Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu ti obe sliki povesta v čem je napaka. Imaš na najhitrejšo pot in sedanja - neprava je po algoritmu km X dovoljena hitrost na uro pač teoretično hitrejša od prave naokoli.
Edina rešitev je striktno vstavljanje omejitev na nepravi cesti, ki bodo potem v algoritmu spremenili skupni čas vožnje.

Upam, da je vsem jasno, da tudi "saj vemo kdo" ne more bit kriv, da ni omejitev na vsaki vukojebinski kozji stezi.
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Zadeva je že posredovana na HERE in so seznanjeni s tem
smile-1.gif
takoj, ko uredijo, me obvestijo in sporočim.

gr69 pravi, da je včasih bilo OK in da je od takrat ta problem.

Citiram: Garmin "vleče" po tej poti, ki je živa katastrofa, namesto po "glavni cesti" Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šentjur - AC. In to od takrat, ko je "saj veš kdo" "uredil" ceste po Sloveniji.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem prekinil cesto tam pri stebričkih.
Javim, ko bo popravek potrjen.
Sem gledal na Google in oni imajo tudi narobe - in to zelo narobe
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Zadeva je že posredovana na HERE in so seznanjeni s tem
smile-1.gif
takoj, ko uredijo, me obvestijo in sporočim.

gr69 pravi, da je včasih bilo OK in da je od takrat ta problem.

Citiram: Garmin "vleče" po tej poti, ki je živa katastrofa, namesto po "glavni cesti" Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šentjur - AC. In to od takrat, ko je "saj veš kdo" "uredil" ceste po Sloveniji.

Saj manjka samo en odsek 40 km/h pa bo postala počasnejša.
wink-1.gif
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Potem pa pri ljubem Bogu popravite kategorizacijo na našem koncu.

Garmin "vleče" po tej poti, ki je živa katastrofa, namesto po "glavni cesti" Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šentjur - AC.
In to od takrat, ko je "saj veš kdo" "uredil" ceste po Sloveniji.

Saj domačini vemo, za Čehe, ki iščejo "bližnjice", mi dol visi. Žal pa mi je mojih kolegov, ki znajo "zalutati" - no, ni mi jih žal, so sami krivi, če ne znajo tabel brat - na qrc mi grem potem poslušanje, ko jamrajo v kaki vukojebini sem doma. Potolaži jih samo kak dodatni pir - to pa košta.
sem iz teh koncev in me bo vedno peljala Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šenjur - ter za Dramlje na AC

Garmin DriveSmart 50LMT, karte pa CN 2017.20
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Citat:
Uporabnik atepej pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Sem prekinil cesto tam pri stebričkih.
Javim, ko bo popravek potrjen.
Sem gledal na Google in oni imajo tudi narobe - in to zelo narobe

Google sploh nima ceste narisane. Kako je sploh možno, da je satelitska slika bolj ažurna kot roadmap?

https://www.google.si/maps/@45.8844796,15.2502635,18.27z?hl=en

Tukaj lahko vidiš da novega odseka pri rondoju ni narisanega, ampak če spremeniš na satelitsko sliko, je pa cesta lepo dokončana in prevozna. Na street view se pa stebrički lepo vidijo, pa še cesta ni tlakovana tako da absolutno ne bi smela nobena navigacija tam čez vodit.

Tukaj se lepo vidi: http://prntscr.com/enje1x
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Pošlji jim to (http://prntscr.com/enje1x) zraven, ker je mene tudi nekdo zajebaval in sem poslal podobno zraven in je moj popravek ostal.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@neo5468

Včeraj označil kje so količki, danes označil, da ni tlakovana.

Kot sem že rekel, javim takoj, ko bo osveženo v glavni bazi.

p.s.
Ne rabim dodajat slike, ker bo tudi brez nje popravek upoštevan
wink-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik darkside pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Potem pa pri ljubem Bogu popravite kategorizacijo na našem koncu.

Garmin "vleče" po tej poti, ki je živa katastrofa, namesto po "glavni cesti" Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šentjur - AC.
In to od takrat, ko je "saj veš kdo" "uredil" ceste po Sloveniji.

Saj domačini vemo, za Čehe, ki iščejo "bližnjice", mi dol visi. Žal pa mi je mojih kolegov, ki znajo "zalutati" - no, ni mi jih žal, so sami krivi, če ne znajo tabel brat - na qrc mi grem potem poslušanje, ko jamrajo v kaki vukojebini sem doma. Potolaži jih samo kak dodatni pir - to pa košta.
sem iz teh koncev in me bo vedno peljala Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šenjur - ter za Dramlje na AC

Garmin DriveSmart 50LMT, karte pa CN 2017.20

Hmm - "Slatna" - Ljubljana? Ali kakšna druga kombinacija?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik darkside pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Potem pa pri ljubem Bogu popravite kategorizacijo na našem koncu.

Garmin "vleče" po tej poti, ki je živa katastrofa, namesto po "glavni cesti" Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šentjur - AC.
In to od takrat, ko je "saj veš kdo" "uredil" ceste po Sloveniji.

Saj domačini vemo, za Čehe, ki iščejo "bližnjice", mi dol visi. Žal pa mi je mojih kolegov, ki znajo "zalutati" - no, ni mi jih žal, so sami krivi, če ne znajo tabel brat - na qrc mi grem potem poslušanje, ko jamrajo v kaki vukojebini sem doma. Potolaži jih samo kak dodatni pir - to pa košta.
sem iz teh koncev in me bo vedno peljala Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šenjur - ter za Dramlje na AC

Garmin DriveSmart 50LMT, karte pa CN 2017.20

Torej te z novim zemljevidom pravilno pelje
smile-1.gif


Hmm potem ima očitno uporabnik gr69 starejši zemljevid, v kateremu so bile kategorizacije še malo pomešane med sabo.

gr69 - kateri zemljevid imaš na tvojem Garminu?
sprasujem se.gif


Namreč od HERE sem že prejel odgovor, da njih pravilno pelje po tej cesti in da ima ta cesta "Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šenjur - ter za Dramlje na AC" prednost pred vsemi ostalimi daljšimi in slabšimi.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
V bistvu ti obe sliki povesta v čem je napaka. Imaš na najhitrejšo pot in sedanja - neprava je po algoritmu km X dovoljena hitrost na uro pač teoretično hitrejša od prave naokoli.
Edina rešitev je striktno vstavljanje omejitev na nepravi cesti, ki bodo potem v algoritmu spremenili skupni čas vožnje.

Upam, da je vsem jasno, da tudi "saj vemo kdo" ne more bit kriv, da ni omejitev na vsaki vukojebinski kozji stezi.
wink-1.gif

glavni krivec, je, da križišče ne razveljavi omejitev

Ta problem je pri vseh regionalkah.
Tudi Krško - Celje te pelje čez Planino namesto na Zidani Most
bonk.gif
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
@gr69: da podplat - ljubljana... sem punco peljal v lj ker je morala nekaj urediti in je peljalo kot je treba.
me pa recimo moti in ne vem ali je to od kart ali so novi garmini taki da me na vsak način hoče prepeljati na isto pot. torej če vem da ta pot ni prava ali je druga boljša bo na vsak način hotela da se obrnem in grem na tisto ki jo je navigacija izbrala.

en prejšnji starejši garmin je pa peljal normalno naprej (preračunal) in te potem po drugi poti pripeljal na enako cesto ko t bi moral iti (če s zgrešil ali šel namensko po tej poti) in ne da ti je na vsakem parkingu in v vsakem križišču govorila da se obrni ko je možno)
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Sem kaj narobe napisal s tem da imajo zemljevide iz časov druže tito mi ti se kunemo ? ker nekateri pač ne znajo posodabljat OČITNO in rajš NERGIRAJO!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
S 03.06.2017, so se zadeve pri vnašanju popravkov obrnile krepko na bolje
smile-1.gif


Prosim tiste, ki ste javljali, če lahko preverite, če kak popravek, ki ste ga poslali še ni realiziran in prosim javite ali tukaj v temi ali pa enemu izmed uporabnikov iz prvega posta te teme na ZS.

Dobrodošli tudi novi uporabniki, ki boste prvič javljali.