klima ogrevanje

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bander pravi:
Ja danes ponoči je bilo pri nas samo 2°c in čeprav imam skoraj najmočnejši model mitsubishija je bila nastavitev na 21°c premalo in sem moral povečati na 25°c ko sem vstal, da je prostor segrelo na prijetnih 21°c.
Zima počasi že kaže zobe.

Tole mi je zanimivo.... klima je bila vklopljena celo noč, pa ni uspela segreti na 21, ko si pa zjutraj povečal na 25 ti je pa v koliko časa segrelo prostor na?
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Ne ne nismo se razumeli, klima ni laufala celo noč ampak sem jo nastavil da se prižge ob 5h. Ob 6.10h sem vstal. Druge dneve je bilo lepo toplo in je segrelo v eni uri, zdaj pa ko je bol mrzlo, pa laufa celo noč na 20°c in drži temperaturo.
Na hodnik pa žal ne segreje ker imam tam prevelike izgube in raje zaprem vrata da segreje samo dnevno pa kuhinjo.
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Nabavil sem merilec porabe. V petih urah in pol mi je klima porabila 2kwh. Je to v mejah normale?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Pusti merilec par tednov pa boš videl kje je računica glede na ostale vire... in nenazadnje komfort. V tem obdobju tudi klimo vklopim vkolikor je še sanitrna topla voda, čeprav so drva domača.
Poraba je pač trenutna glede na obremenitev.
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Razmišljam še o zamenjavi števca. Dal bi dvotarifnega pa ne vem ali je tu tudi računica.
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Mi lahko nekdo svetuje kakšen ups bi potreboval, da bi napajal klimo ko zmanjka elektrika vsaj kakšno urco?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.317
5.841
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik bander pravi:
Nabavil sem merilec porabe. V petih urah in pol mi je klima porabila 2kwh. Je to v mejah normale?
mislim da ja, odvisno od temperatur, velikosti prostora, tipa klime.....
se pravi na dan 10kwh ali evro in pol
sprasujem se.gif
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik bander pravi:
Nabavil sem merilec porabe. V petih urah in pol mi je klima porabila 2kwh. Je to v mejah normale?
mislim da ja, odvisno od temperatur, velikosti prostora, tipa klime.....
se pravi na dan 10kwh ali evro in pol
sprasujem se.gif

Pa je to sprejemljivo?
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Danes sem naredil preizkus in prišel do zanimive ugotovitve. Meril sem porabo sušilnemu stroju. V noči je sušilec porabil nekaj manj kot 3 kwh. Klima mi v noči porabi tudi približno 3 kwh, tako da tukaj sploh ni neke drastične razlike v porabi kot se govori.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Razlika je . Kako ne? cca. 1 proti 3. Kolikor je koificient toplotne črpalke klime.

Klima ti je dala cca. 10 kilowatov toplote.
Vode je izparelo kolikor jo izpari s cca. 3 kilovati toplote.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
984
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bander pravi:
Danes sem naredil preizkus in prišel do zanimive ugotovitve. Meril sem porabo sušilnemu stroju. V noči je sušilec porabil nekaj manj kot 3 kwh. Klima mi v noči porabi tudi približno 3 kwh, tako da tukaj sploh ni neke drastične razlike v porabi kot se govori.

In kaj si hotel s to primerjavo ugotoviti? Nekako mi ni najbolj jasno...
Sedaj bi moral izmeriti še sušilca s toplotno črpalo in recimo navaden kalorifer.

Prišel bi do zaključka, da bi sušilec s TČ porabil recimo 1kw elektrike, kalorifer pa za ogrevanje prostora dobrih 10kw...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Za primerjavo , poleti sem na dopustu lavfal klimo kolikor je bilo potrebno in posmodili smo 107 kWh od tega 85 dnevnih in 22 nočnih.
Prišel pa sem do zaključka da je ogrevanje in hlajenje s klimo res cenovno sprejemljivo, še posebej pa v mediteranskih področjih kjer minusi niso tako strahotni.
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik bander pravi:
Danes sem naredil preizkus in prišel do zanimive ugotovitve. Meril sem porabo sušilnemu stroju. V noči je sušilec porabil nekaj manj kot 3 kwh. Klima mi v noči porabi tudi približno 3 kwh, tako da tukaj sploh ni neke drastične razlike v porabi kot se govori.

Ugotovil sem, da sušilec ni ravno ne vem kakšen hud porabnik kot ga tretirajo. Namen sušilca je, da posuši perilo in za to delo porabi 3 kwh v mojem primeru. Namen klime je da ogreva prostor, za to porabi na dan cca 8-10 kwh v mojem primeru. Oba cilja sta dosežena, s tem da slednji potrebuje veliko več časa da doseže svoj namen in seveda posledično večjo porabo.
To je le primerjava klime in sušilca. Če to delamo vsak dan je seveda pri klimi večja poraba kot pri sušilcu, razen če nimamo eno goro perila za posušit, s klimo moramo žal ogrevati cel dan. Dejstvo je, da če bi sušilec laufal non stop cel dan, tu ne moreš primerjati porabe.
Gre le za primerjavo končne porabe do željenega učinka.
 
Nazadnje urejeno:

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Živio

Za mesec oktober sem plačal 90€. Normalno porabo imamo cca. 50€. Torej sem za dve klimi prižgani ves mesec nonstop plačal 40€. Ogrevam 130 kvadratov.

LP Sandi
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Moraš živeti v novejšem dobro izoliranem bloku in na vrhu, sam sem čisto na vrhu 2 nd. bloka in kot zanimivost ima vsako stanovanje etažno lastno plinsko centralno, sam imam še klimo Cop faktor 2,95 in zanimivo, čeprav nimam nad sabo nobenega, me spodnji, ki, kot vem greje stanovanje na 26 st c so vsi pozimi v kratkih rokavih tako ogreva,da letos še sploh nisem prižgal plinskega ogrevanja samo vse skupaj ene 15 ur ogrevanja z klimo in imam 23 st C še zračim, da ni pre toplo
cheer.gif
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
No zdaj ko je že prava zima lahko posredujem malo podatke o porabi klime. Za 6 urno ogrevanje na 21c, 55m2 velikega prostora je klima pri -10c porabila 1,06 Eur.
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Dve zunanji površini cca 40m2, brez izolacije, dbelina zidu 40cm. Lesena okna cca 9m2.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Za 6 urno delovanje....kakega resnejšega podatka o porabi ne moreš podati.

Prižgi in pusti prižgano...pa spremljaj po mesecih in spomladi javi porabo.