TomTom Go (Android)

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja menda so na voljo
evil.gif

Njihov sistem meni ni tako všeč, ker nimajo ločeno po državah, pač pa celi (gromozanski) kompleti.

Vodenje in zemljevidi so pa zelo v redu.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Meni se veliko bolj dopade kot Sygic, HERE ali pa iGO.

Nima nobenega delay-a, nič ne šteka, rekalkulira alternativno pot v sekundi, ima junction view, zelo pregleden in čist UI, dober offline support, menuji in iskanje naslovov/POI je enostavno in hitro (še pumpe ti ob poti na velko nariše, ko ti skalkulira pot), zelo čist voice guidance (vsaj v angleščini, slovensko vodenje še nisem testirov).

Ne vem zakaj nima aplikacija več komentarjev, ampak meni se zdi najbolj dodelana. Sem 2 leti nazaj sprobal starejšo verzijo tomtom navigacije na androidu, pa je bilo katastrofa (ko je bila cesta še rdeče obarvana). Zelo počasno, delay pozicije, itd.. Sedaj s to prenovljeno aplikacijo je pa razlika noč in dan. A sem jaz edini ki je to opazil? Pa še najnovejša 1.9 verzija je krekana tko da če greš na travnik se lahko furaš za džabe.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Dela traffic info tudi v Sloveniji?

Kaj je razlika me 1.10 in 1.9?

Meni kaže zastoje, dela na cestah, zaprti odseki, zaprte ceste, skratka vse. Tule je slikca: http://prntscr.com/b562id

Razlike med verzijama ne vem, sem mislil da je 1.9 zadnja verzija vendar je kot kaže 29. aprila prišla nova.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik neo5468 pravi:
Meni se veliko bolj dopade kot Sygic, HERE ali pa iGO.

Nisi čisto razumel ... najbolj kritiziram njihov način prodaje zemljevidov. Če nekdo hoče Slo, Avs, Hrv, Ita ... mora recimo vzeti celo Evropo. Ali pa vzhodno Evropo in Rusijo v kompletu. No, vsaj včasih je bilo tako. Pa kdo bo te gigabajte vozil po cestah
bonk.gif

Kaj mi bo Rusija?
Sicer je TomTom meni zelo všeč. Sploh zemljevidi so
zmaga.gif
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Citat:
Uporabnik neo5468 pravi:
Meni se veliko bolj dopade kot Sygic, HERE ali pa iGO.

Nisi čisto razumel ... najbolj kritiziram njihov način prodaje zemljevidov. Če nekdo hoče Slo, Avs, Hrv, Ita ... mora recimo vzeti celo Evropo. Ali pa vzhodno Evropo in Rusijo v kompletu. No, vsaj včasih je bilo tako. Pa kdo bo te gigabajte vozil po cestah
bonk.gif

Kaj mi bo Rusija?
Sicer je TomTom meni zelo všeč. Sploh zemljevidi so
zmaga.gif

Res je da ne moraš izbirati posameznih držav (škoda), vendar kar si napisal ni čisto res. Lahko vzameš recimo samo Eastern Europe, kar je 1 giga (to mam jst), maš notr pa 24 držav. Al pa kr celo evropo gor naložiš, te pride 6 giga pa maš mir. Mislm, to je res še najmanjši problem. 32gb microsd kartico maš na mimovrste za 9€.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz sem si sedaj namestil 1.9 in vidim, da res dela Traffic live tudi v Sloveniji kar je zanimivo
smile-1.gif


Tudi zemljevid je dokaj posodobljen (recimo predor Markovec je že vrisan). Ostalih novosti, ki so recimo že vnesene v HERE zemljevid pa ni v TomTom in to je zame velik minus. Veliko nas je sporočalo vse napake in popravke v HERE in vidim, da bo treba pri TomTom enako naredit pred spletne aplikacije za dodajanje novosti/sprememb.

Ima pa vodenje zelo čudno oziroma nepopolno. Primer:
- naravnost držite se levo (?? zna kar zmedet med vožnjo, saj stavek ni pravilno povedan)
- 80 metrov zavite levo (nikoli ne reče "čez")

Dela pa zelo lepo - gladko in res je UI čisto nekaj drugega kar je bilo včasih
wink-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Jaz sem si sedaj namestil 1.9 in vidim, da res dela Traffic live tudi v Sloveniji kar je zanimivo
smile-1.gif


Tudi zemljevid je dokaj posodobljen (recimo predor Markovec je že vrisan). Ostalih novosti, ki so recimo že vnesene v HERE zemljevid pa ni v TomTom in to je zame velik minus. Veliko nas je sporočalo vse napake in popravke v HERE in vidim, da bo treba pri TomTom enako naredit pred spletne aplikacije za dodajanje novosti/sprememb.

Ima pa vodenje zelo čudno oziroma nepopolno. Primer:
- naravnost držite se levo (?? zna kar zmedet med vožnjo, saj stavek ni pravilno povedan)
- 80 metrov zavite levo (nikoli ne reče "čez")

Dela pa zelo lepo - gladko in res je UI čisto nekaj drugega kar je bilo včasih
wink-1.gif

Si se vozu z slovenskim vodenjem? Sem zdejle z simulacijo stestirov slovensko (Mojca) in normalno reče "Po 300 metrih zavijte desno", vendar mi ni všeč kako robotsko odseka glas na koncu vsakega stavka. Probej UK Jane, meni osebno dosti lepše in tekoče govori.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Naredil sem simulacijo že na 4 različne cilje in vedno reče brez "čez" - torej reče: "80 metrov zavijte desno". Sem tudi ugasnil aplikacijo in jo ponovno zagnal. Sem pa namestil Mojco ja. Čudno, da tebi reče mene ni. Morda je od telefona oziroma različice Androida odvisno? Imam S7 z 6.0. Ti?

Ja je pa tudi precej "robotizirana" ta naša Mojca
smile-1.gif
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Jaz imam s3 z cm11 (torej 4.4.4 kitkat). Probej če ti Jane pravilno govori. Ne vem kaj bi bil lahko problem. Kakšne relacije pa simuliraš? Avtoceste? Jaz sem večinoma testirov regionalke. Pa imaš označeno pod "voices" tiste 2 klukce, "Read aloud arrival time" pa "Read early instructions out loud"?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik neo5468 pravi:
Res je da ne moraš izbirati posameznih držav (škoda), vendar kar si napisal ni čisto res. Lahko vzameš recimo samo Eastern Europe, kar je 1 giga (to mam jst), maš notr pa 24 držav. Al pa kr celo evropo gor naložiš, te pride 6 giga pa maš mir. Mislm, to je res še najmanjši problem. 32gb microsd kartico maš na mimovrste za 9€.

Saj že zbiram opažanja za zadevo ... tole z zemljevidi meni pač ni všeč. Imam bolj malo prostora na telefonu (sploh, ker preizkušam te navigacije
bonk.gif
), telefon pa tudi nima možnosti uporabe dodatne kartice ... zato bi mi za test res prav prišlo, da bi vzel samo eno državo.
Če me spomin ne vara, je sedaj vseeno bolje, ker lahko izbereš različne kombinacije.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Če nimaš microsd slota, potem pa cela evropa res ni viable. Ravno zaradi tega osebno nikoli ne bom kupil Nexus telefona. Microsd slot pač mora bit, drugače mi je telefon useless.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Sicer offtopic - meni je Nexus 5 še vedno odličen telefon. Spomin potrebujem edino zaradi testiranja navigacij, sicer pa nimam nobene glasbe, videa ... skratka 16 GB je sicer preko glave. Če pa se igramo s temi velikimi zadevami, pa postane
uf-1.gif


Nazaj na temo - danes sem zadevo malo bolje pogledal. Ni tako slabo ... sicer mi bo kmalu zmanjkalo dovoljenih kilometrov, pa če še tako pazim. Bo treba na pašnike. Zanimivo pa je, da pri nas deluje livetraffic, ki na spletni strani ne deluje.
stupid-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Na seznamu nerodnosti imam zapisano, da je vpis naslovov precej neroden. Mogoče gre le za to, da nisi prav vpisoval?
Meni je lepo našel, kar sem iskal.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Men je vse kar sem vtipkov najdlo iz prve. Lahko poveš kakšen naslov ki ti ne najde, da jst probam?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Pravzaprav ni nič posebnega, le na začetku ne veš, ali vpisuješ kraj, ulico ali kaj.
Ko enkrat začneš, se pojavi ob strani CITY, pa ADDRESS ... in ti je potem jasno.
Sicer pa povej konkreten naslov (ni treba, da je od tvoje najlepše prijateljice
evil.gif
), da poskusimo.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Na HERE ga najde, na Sygic pa Tomtom ga ne najde (najde samo Iško vas, hišno številko 28 pa prečrta), ampak na iGO nextgen kjer mam pa vneseno tomtom topografijo in tomtom POI, mi pa najde tudi številko 28. Tudi jaz sem zdej zmeden. Še posebej ker na tomtom online mapah najde številko 28, torej bi moglo tudi v aplikaciji?