montažne hiše

sopotnik

Zelenc'
15. nov 2007
9
0
1
Še moja izkušnja....

Montažna hiša definitivno ja.

Jelovice pa ne bi mogel priporočati, predvsem zaradi površnosti, če le omenim nekaj stvari:
- neravne stene
- težave s podizvajalci,
- elektro instalacije stisnjene pod stene
- težave imajo s stavbnim pohištvom
-.....
- no pa določene stvari, ki jih boste ugotovili na prevzemu, da morajo biti še dokončane... meni jih niso še sedaj 7 mesecev po prevzemu.. pa niti opravičijo se ti ne....

Tako da vsem, ki me bodo vprašali tudi v prihodnje bom svetoval montažno gradnjo predvsem zaradi nizkoenergetske gradnje - ampak daleč proč od Jelovice, razen če nisi pripravljen plačati še dodatnih 6.000 EUR za nekega res zaj...ega nadzornika, ki bi jih držal za j...ca.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
uff....

pol pa je res smola ali pa površnost kar se je tebi zgodilo....zdaj samo čakam da nekdo pokomentira recimo še marles
 

sopotnik

Zelenc'
15. nov 2007
9
0
1
No saj poleg Marlesa, maš še Lumar. Malo dražji je potem Rihter in Kager (ampak ta zadnji vreden svojega denarja - seveda če ga imaš...)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
No, Kager ni vreden cenovne razlike napram Jelovici/Marlesu.
smirk-1.gif

Poznam ljudi, ki imajo Kagerjeve hiše in isto jamrajo zaradi površnosti. To pač ni odvisno od firme, ampak od ekipe postavljačev (ker papir - načrti - vse prenese, v praksi pa ni vse v milimeter, navkljub cnc strojem in tovarniško izdelanimi podsestavi. Kager ima bolj modernistične modele, kar pa ne pomeni, da bodo očem všečni še tudi po 15-20 letih - pač, okusi in moda se s časom spreminjajo in kar je danes moderno in lepo, bo mogoče že čez 5 let grdo oz. smotano. Kar ne velja za klasični model hiše, ta ne bo moderen nikoli, zastarel pa tudi nikoli. Materiali, ki jih proizvajalci vgrajujejo v hiše, so več ali manj isti/podobni: cementno-iverne plošče, izolacija, parna zapora, knauf, lesena konstrukcija... zato ne vem, od kje Kagerju za 30% ali še več višja cena za m2 hiše napram Jelovici/Marlesu.
confused-1.gif

Mi imamo Jelovica, malo sfrizirano Agato in moram reči, da smo tako s hišo, kot izdelavo, roki, kooperativnostjo, postavitvijo itd več ali manj zadovoljni. Nekaj manjših felerjev je, a to so malenkosti, ki ne povzročajo sivih las. Pač, sam malo porihtaš, če kje opaziš kak feler. Naprimer, pri stiku dveh segmentov stropa sem opazil cm špranje v izolaciji (preveč so jo odrezali) v dolžini pol metra - vzel sem purpen in celo piksno spraznil v špranjo. Problem rešen brez prevelikega hamletiziranja.
cool-1.gif
Pizdil sem edino pri ceveh za električno napeljavo, ker sta bili dve cevi priščipnjeni s stropnim nosilcem. A dleto, kladivo in 6 minut zajebancije je rešilo tudi ta "problem". Skratka, majstrom ne smeš pustit povsem prostih rok, malo jim je fajn gledati pod prste, a preveč siten spet ne smeš biti, tudi oni so samo ljudje.
Na ključ hišo naročiti je pa po mojem eden največjih felerjev, ki jih pri gradnji hiše lahko narediš - prvič, pojma nimaš, kako je bajta sploh narejena in kje je kaj, ne veš nič o kvaliteti izdelave, ne o vgrajenih materialih in strojno-električni opremi, pa še precej dražje je, kot če sam poiščeš majstre (ok, tudi to zna biti dvorezen meč: nikoli! ne dajaj delat znancem ali celo žlahtnikom!).
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
A mi lahko kdo odgovor kako je s trajnostjo v primerjavi s klasično bajto in kako je z eventualno prodajo ?
A jo je mogoče cez določen cas sploh prodat in za kakšno ceno v primerjavo s klasično ?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik boc pravi:
a) A mi lahko kdo odgovor kako je s trajnostjo v primerjavi s klasično bajto in kako je z eventualno prodajo ?
b) A jo je mogoče cez določen cas sploh prodat in za kakšno ceno v primerjavo s klasično ?

a) Trajnost je relativna stvar, največ povezana z vzdrževanjem. Če ti streha pušča par let, bo šla v qurac tako klasično grajena hiša, kot montažna
grin1.gif

Delat 3 nadstropno bajto, zato ker imaš tri otroke (za vsakega svoj štuk), ki so sedaj stari npr 1, 3 in 5 let, je totalna bedarija. Kar se potresne trdnosti tiče, je montažna v prednosti - pač, po potresu poflikaš špranje na stikih knaufa, pometeš črepinje od lustra in to je to
grin1.gif
).
b) Prodaš jo po mojem lahko isto, kot klasično. A ta trenutek se tega ne da vedeti, ker v zadnjih 10 letih je montažna gradnja napredovala 100/h, ponudba pa ni velika v primerjavi s klasično gradnjo. Starejše montažne hiše so druga zgodba. A ni vsa cena v hiši: lokacija, priključki, papirologija itd je vse že rešeno, tudi če je hiša zastarela (npr. iz 70. let), podreš montažni del in narediš na novo (nadomestna gradnja).
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Še eno vprašanje: v kakšni fazi, oziroma realno opisano kakšno hišo dobiš pri jelovici ali Marlesu za 50.000?
Zanima me, kaj to v realnosti pomeni: je noter že kak parket, centralne peči, okna, vrata?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
po moje za 50K sit dobiš stene z izolacijo, okni in streho. o kakšen parketu se pomoje pogovarjaš pri tistih na ključ.

lp
 

sopotnik

Zelenc'
15. nov 2007
9
0
1
Citat:
Uporabnik ales27 pravi:
Še eno vprašanje: v kakšni fazi, oziroma realno opisano kakšno hišo dobiš pri jelovici ali Marlesu za 50.000?
Zanima me, kaj to v realnosti pomeni: je noter že kak parket, centralne peči, okna, vrata?

hmmm, saj misliš brez DDV, načrta.....
1m2 meter oblečen v zlato
evil.gif

80-90m2 s streho, okni in fasado -
130-140m2 pa le stene in strešno konstrukcijo
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik ales27 pravi:
Še eno vprašanje: v kakšni fazi, oziroma realno opisano kakšno hišo dobiš pri jelovici ali Marlesu za 50.000?
Zanima me, kaj to v realnosti pomeni: je noter že kak parket, centralne peči, okna, vrata?
Pri Jelovici se lahko zmeniš točno do katere faze ti naredijo bajto. Npr naša je stala dobrih 40000€ - cca 140m2 montažni del, stene z izolacijo in 13 okni, erker, 1 zunanja vhodna in 4 balkonska vrata, 1 panoramska stena, 3 strešna okna, 2 balkona v mansardi, streha brez cegla (Bramac alpski je bil še dodatnih 4500€ z delom in prevozom) torej strešna konstrukcija (lege, špirovci, late, sekundarna kritina, izolacija 20cm steklene volne, pobjon, 2 frčadi in dva čopa), prevoz (6 tovornjakov robe), postavitev (3 dni, s tem, da je bilo avtodvigalo na parceli samo en dan - že prvi dan sem namreč nabil smrečico na grušt
cool-1.gif
). Ko zvežeš štrom in vodo ter ostale strojne instalacije, pridejo nabit še gipsplate na strop pa če je še kje kaj za poštukat. Torej, za tvojih 50k€ dobiš nekaj takega, kot sem ti opisal + streho z žlebovi in obrobami.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
No sem tudi sam ze enkrat hotel postavit vprasanje kolk take hise drzijo cene,recimo kot so vcasih rekl da ima delovno dobo 50let,kar se je vrjetno spremenilo in se spremeni tudi idvisno od vzdrzevanja.
Ampak da imam cas 1 leto ali malce vec za delo bi naredil bajto iz cegla,sedaj so ze nekaj casa da dobiti nacrte ki so v enem nadstroju,ala ameriski stil,tolk da ni vec smao nezanimiva 3 nadstropna bajta in tudi mislim da negre te kartonaste hiske mesat z zidano.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Že nekaj časa pomagam kolegu pri elektoinštalacijskih delih na različnih objektih. Pred tem sem bil tudi sam zelo navdušen nad montažnimi hišami, sedaj pa me je vse minilo. Če mi jo kdo postavi zastonj jo nočem. V zadnjem mesecu sem si na področju zgornje gorenjske pobližje ogledal 2 Kager hiši. Glede elektroinštalacij čisti poden.

Nobena doza fiksirana
zelo cenena cev (13,5mm)
vsa inštalacija cevi v črni barvi
stikala in luči kabli preseka 1
vse vtičnice so kabli preseka 1,5
naknadno vlečenje vodnikov onemogočeno, ker cev ni fiksirana na dozo
itd.....

seveda pa se problemi potem pojavljajo tudi ob sami kompletaži. Zidovi in stene so zelo mehki in naknadno spreminjanje luči in stikal je zaradi tega zelo težko.

U glavnem, če bi mi naredili tako bi jih pribil na zid!


Zaenkrat idealna gradnja zame je siporeks.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Jaz jih imam kolkr češ. Katera faza te pa zanima? Al samo slika finiširane bajte?
Trenutno jih nimam pri roki, bom te dni napopal.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mene zanimajo bolj prve faze. kak je vse razpeljano in kako dejansko zgledajo gole stene.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Že nekaj časa pomagam kolegu pri elektoinštalacijskih delih na različnih objektih. Pred tem sem bil tudi sam zelo navdušen nad montažnimi hišami, sedaj pa me je vse minilo. Če mi jo kdo postavi zastonj jo nočem. V zadnjem mesecu sem si na področju zgornje gorenjske pobližje ogledal 2 Kager hiši. Glede elektroinštalacij čisti poden.

Nobena doza fiksirana
zelo cenena cev (13,5mm)
vsa inštalacija cevi v črni barvi
stikala in luči kabli preseka 1
vse vtičnice so kabli preseka 1,5
naknadno vlečenje vodnikov onemogočeno, ker cev ni fiksirana na dozo
itd.....

seveda pa se problemi potem pojavljajo tudi ob sami kompletaži. Zidovi in stene so zelo mehki in naknadno spreminjanje luči in stikal je zaradi tega zelo težko.

U glavnem, če bi mi naredili tako bi jih pribil na zid!


Zaenkrat idealna gradnja zame je siporeks.

Vse kar si napisal, drži. Ampak tu drži rek: It's not a bug - it's a feature!

Ker bom čez 20 let mogoče rabil dva štekarja v enem kotu, se pa res ne bom sekiral...
zmaga.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
ksz

Evo, slika bajte, ki obsega tisto, kar sem v enem prejšnjih postov opisal kot "kaj dobiš za 50k€" (V to ni všteta parcela, priključki in jebaža do prve plate)

Posnetek iz jugozahodne smeri.
121852-Bajta_maj_07_JZ.JPG
 

Priponke

  • 121852-Bajta_maj_07_JZ.JPG
    121852-Bajta_maj_07_JZ.JPG
    125,4 KB · Ogledi: 512
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Še ena - iz severozahodne smeri
121854-Bajta_maj_07_SZ.JPG
 

Priponke

  • 121854-Bajta_maj_07_SZ.JPG
    121854-Bajta_maj_07_SZ.JPG
    100,2 KB · Ogledi: 749