klima ogrevanje

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Glede na to, koliko je drago daljinsko ogrevanje in če nimaš v stanovanju preveč mrzlo, se splača ogrevat z inverterjem.Zavedat se moraš, da mora klima skoz delovat, da se toplota skoz dviga v strop in , ko jo ugasneš, je takoj spet mrzlo.Če je stanovanje samo občasno ogrevano , se dela tudi posredna škoda na sta. predmetih, verjetno tudi na elektroniki.To je moje mišljenje.

Mah tudi pri radiatorjih (teh novih s 5 litri vode) ni kaj dosti vstrajnosti... ko izklopiš gretje je kaj kmalu spet hladno!
 

Cuk

Pripravnik
15. nov 2007
42
0
6
Iz prve roke.. klima (Mitsubishi FD25VA) deluje na najnižji stopnji pri 18 ali 19db, česar skorajda ne slišiš, če ne stojiš pod klimo.
Oziroma sliši približno toliko, kolikor slišiš delovanje obtočne črpalke zraven radiatorja.

Sam sicer še vedno zakurim na drva, ko sem doma, za vzdrževanje pa pridno uporabljam klimo. Nisem pa testiral koliko bi bilo nadležno, če bi želel ohlajeno stanovanje pošteno pregreti in bi morala klima delovati na polno.

Lp
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp

Vrži stran telefon, ker ne zna merit pravo jakost. Kupi oz vzami pravi dB meter.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp

Vrži stran telefon, ker ne zna merit pravo jakost. Kupi oz vzami pravi dB meter.

Mah sej 40db je hitro! Da sebi plunem v skledo
smile-1.gif
tudi mitsubishija na polnih vrtljajih se sliši. Zraven nebi mogel spati. Ampak to je samo na POLNIH vrtljajih, ki pa so načeloma samo na zažetku. Kasneje pri vzdrževanju temperature pa je res tih!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Citat:
Uporabnik turbox pravi:
Včeraj sem z mobilnikom v eni pisarni “meril“ glasnost klime,rezultat 40db.Hvala lepa za tak šundr...lp

Dečko moj....če se je šparalo ob nakupu je potem to to.


Naša, ki jepredla 4 zime je imela glastnost 21 db...bi lahko meril s komerkoli pa ne bi nič nameril...ker če nisi dobil tolega curka vase sploh nisi vedel da reč deluje.

Običjano imajo okoli 26 db.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Haha, 0 d8. Tega najbrz niti na luni ne zmeris. A ves koliko deklariranega hrupa proizvaja hladilnik? Pa ne mi rect da zivis brez hladilnika. Skratka moj vstopni inverter je tisji od hladilnika zraven. Pa tudi hladilnik se mi zdi tih. Je pa res da jo imam samo za hlajenje poleti
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Taksen mini kalorifer imam doma, ampak v teh dneh je toliko toplo zunaj, da tudi ce zaprem radiatorje, je se vedno temperatura okoli 22 stopinj. Sicer pa eno vprasanje, kako si jaz zamisljam postavitev notranje in zunanje enote. Bi bilo kaj takega (kot na sliki spodaj) OK? Kako je z dovodom elektrike zunanji/notranji enoti? Se lahko povlece recimo od luci, ki je na tisti steni?
1436833-klima_post.jpg
 

Priponke

  • 1436833-klima_post.jpg
    1436833-klima_post.jpg
    103,1 KB · Ogledi: 320

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
uf...

a lahko še malce pripišeš namen prostorov in pa kateri so najhladnejši... ker tole bo težko pokriti.

Na luč pa načeloma ne moreš vezati, ker imaš vmes stikalo!

Lp
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Na severni strani je kuhinja in kopalnica, na juzni strani so sobe.
Bo izgleda treba (tako kot si ze predlagal) uporabiti kalorifer in preizkusiti. Tezko recem, katere sobe so najhladnejse. Bi moral v hladnih dneh zapreti radiatorje vsaj za dva dni in narediti meritve. Nekako bi pa morala biti severna stran hladnejsa, ceprav ko je soncno, se tudi kuhinja zaradi sonca ogreje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
od kje se bo kuhinja (prostor z balkonskim vrati?)v zimskem času grela od sonca.. razumem da se greje v poletnih popoldenvih, ampak pozimi imaš tople samo sobe na jug (ob sončnem vremenu.
To ti govorim ker imam sam flat ki je obrnjen na jug in sem zimo preživel ob zarptih radiatorjih in 20+C. v teh dneh pa itak že okna odpiram, ker se mi temperatura dvigne na 25 ali več. Poleti je "bolje", ker je sonce vertikalno in ga ne dobim v flat, je pa zaradi drugih segrevanj treba hladiti s klimo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme, sem uporabil kar tole. Za poslovni prostor velikosti cca. 16m2 sem kupil klimatsko napravo Panasonic PW 12 GKX (brez inverterja) predvsem zaradi hlajenja, me pa zanima ali bi bila dovolj uporabna kot edini vir ogrevanja pozimi. Podatka do katere temperature se z omenjeno klimo da ogrevati nisem nikjer našel, zato upam na vašo pomoč.
Saj vem da bilo boljše kupiti inverter, a zdaj je kar je.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme, sem uporabil kar tole. Za poslovni prostor velikosti cca. 16m2 sem kupil klimatsko napravo Panasonic PW 12 GKX (brez inverterja) predvsem zaradi hlajenja, me pa zanima ali bi bila dovolj uporabna kot edini vir ogrevanja pozimi. Podatka do katere temperature se z omenjeno klimo da ogrevati nisem nikjer našel, zato upam na vašo pomoč.
Saj vem da bilo boljše kupiti inverter, a zdaj je kar je.

Hja... ogrevala bo, vprašanje pa je do kakšne temperature bo racionalno in če ti bo takrat ko boš najbolj potreboval uspela segreti prostor. V prehodnem času ne boš imel problemov, pri konkretnem mrazu pa pozabi na zgodbo, ker jo boš slej ko prej "ubil". Ker če bi klima za 300€ opravila enako nalogo kot tista za 1000, eeeeee potem bi se prodalo bolj malo toshib, mistubishijev, ...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, torej očitno ne bo šlo samo s klimo, vsaj ne s to ki smo jo nabavili. Jasno mi je, da klima za 300-400eur ne more biti enakovredna tisti za 1k in več. Za hlajenje je "moja" več kot dovolj zmogljiva, problem bo očitno edino pri ogrevanju.
frown-1.gif


Igi, imaš ps.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Igi, hvala za vse informacije po ps.
zmaga.gif

če bi bilo več forumašev kot je Igi, bi bil internetni svet lepši, Alter pa kičast :D
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Za ogrevanje je najboljša talna klima.


igi
Citat:
Ker če bi klima za 300€ opravila enako nalogo kot tista za 1000, eeeeee potem bi se prodalo bolj malo toshib, mistubishijev, ...
Tako kot avto proizvajalcih je pri klimaših možno dobiti pri zvenečih imenih od povprečnega precenjenega klumpa do tehnično perfektnih izdelkov.

Širnemu občestvu boš bolj pomagal, če navedeš konkretne modele, ki so p/p ok pri ogrevanju za povprečnega Janeza, kot tudi par onih za tajkune (npr. model Ururu Sarara).
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pri hlajenju pa talna ne?

Torej za oboje, je najboljša stenska pač
smile-1.gif

Ne zavajaj.

Za ogrevanje je najboljši izkoristek in udobje pri talni klimi, pri hlajenju pa stenska oziroma stropna.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Odvisno kaj ti je prioriteta. Hlajenje poleti, ali ogrevanje pozimi. Če ti je ogrevanje s klimo glavni vir, potem vsekakor talna.