal zanič jugo cegu (Mediteran), ker se drugega pač ni dobilo, so se fotr spomnili, da bi bilo pred delanjem fasade (jap, še vedno ni narejena - saj veš, obnova traja
cheer.gif
).

Obnova? Nein danke.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Obnova vzdrževane hiše zgrajene recimo v 70 letih se splača. Za ta denar si neboš nikoli naredil hiše iste velikosti. kar je starejše pa res požira denar je pa tudi odvisno kako je bila takrat zgrajena in kako zdrževana. Starejših pa se strinjam se res ne splača obnavljat.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
pa predvidevam da je že mansarda tolk velika kot zgoraj omenjena montažna hiša. pa sem skoraj 100% da te klasično grajena hiša nekje isto stane kot montažna do iste faze gradnje.
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Ravno to je najhuje: miselnost naših staršev: graditi ogromne hiše!
Tako ali tako pa potem vsi otroci (na veliko nesrečo staršev) gredo od hiše, ko začno s familiarnim življenjem (mladi in stari žal nikoli ne funkcionirajo).
zakaj torej graditi neko ogromno hišo?
120m2 je pa čez glavo dovolj za normalno družino.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik ales27 pravi:
Ravno to je najhuje: miselnost naših staršev: graditi ogromne hiše!

zakaj torej graditi neko ogromno hišo?
120m2 je pa čez glavo dovolj za normalno družino.

Jaz imam 3x170m2. Na podstrešju me ne motijo tiste 4 šare, poleg bajte pa ne maram kakega "pomožnega objekta" za orodje, kosilnico itd., tako da bodo te stvari v kleti.

Citat:
Uporabnik tony pravi:
Dejstvo je tudi, da je resna obnova stare bajte ponavadi precej dražja od buldožerja+gradnje nove.

Jap, sosed je obnovil bajto, narejeno nekje 1958 in mu je požrla več denarja kot bi zgradil novo.

Kar se montažnih hiš tiče-stara mati živi v njej že 30 let in ni nekih problemov-edino počasi bo treba zamenjati okna in streho.
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Sem se malo pozanimal: Z montažnimi hišami res dosti ljudi ni zadovoljnih. Najbolj se pritožujejo nad neko mehko izolacijo v stenah, ki se po parih letih sesede (ta tujino menda naše firme delajo drugačno, bolj trdo izolacijo. Za Slovenski trg pa je neka mehkejša).
Pritožujejo se tudi naj tem, da je celo "ogrodje" leseno in bogne daj, da se kdaj lotijo hiše kaki glodalci ali paraziti.
Še zadnji problem pa je menda ta, da nikoli ne moreš nič več spreminjat (ne podirat kake stene, ne prestavljat oken,vrat, elektrike kam drugam).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zanimivo, jaz poznam podoben % ljudi, ki živijo v nikoli dokončani bajti, in prav tako niso zadovoljni s svojo ZIDANO bajto
confused-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
In isto kolnejo, ker tudi v zidani bajti ni ravno piknik premikanje stikal (četudi zdaj, ko imajo razkopane bajte, vsi mislijo "Kaj pa je to, eno ubogo stikalo premaknit!").