Navigacija Android

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kaj pa ta Waze naredi tam, kjer nimaš omrežja ali pa je zelo slab-torej skoraj tretjino Slovenije???
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Igo sploh ni slab še posebej, če se upošteva, da je brezplačen.

Glavni problem je, da nima topo karte, ki jo jaz daleč največ rabim, pa zame, ki sem navajen garmina, mi je čudna grafična podoba, meniji, govorjenje...

Mnogo bolj mi je všeč Here, ki omogoča prenos satelitskih slik in potem imam skoraj topo karto.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Preveč si ozkogled, zato verjetno ne poznaš (ali pa nočeš poznat) "naprednejših" topo variant, ki jih lahko implementiraš tako na PC-ju, Androidu ali WinCe napravah..Imenuje se OziExplorer. Odlična in sofisticirana topo navigacija, ki deluje na vseh omenjenih platformah. Ta navigacija podpira različne formate kart. Lahko jih s pomočjo google zemlje izdeluješ tudi sam, obstaja veliko vodičev. Obstajajo tudi velike baze skeniranih specialk za področje celotne bivše juge, vključno s Slovenijo seveda. So že skalibrirane in pripravljene za uporabo. Skratka, če se boš malo poglobil v zadevo, boš morda topografsko navigacijo videl še iz drugih perspektiv, kot pa le iz tiste, ki jo ponuja Garmin. Je pa res, da je OziExplorer striktno topografska navigacija, zato na cesti nimaš kaj veliko početi z njim.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Kot je napisal Janch, je topografska uporaba drugačna od cestne. Aplikacije imajo precej drugačne funkcije in jih ne moremo primerjati.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
igo je zastonj? kako?

Vse je zastonj (če le sam tako hočeš oz če je tvoja etika takšna, da nimaš moralnih predsodkov).

pirate_flag.gif
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
No, iGo je bilo do nedavnega zelo težko kupit.
Btw, a je kdo že kam postal cenik? (Pa prosim ne zgubljajte svojega časa s predlogi naj ga instaliram in pogledam sam)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Zlatarji.... Za sygic, bi zaradi pogostih updajtov se riskiral 20€.

Tule pa zgleda, da imajo bulletprof verzijo.
nahrung002.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
dve res veliki prednosti sta ker imaš podatkovno povezavo:
1. Iščeš lahko praktično vse kar je na internetu, ne samo ulice in pumpe, skratka VSE najde takoj
2. Ker vsi pošiljajo podatke nazaj, waze avtomatsko ve kje si in kako hitro se voziš in avtomatsko izračunava zastoje ter preusmerja, poleg tega pa nesreče, policaje, radarje ljudje sami vnašajo not z eno tipko praktično isti trenutek ko se pojavi....in ko se odpelje ljudje isti trenutek javijo da ga ni več in zgine z zaslona
smile-1.gif


Dejansko sem dobil občutek da če bi to vsi imeli bi se avti res avtonomno lahko vozili brez voznikov in komunicirali med sabo,......verjetno je google zato tudi odštel gromozansko 1 miljardo za waze,.......

škoda da pri nas več ljudi ne uporablja Waze, ker je res super. Mene je že nekajkrat "rešilo" gužve na AC, zahvaljajoč verjetno turistom-uporabnikom.
Glede porabe podatkov pa se mi ne zdi noben problem uporaba v EU.

Izven EU pa pač uporabljam offline google maps. Razni sygici, Here ipd so samo še navlaka
evil.gif
Tukaj je pa google maps čista zmaga. Pod lokacijskimi storitvami ste vecinoma vsi potrdili da se posiljajo anominmi podatki. Google na podlagi gibanja android telefonov dobiva real time podatke o zastojih in to se lepo barvno prikazuje na google maps. Sicer algoritem se ni popoln ampak gre zelo dobro v pravi smeri. Seveda offline nima real time data.
 

skat

Zelenc'
5. feb 2008
27
0
1
Ljubljana
LOCUS - Navigacija za telefone in tablice.

Najboljša navigacija, ki sem jo dosedaj našel, preizkusil in jo od sedaj dalje uporabljam. Omogoča vse, kar omogočajo ostale mnogo bolj znane aplikacije in še mnogo več. Popolnoma vse je možno tudi brez povezave. Ima tudi slovenski jezik, vodenje v slovenščini, brezplačne zemljevide (lahko so naloženi celo na SD kartici, kar je zelo ugodno zaradi velikosti le teh), eksportiranje v gpx, kml in druge, možnost dodajanja fotografij, možnost integriranja senzorjev (hitrost, pulz, koraki), geocashing, prikaz višine na trenutni lokaciji. Ima možnost nastavitve za hojo, kolo, gorsko kolo, motor, avto, mesto, hribe...Pri vsakem tipu vam prikaže ikone in poti značilne za to področje. Poleg tega pa je zelo varčen z baterijo.
V resnici ne vem, kaj bi pri tej navigaciji še potreboval. Poleg vsega pa so na internetni strani izčrpna navodila s slikami za vsako opcijo.
Obstaja brezplačna in plačljiva verzija. Cena pa je zelo ugodna
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.138
2.210
113
@skat to iz prve roke?
zaradi ekrana bi prešel na Android. Kot zemljevid omam Orux, rabim pa navigacijo.
tvoj opis Locus-a razumem prav takšnega.
kaj ti ni všeč ali te moti pri Locus u?
p.s. kateega izbrati v Play trgovini?
 
Nazadnje urejeno:

skat

Zelenc'
5. feb 2008
27
0
1
Ljubljana
@brane_new, Moram priznati, da me popolnoma nič ne moti. Marsičesa ima še celo preveč in jih niti ne uporabljam. Govorim o raznih dodatkih kot recimo Geocaching. Program dejansko omogoča popolnoma vse, predvsem za kolesarje, popotnike, smučarje .... Za avto navigacijo je malo preveč kompliciran, ni pa problem. Ima vgrajen slovenski jezik. Za glasovno navigacijo tudi obstojata dva slovenska glasova. Potrebno pa jih je dodatno poiskati. Program deluje on-line z različnimi brezplačnimi zemljevidi. of-line pa deluje z raznimi plačljivimi zeljevidi ali različnimi vektorskimi zemljevidi. Možno je delo z WMS kartami in layerji. Ima tudi direktno povezavo na Google Earth. Ima možnost vklopa senzorjev Bluetooth in ANT+ za hitrost, kadenco, ritem, pulz...
Locus ima odlično podporo na netu. Kompleten meni je detaljno razložen od začetka do konca in to s fotografijami. Odličen je tudi forum. Predvidevam, da je Locus premalo poznan predvsem zato, ker je avtor Čeh.
Če se boš odločil za program, lahko za začetek poizkusiš free verzijo, ki ni preveč okrnjena. Toda glede na ceno7,5€ in v kolikor res potrebuješ dober program niti nima smisla. Potrebuješ zgolj Locus Map Pro, Offline Map Downloader (kjer dobiš dodatke za zemljevide) in BRouter Offline Navigation (služi za of-line navigacijo).
Povezava do uporabniškega priročnika: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=:main&redirect=1

Sam ga uporabljam že več kakor leto dni in ga kar obvladam. Če pa te zanima karkoli pa vprašaj.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik BlonG pravi:

EU Premium - 4,99
Eu Safety Camera Database 2015 - 4,99
Eu Navigation 2015 Q3 - 29,99

Takoj bi kupil celoten komplet za EU samo kaj, ko so že 2016 Q2 zemljevidi zunaj, oni pa ponujajo še zelo stare 2015 Q3
bonk.gif
 

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
Citat:
Uporabnik skat pravi:
LOCUS - Navigacija za telefone in tablice.

Najboljša navigacija, ki sem jo dosedaj našel, preizkusil in jo od sedaj dalje uporabljam. Omogoča vse, kar omogočajo ostale mnogo bolj znane aplikacije in še mnogo več. Popolnoma vse je možno tudi brez povezave. Ima tudi slovenski jezik, vodenje v slovenščini, brezplačne zemljevide (lahko so naloženi celo na SD kartici, kar je zelo ugodno zaradi velikosti le teh), eksportiranje v gpx, kml in druge, možnost dodajanja fotografij, možnost integriranja senzorjev (hitrost, pulz, koraki), geocashing, prikaz višine na trenutni lokaciji. Ima možnost nastavitve za hojo, kolo, gorsko kolo, motor, avto, mesto, hribe...Pri vsakem tipu vam prikaže ikone in poti značilne za to področje. Poleg tega pa je zelo varčen z baterijo.
V resnici ne vem, kaj bi pri tej navigaciji še potreboval. Poleg vsega pa so na internetni strani izčrpna navodila s slikami za vsako opcijo.
Obstaja brezplačna in plačljiva verzija. Cena pa je zelo ugodna

Kakšna pa je razlika med brezplačno in plačljivo verzijo?
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
...zadnji.....

kaj priporočate za USA?....nekaj bi brezplačno oziroma "brezplačno", saj rabim za kratek čas dopustovanja, potem pa vržem dol......sem poskusil z Sygic, pa je plačljivo (ne najdem delujoče polne verzije:(), Copilot enako...:(....
naložil bi na Samsung Note 3....

Google ne pride v poštev, ke ne bom imel prenosa podatkov....