Navigacija Android

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
A si sprobal tudi Motonav?

Oz. Ali kdo ve če je, razen kozmetike, tudi kakšna druga razlika, zaradi katere bi se splačalo Motonav nadomestiti z MyWay? Ker meni Motonav deluje zelo dobro, večkrat pa sem že zasledil, da so jo omenjali kot slabo?!
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
IGO ponuja tudi engine za navigacijo. In očitno je to Motorola kupila in pripravila Motonav ... kakšna stvar v plus, druga v minus. Jaz sem raje vzel IGO (čeprav še vedno zaostaja za WM verzijo).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Tako je - mogoče nisem razumljivo napisal. Motonav ima engine od IGO, je pa od Motorole.
Zelo podobna pakunga (z enako vsebino)
cool-1.gif
 

bushi

Pripravnik
12. avg 2007
381
0
16
Obišči stran
Ime bi eno prošnjo, kje si lahko dol potegnem skin za "iGo Motonav/MyWay multires. pack for Android OS" v resoluciji 320x480
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Sem na Galaxy S probal naložit Sygic Auro in dela presenetljivo dobro. Ima pokritost hišnih cifer oz. vsaj pri naši hiši je zraven napisana še črka, ko najde satelite. Satelite najde nenormalno hitro, dobrih 10 sekund in ne rabi nobene klicne podpore ali prenos podatkov.
Ima lep grafični vmesnik, na zemljevidu prikazuje vse uporabne podatke, tudi zunanjo temperaturo na vozni lokaciji, podpira prikaz pravilnega voznega pasu, na avtocesti prikazuje obvestilne table, 3D objekte in ima še kar nekaj ostalih uporabnih bonbončkov. Namestitev zemljevidov je čisto preprosta, rabiš samo WIFI in odpreš Aura manager, ki se namesti zraven Sygic Aure. Preko Aura managerja pa lahko snameš katerokoli posamezno državo rabiš.
Toliko zaenkrat iz hitrega polurnega testa, ko dobim avtonosilec, ga bom kak dan poizkusil še na terenu. Glede naključno izbranih ciljev in simulacije vožnje je stvar kar obetavna za Android telefon.
 

namar

Pripravnik
23. feb 2011
49
0
6
Tudi sam uporabljam iGO My way™ 2009 for Android™ v8.4.2.124036. Kako pa je kaj z TMC? Je zadevo možno usposobiti na mobilnih navigacijah?
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Sem na Galaxy S probal naložit Sygic Auro in dela presenetljivo dobro. Ima pokritost hišnih cifer oz. vsaj pri naši hiši je zraven napisana še črka, ko najde satelite. Satelite najde nenormalno hitro, dobrih 10 sekund in ne rabi nobene klicne podpore ali prenos podatkov.
Ima lep grafični vmesnik, na zemljevidu prikazuje vse uporabne podatke, tudi zunanjo temperaturo na vozni lokaciji, podpira prikaz pravilnega voznega pasu, na avtocesti prikazuje obvestilne table, 3D objekte in ima še kar nekaj ostalih uporabnih bonbončkov. Namestitev zemljevidov je čisto preprosta, rabiš samo WIFI in odpreš Aura manager, ki se namesti zraven Sygic Aure. Preko Aura managerja pa lahko snameš katerokoli posamezno državo rabiš.
Toliko zaenkrat iz hitrega polurnega testa, ko dobim avtonosilec, ga bom kak dan poizkusil še na terenu. Glede naključno izbranih ciljev in simulacije vožnje je stvar kar obetavna za Android telefon.

Ko sem probal par testnih routanj, me je poslal od bajte v napacno smer, in po 400m ukazal U-turn
bonk.gif
Nato sem zbrisal Auro in ostal pri iGo. In kak je kaj v uporabi ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
potestiraj vse in bos videl kaj ti paše.
meni recimo igo za droida ni tako všeč kot mcguider. npr na wimo sem pa uporabljal samo igo.
aura im še nekaj težav (naprimer ne pokaže čas prihoda v portrait načinu.

pomojem je najbolje mcguider in recimo igo.



še glede wildifireja pozabi na igo, ker bo zgledal nikakvo. za malo resolucijo je najbolje mcguider
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Sem na Galaxy S probal naložit Sygic Auro in dela presenetljivo dobro. Ima pokritost hišnih cifer oz. vsaj pri naši hiši je zraven napisana še črka, ko najde satelite. Satelite najde nenormalno hitro, dobrih 10 sekund in ne rabi nobene klicne podpore ali prenos podatkov.
Ima lep grafični vmesnik, na zemljevidu prikazuje vse uporabne podatke, tudi zunanjo temperaturo na vozni lokaciji, podpira prikaz pravilnega voznega pasu, na avtocesti prikazuje obvestilne table, 3D objekte in ima še kar nekaj ostalih uporabnih bonbončkov. Namestitev zemljevidov je čisto preprosta, rabiš samo WIFI in odpreš Aura manager, ki se namesti zraven Sygic Aure. Preko Aura managerja pa lahko snameš katerokoli posamezno državo rabiš.
Toliko zaenkrat iz hitrega polurnega testa, ko dobim avtonosilec, ga bom kak dan poizkusil še na terenu. Glede naključno izbranih ciljev in simulacije vožnje je stvar kar obetavna za Android telefon.

Ko sem probal par testnih routanj, me je poslal od bajte v napacno smer, in po 400m ukazal U-turn
bonk.gif
Nato sem zbrisal Auro in ostal pri iGo. In kak je kaj v uporabi ?

Sem danes dobil kitajsko baterijo, ki bo nonstop delala na polnilcu, pa če jo po parih tednih kar stran vržem in bom poizkušal v prihodnjih dneh testirati tole Sygic Auro z dejansko vožnjo in ne preko simulacije.
Pa ne samo Auro, tudi ostale Droid GPSi bodo prišli na vrsto.
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Jaz sem copilota dal sedaj gor, sem kar navdušen. (malo se loviš po menujih na začetku, potem se pa že navadiš)

Lepši od igo in malo bolj praktičen od Aure. (kdo rabi 3d bajte, ko voziš)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Recept za kvalitetno navigacijo je zelo enostaven:

1. Dobra pokritost (zemljevidi/POI)
2. Kvalitetno vodenje (+računanje poti)
3. Uporabniku prijazen GUI (predvsem možnost prilagoditve zaslona po potrebi uporabnika)
4. TMC support (tujina)

Vse ostalo je postranskega pomena, ki na terenu, ko res rabiš navigacijo, prav nič ne šteje!

edit: eh, šele zdaj sem videl, da je govora o Android OS...
bonk.gif
sicer pa vseeno točki 1 in 2 veljata tudi za Android.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jaz sem copilota dal sedaj gor, sem kar navdušen. (malo se loviš po menujih na začetku, potem se pa že navadiš)

Lepši od igo in malo bolj praktičen od Aure. (kdo rabi 3d bajte, ko voziš)

Mah vzamem nazaj, najnovejšo mapo mi je dol potegnilo, pa enih ulic kar ni
bonk.gif


Drugič mi pa 3 lokacije za en naslov ven vrže.
aplauz.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ok, danes prevozil 200 km mešanega prometa ( avtocesta, vasi, mesta in ulice ) z Sygic Auro in moji zaključki;

Baterija na SGS je bila v začetku testiranja polna na 80%, Aura med delovanjem obremeni procesor na okoli 10 % - 15% , tak da baterija zdrži okoli 2 uri in pol.
Grafika je noro lepa, prikazuje hribe, doline in obzorje . Vse se izrisuje hitro in brez zatikanja.
Na displeju prikazuje uro, koliko KM je do cilja, temperaturo, hitrost ...
Prikazuje lane asisst in ne samo po avtocesti, ampak tudi v mestu.
Med funkcijami najdemo knjigo potovanj , kjer se beležijo vsi postanki in čas postankov, ogledamo si lahko višinski graf skupne poti ali vsako posamezno točko, ki smo jo obiskali.
Ima podatke o državi o omejitvah hitrosti, potrebni obvezni opremi vozila, itd...
Med funkcijami se nahaja tudi prikaz vremena trenutne lokacije ali ciljne lokacija.
Shranjene ima radar kamere , na relaciji LJ-MB na avtocesti so že vse noter, pravtako tudi vse tri radar kamere v Velenju, ki jih uporabljajo mestni redarji. Ko se približuješ radarju, te opozori zvok in na levi strani ekrana se prikaže slika radar kamere in odšteva metre do nje.
Prikazuje in opozarja tudi omejitev hitrosti , kjer te pri prekoračeni hitrosti opozori zvok in zraven znaka za hitrost se prikaže rumen klicaj. Verjetno ni treba posebej poudarjati, da tako kot vse druge podobne navigacije, tudi tukaj gre kdaj narobe in včasih prikazana hitrost na zaslonu ni ravno takšna, kot je v resnici. Z 50,70.90 in 130km/h dela kar zadovoljivo, z 60km/h si pa včasih nista ravno na "ti". Zazna pa točno pri znaku , to je pa dobra lastnost.
Ima ikono promet , ki pa je obarvana sivo in se je treba verjetno registrirat na Aurino stran, kjer se prenesejo prometne informacije.
Med vožnjo lahko direktno v bazo pošiljate opažene radarje in posebnosti na cesti .
Ima mestni vodnik , kjer si lahko preberemo podrobnosti večjih mest, vsebuje tudi sliko mesta in vse pomembne interestne točke v vsemi podatki ( tel. številka, opis...).
Na zemljevidu se prikazujejo tudi nekatere poi ikone , med njimi je najbolj zanimiva ikona " W ", kar pomeni, da tista stvar oziroma okolica obstaja v bazi Wikipedie in si lahko preberemo več o tem.
Shraniti se da GPS koordinate v vseh možnih formatih.
Pod kontakti se lahko dodaja prijatelje kar iz tel. imenika in če so zraven shranjene tudi koordinate, se lahko navigira do njih.
Preko menija skupnost se lahko dostopa do prijateljev in jih kličeš brez izhoda iz navigacije, bereš prejeta SMS sporočila, vnašaš dogodke, pogledaš svoj status....
V predorih med navigiranjem simulira , v prostem pogledu pa je izgubilo signal. Na celotnih 200km se je to zgodilo samo enkrat, drugače pa ikono prikazuje vseskozi na cesti in ne vsepovsod okoli.
Kar se tiče iskanja ciljev naj povem, da je POI baza bolj uboga , zato pa presenetljivo dobro najde naslove z številko. Danes sem iskal osem strank po naslovih ( sicer sem za vse že prej vedel ) in rezultat je presenetljiv. Zadetek je 100% , tudi objekt je tam, do kamor te pripelje. In ja, ne pripelje te to kljuke vrat, pravtako ti tudi vrat ne odpre ( moram, predno se nekdo vtakne v to
grims-1.gif
).

V glavnem, z tole Sygic Auro sem bil več kot navdušen. Nekatere storitve ( vreme, promet, real time vnos radarjev, itd...) rabijo povezavo na internet, sicer te z povezavo ne sili, napiše pa opozorilo, da ne more najdi podatkov. Izgleda, da se je treba registrirati v Aurino bazo, kjer imaš potem omogočene vse te dodatne bonbončke.
Če gledam na tole navigacijo kot poklicni voznik, bi jo definitivno uporabljal in je dobra stvar za Android telefone, pa verjetno če gre na kakšne druge platforme.

Izgled, grafika, uporabniški vmesnik, vodljivost, baza radarjev, dodatne funkcije

ocena; 9 / 10