Navigacija Android

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Citat:
Uporabnik alpine pravi:
sodeč po tvojem odg.sva že dva
hysterical-1.gif

Ne resno, niti slučajno te nisem mislil užaliti, samo zanima me, zakaj ne greš probat sam pred petrol.
Oziroma a nimaš WIFI-ja doma al pa kakega frienda, pri katerem bi si lahko naložil mape ?
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Živjo, Iščem dobro android offline navigacijo. Do zdaj sem uporabljal NAVIGON, ki je umrl. Moje zahteve so HERE kartografija, POI brskalnik (ne iskalnik).
Moje izkušnje:
-NAVIGON: the best, enostaven, here, iskanje država, mesto, ulica, brskanje poi, glasno pokaže radar, umrla aplikacija.
-IGO: here in tomtom mape, prekomplicrana aplikacija, novejši samsung telefoni zaznajo app kot virus.
-GOOGLE: dober, vse hišne številke ampak od tu do bolgarije za offline use je preveč območij za označit. Slab za hiking.
-SYGIC: tomtom mape (slabo). Iskanje kraja je kot spletno iskanje (slabo) mora bit država, mesto, ulica, hišna številka. POI dobro dela.
-HERE: iskalnik krajev kot pri sygic (beda), POI brskanje ne obstaja. Ne vem zakaj mi kaže manj hišnih številk kot Navigon, čeprav uporabljata iste karte. Zame največji free nateg na google play.
-COPILOT: ne rabim mape cele evrope. Škoda placa na sd kartici.
-TOMTOM GO: tom tom mape so slabše od here. Isto kot copilot, ne rabim karte cele evrope.
-WAZE: lepa prijazna aplikacija, svoje mape, ni offline.
-OPENSTREET MAPS aplikacije: maps.me, mapfactor, osmand… veliko jih je. Večina uporablja to kartografijo, ki napreduje ampak veliko zaostaja za googlom in here. Včasih, redko se zgodi, da najdeš kaj kar z profi kartami ne bi našel.

Izgleda, da nimam več izbire. Po vseh letih sem sprobal vse in nobena ni po mojih zahtevah. Najraje bi mel Navigon z možnostjo uporabe vseh vrst kartografije in z googlovo možnostjo brskanja po zemljevidu. Mojih 5 minut. Čao
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
V zadnjem desetletju sem tudi sam preizkušal vse živo (in nekaj zadevic opisal tudi na blogu). Moj favorit je bil IGO, vsekakor pa sem bil vedno zagovornik zemljevidov TomTom. Here me nikoli ni prepričal, čeprav sem naredil kar nekaj primerjav. V zadnjih dveh letih pa sem povsem presedlal na Google Maps. Mogoče pri navigaciji (predvsem pri sami jasnosti med vodenjem) še vedno za odtenek zaostaja za IGO, za moj okus ji manjka tudi kakšna nastavitev, vseeno pa so zemljevidi res zelo ažurni (ko so pred kratkim odprli obvoznico mimo brniškega letališča, je bila na voljo takoj :cool:), iskanje je izvrstno in daleč daleč prekaša konkurenco (pravzaprav so vgrajeni "Odpiralni časi", kontakti, vpisi pod različnimi imeni ...), prometni podatki so najbolj ažurni in pot v resnici prilagaja prometu, izredno dobra je povezava z javnim prometom (res odlično pripravi pot/prestopanja), pri načrtu ti ponudi tudi povzetek, kjer vključi sliko iz Street View ... Skratka kopica bombončkov. Mobilni promet imam že več let stalno vključen tudi v tujini (no, vsaj v EU) in nimam težav z offline zemljevidi.
Sem pa nekaj časa pogrešal obvestila za radarje, pa sem lani našel zelo zanimivo rešitev, ki sem jo ravno pred nekaj dnevi opisal - TomTom Speed Cameras. Zraven Google Maps gre kot ata na mamo.
BTW - pred leti sem med testiranjem dobil tudi licenčni lifetime Sygic. Takrat me ni prav prepričal, vseeno pa ga imam nameščenega na telefonu, da vidim kako napredujejo. Naredili so nekaj korakov naprej, verjetno pa so tudi drugi napredovali, vendar kot rečeno, sedaj ne sledim več toliko saj mi Google Maps res ustreza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Tudi jaz sem najbolj zadovoljen z Google Maps. Pogrešam pa prikaz omejitve hitrosti. Morda se da to kje nastaviti pa jaz ne najdem?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ko sem pisal tisti prispevek za blog, sem nekje vmes videl, da zadeva obstaja tudi za iPhone. In bi šel skoraj stavit, da obstaja. No, sedaj pa vidim, da bi stavo izgubil, ker piše: "The Speed Camera app for iPhone has been discontinued in 2015 and is no longer offered to users in iTunes/App store. The App is only available for Android devices."
Kakor koli že, zadeva deluje odlično :p
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Mislim, da bomo v tej temi bolj pisali, katero firmo so zaprli. Ne kaj je novega še :D

Here maps in Gmaps so pomoje vse ostale zadušili. Zdej sploh nevem, kaj bi bilo lahko še kaj udarnega... npr. če bi šel tomtom v zastonj uporabo. :D
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Sedaj sem na kavi že skor eno uro in mi google maps javi (na Galaxy S9), da imam samo 5 minut do HOME. Nisem imel vklopljene navigacije.
Prej, po kosilu, ko sem vklopil navigacijo, mi je sam predlagal lokal, v katerega ponavadi grem na kavico.

Se še komu to dogaja? :)

A zato se temu reče "pametni telefon". :)

PS: Ne moti me, da ne bo kdo mislil.
 
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
Nič nenavadnega, saj ima tudi druge načine da ti lahko locira telefon in potem daje predloge.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
1. Nisem še uspel veliko preizkusiti. Ampak, kolikor vidim, moraš imeti verzijo 10.17.2.
2. Izbrati moraš načrt poti, šele takrat se pojavijo - glej sliko. Na samem zemljevidu sicer ne vidiš radarjev.
3. Mene recimo v Vodicah ni opozorilo, čeprav ga je prikazalo. Sicer sem imel na MUTE, ampak vseeno sem pričakoval, da bo kaj poblisknilo na zaslonu.
4. Prav veliko jih še ni videti. Tudi ne vem, kako jih dodati. Ali nam kaj še niso vključili (v tujini imajo nekateri še en gumb za javljanje radarjev, težav ...)?
No, pustimo še nekaj časa, da se zadeva vpelje.





Screenshot_20190531-043622.jpg
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Za točko 3 sem prejle poskusil še tako, da sem imel vključeno polno glasovno navigacijo (in tudi tisto srednjo stopnjo).
V tem primeru pa zvočno opozori na radar. Sicer dokaj nežno, ampak vseeno.
Upam, da bodo naredili tudi opozarjanje za tiste, ki imamo na MUTE.