Katero pohodniško navigacijo?

NVIDIA

Zelenc'
25. feb 2013
28
0
1
Pozdravljeni!

Kupujem pohodniško navigacijo ( ne za v hribe,ampak za mesta), ter me zaniima katera je seveda boljša,pa na kaj moram pri nakupu paziti- ali so naložene mape,zemljevidi,?
Na te zadeve se ne spozam,še nimam izkušenj, pa prosim za pomoč..

Gledal pa sem to zadevo Garmin GPSMAP 64s GPS? Kaj priporočate? Hvala
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj pa za po mestu potrebuješ "hribsko" navigacijo?
Mal bolj razloži kaj točni bi rad počel z njo.
ker koliko je men znano je google maps top šit za po tujini, ko imaš skoraj vsako burekđinico not, pa podzemne železnice...
pa še pol kak tripadvisor pa res ne rabiš več okol gledat
tongue-1.gif
 

NVIDIA

Zelenc'
25. feb 2013
28
0
1
Rabil bi jo za po mesti,npr. iskanje ulic itd., pa da bi imel 3D zemljevid.. ker avto navi je šit za take stvari..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Zato ker je handy zadeva...gor nalozis CN EU in si povsod

Ce ti pa kdaj se zapase pa bp podpiea tako TOPO karte al pa pomorske...
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Garmin GPSMAP 64s je tisto, kar si napisal v naslovu. Pohodniška navigacija. Za pohodnike, trpežna varianta, ampak nima tega, kar bi ti želel. Iz tvojega posta razberem, da potrebuješ telefon z google mapsom.
Zakaj? Nobena od navigacij nima 3D pogledov, kot jih ima npr. street view.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

menim da je oregon 600 boljši, isti, pa še anteno ima skrito
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Za njegovo uporabo, kot sem rekel, telefon z androidom.
Glede pohodniške navigacije pa tako. Touchscreen odpade. Ko boš imel prvič primer s kapljico potu, boš vedel o čem govorim. Uporabljal sem 3 leta etrexa 30, 1 mesec oregona in zdaj sem na 64s. Seveda pod pohodniško mislim na takšno, ki se uporablja za pohodništvo, teren, ne za sprehajanje po mestu ali vožnjo naokoli.
 

NVIDIA

Zelenc'
25. feb 2013
28
0
1
Hvala vam za odgovore.. Rad bi nabavo eno sposobno napravo,da te dobro vodi po mestih,pa nebi ravno tega imel na mobiju..
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Saj nuvija tudi lahko nastaviš na pohodniško navigacijo - sem testiral z svojim na Uršlji gori
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik NVIDIA pravi:
Hvala vam za odgovore.. Rad bi nabavo eno sposobno napravo,da te dobro vodi po mestih,pa nebi ravno tega imel na mobiju..
Ne bodi, da ne rečem butast in se ne zafrkavaj z napravami, ki jih je povozil čas.
Boš resno vtipkaval po sistemu, država, mesto, ulica, številka.. namesto da napišeš burek nobel in te telefon pripelje točno tja, pove do kdaj je odprto itd..
Raje ta denar vloži v malce boljši fon.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik NVIDIA pravi:
Hvala vam za odgovore.. Rad bi nabavo eno sposobno napravo,da te dobro vodi po mestih,pa nebi ravno tega imel na mobiju..
Ne bodi, da ne rečem butast in se ne zafrkavaj z napravami, ki jih je povozil čas.
Boš resno vtipkaval po sistemu, država, mesto, ulica, številka.. namesto da napišeš burek nobel in te telefon pripelje točno tja, pove do kdaj je odprto itd..
Raje ta denar vloži v malce boljši fon.

zmaga.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik NVIDIA pravi:
Hvala vam za odgovore.. Rad bi nabavo eno sposobno napravo,da te dobro vodi po mestih,pa nebi ravno tega imel na mobiju..
Ne bodi, da ne rečem butast in se ne zafrkavaj z napravami, ki jih je povozil čas.
Boš resno vtipkaval po sistemu, država, mesto, ulica, številka.. namesto da napišeš burek nobel in te telefon pripelje točno tja, pove do kdaj je odprto itd..
Raje ta denar vloži v malce boljši fon.

zmaga.gif

Podpis tudi z moje strani. Ni boljšega kot to, da imam na enem mestu navigacijo, telefonsko številko, ipd. Roaming pa s pravim paketom tudi ni več tako drag. Sploh pa updati kart so v veliki večini zastonj, vsaj pri google maps, here in še čem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Kakor komu...jaz bi pa se zmeram GPS v pevi vrsti (ker sem ga postudiral v nulo)...

Pa se znj stvari postransko ki ti jih omogoca napram androidGPS sistemom...

Android je to....pa s5ni ce ga ne poznas...

Pac odvisno kjer sistem ti je bolj pri srcu...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne nasedaj na navigacijo na telefonu, ker ko bo šla baterija si ob vse in še natančnost satelitov je krepko slabša na telefonu kot na pohodniški navigaciji.
Telefon je telefon, za navigacijo se uporablja temu namenjena naprava.

p.s.
Cestna navigacija z 20% oz 10% svetlosti ekrana, zdrži do 3 ure na bateriji.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Namenske rocne navigacije za potepanja imajo 2xAA baterije. Drzijo od 16h do 24h. Ni potrebe po powerbankih. Z dvema paroma rezerve imas dovolj za en teden in pol ornk pohajkovanja po neznanem terenu.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Vse drži - samo človek išče navigacijo za "po mestu". In dokler ne bo jasno povedal kaj točno misli s "po mestu" bo pač dobival "smešne" predloge.

Se pa danes Garmin ne kupuje več zaradi kart, ampak zaradi naprave same.

Avtorju tudi jaz predlagam telefon, Google maps in powerbank.