HERE for Android

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Dokler ne odpravijo te težave je najbolje naložit kakšno prejšnjo verzijo, ki je delovala brez težav.
Čudno je samo, da na nekaterih napravah povzroča težave medtem, ko na drugih dela bp.

Na Xperii imam probleme z nalaganjem zemljevidov, če jih želim naložiti na SD kartico.
Če jih naložim na notranji pomnilnik, ni težav.
Naj še kdo poskusi, morda je to splošna rešitev.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Je bil kdo že pozoren na zaostajanje vrtenja zemljevida v križiščih? Parkrat sem se počutil v križiščih nekam neumno zgubljen ko sem si hotel pomagat z zaslonom, potem pa sem poštekal, da HERE odkrije da si pred kratkim zavil in zasuka zemljevid šele ko si nekaj metrov ven iz križišča in takrat preskoči. Se pravi da uporablja samo GPS, accelerometer in gyro pa se sončita. Kolikor se spomnim, je iGO zemljevid obračal bolj sproti, pa tudi v tunelu se ni prec zgubil, čeprav je rekel GPS signal lost. A kdo ve katere android navigacije naj bi uporabljale accelometer/gyro?
Google maps navigacijo sem preizkusil in se mi zdi da tudi ne, ampak da vseeno malo hitreje dojame oster zavoj kot HERE. Poleg tega mi je HERE občasno izgubljal GPS signal na odprti cesti (Awaiting GPS in zeleni krogi) - sem že posumil da mi GPS od G4 nagaja, ampak GPS test kaže čisto dober sprejem.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
A je še kdo opazil tale problem sledenja GPS s HERE - da občasno izgublja GPS signal na odprti cesti (Awaiting GPS in zeleni krogi) in potem preskakuje, pa da po ovinkih pozno popravi zemljevid, pa da pozno opazi da si zapeljal na drugo pot?
Štos: sem preklopil na GPS test medtem ko je tekla HERE navigacija in na lepem tudi ta pogosto kaže No fix, malo satelitov, slabo natančnost, kot dabi HERE nekaj motil!?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Da signal pada ravno ne....

50m pa še zmeraj zamuja na križiščih. Možno, ker nima signala
sprasujem se.gif
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Ma sej ravno to je čudno. Če bi bil signal slab, da bi bila točnost 50m, bi bilo normalno, da 50m zamuja na križiščih. Če je sprejem dober, navigacije zamujajo prej reda 5m - tako Google maps navigacija, malo zamuja tudi iGo, sem preizkusil (a sploh katera res uporablja accelerometer/gyro razen v tunelu?). Štos pa je bil, da je test GPS dejansko kazal slabo natančnost in celo padanje signala, medtem ko je tekla HERE navigacija. Pol ko sem HERE ugasnil, je pa spet GPS vredu lovil. Mi ni jasno kako bi app kvaril delovanje GPS, ampak tako je izgledalo!?
A lohk prosim poskusiš? V avtu nekje kjer je razmeroma odprto nebo poženeš en GPS test program (npr chartcross ltd), pogledaš kolk ujame satelitov in točnost pozicije v metrih, ko je GPS "ogret". Potem poženeš HERE in vključiš neko navigacijo, pol ne da bi HERE ugasnil poženeš GPS test in primerjaš št satelitov in točnost. Potem HERE ugasneš, še enkrat v GPS test.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Aja pa še to da ni vedno tako, danes zjutraj npr ni bilo sitnosti in tudi zemljevid je obrnil takoj za ovinkom.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako imaš nastavljen Here.g imaš kljukico pri use offline ali ne?
Probaj to nastavitev nastavit kontra kot imaš sedaj, če bo kaka razlika.

Imam offline. Bom poskusil najprej restartat app in pol še preklopit. Prec sicer ne vidiš da je kej narobe, opaziš šele ko slabo sledi in občasno napiše "Awaiting GPS" in riše zelene krogce - ampak da to vidiš moraš gledat na ekran medtem ko voziš...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Pri meni isto. Kadar vozim naravnost, je Here še nekako točen, ko pa grem v križišču recimo desno, pa obstane kjer sem prej pri rdeči stal in po ca. 30ih metrih skapira, da sem že zavil desno in preskoči naprej. Zanimivo: glasovno vodenje je točno, zemljevid na ekranu zamuja... Imam isto off mode.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Sem probal še enkrat, z/brez ni bilo razlike, oboje je včasih lovil bp in accuracy do 3 m, včasih pa se mu začne mešat, izgublja fix, če ga pa ima pa čudno niha zdej 30m, zdej 10m ipd. Ne vem če je pol vodenje lahko točno. Š posebej kadar ga ne ubogaš
wink-1.gif
včasih kar nariše da si zavil levo po ruti, medtem ko si ti dejansko 50m naprej naravnost, hehe.
Mogoče bi lahko pokvaril GPS lokacijo z resetiranjem AGPS podatkov (bi mogoče to hotel narest ker bi mislil da so slabi)???
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Kakšno steklo imaš na avtu?
Če je atermično, so lahko velike težave z navigacijo, ker močno vpliva na sprejem satelitov (pa še slabo vreme in je porazno).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Meni sygic super dela, here pa že od zmeraj zamuja 50m.

Pa še v križiščih pozoomira, omejitve so točno določene kje se začnejo, ....
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Ne ne ni steklo, potem ne bi delalo z nobenim programom. Na istem mestu v avtu mi čisto vredu lovi, kadar HERE ni prižgan. Tudi HERE včasih dela vredu.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Jaz imam zelo slabe izkušnje odlar uporabljam Here, najprej se mi je zdel fajn, malo sem ga testiral po mestu, vse ok. Potem pa malo izven mesta in daje take predloge cest, da te kap, alternative ne ponudi, vmesne točke da bi spremenil pot pa ne moreš dodati (govorim o iOS, čeprav je tema Android, sam core je verjetno enak). Hotel me je vozit po takih cestah kjer rabiš skoraj traktor, predlogi so bili po neki čudni logiki, ne najkrajša in ne najhitrejša pot. Niti približno v skladu z tem kako kažejo smerne table, po kar nekih čudnih krajih. Pa tudi ko napiše kam je treba zavit in poda opis table (recimo smer Ceje) je to velikokrat zgrešen. Očitno dokler voziš samo po avtocesti in mestnem središču še gre, drugje pa navigacija pade.
Google Maps je lepo podal pravilne predloge, ampak ta pa nima hitrostnih omejitev, opozarjanja, ni ravno feelinga navigacije.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.387
113
Popolno....nevem zakaj drugi ne morejo prekopirat. Ne, da ti kr skoči s 100 na 50.

5f9cb2e3fed105fc475a14cd.jpg
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
vsi vemo, da je here socialna rešitev za škrte mazohiste, ki se ne sekirajo preveč, če za svoj denar dobijo malo
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Se pravi so tudi vse Googlove rešitve kot so Maps, Gmail itd socialna rešitev za škrte mazohiste?
Meni vmesniki vseh plačljivih aplikacij izgledajo kot da so iz prejšnjega stoletja. Here se mi zdi najbolj pregleden in uporaben, če bi le navigacija delala tako kot treba.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
osnovni smisel navigacije je, da dela navigiranje. pri here ne dela.

sicer nisem komentiral izgleda, ki je stvar okusa, niti na splošno brezplačnih storitev.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kak ne dela, če meni vse dela bp?
Očitno je od naprave do naprave odvisno, kako se sam navigacijski program obnaša.

Za vsakodnevno navigiranje je še pa vedno prava rešitev nakup navigacije in ne ti polizdelki iz google play.