Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Tabla Začetek Lavrice je tik pred začetkom ograje dvorišča firme Nered.
Tabla Konec Lavrice pa je nekaj metrov po koncu nekega dvorišča (pod hosto).
Jutri bom še bolj natančno preveril.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik
Hvala za pohvalo.
Sem pa kar dolgo tuhtal in preizkušal na raznih kartah.
Na koncu sem se odločil za Google Earth, kjer mi je bilo najlažje to narediti, pa tudi je bolj realen pogled.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
@Frenckie, iz te tvoje slike je res vse jasno, ampak sem jo spregledal. SI PA RES ODLIČNO NAREDIL!!!

Še @popotnik je lahko samo tiho...
cool-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Delajte s tistim programom s katerim vam je lažje, pomembno je da je čimbolje označeno, da se lahko potem vnese popravke.
Nekateri so se recimo tudi znašli in mi na ZS ali mail pošljejo koordinate kjer je kaj narobe tako, da lažje najdem in vnesem točne podatke, saj se gre tukaj za naše skupno dobro in da zemljevide naredimo čimbolj natančne.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik
Ta dopolnila še malo zadrži, da še nekaj preverim pri teh podatkih.
Sem imel že skoraj vse koordinate ročno izpisane na listu, pa se mi jih ni dalo prepisati v post.
Na tej relaciji proti Kočevju me je na starejših CNE motilo še nekaj. Bila kot POI točka kot opozorilo o zmanjšani hitrosti zaradi dela na cesti, pa to delo je bilo opravljeno že kar nekaj let nazaj - več kot 5 let (med Lavrico in Škofljico). Jaz sem to ignoriral in ne porajtam več tega. Sedaj bom bolj pozoren.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
A ni hitrost skozi predor Šentvid omejena na 80kmh? Na 2013.30 je 100.
Se opravičujem: 2013.41.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
In koliko je hitrost v 2014.10?

Predore smo delali mi na Alterju tako, da če ti pokaže ikono predora in zraven piše 100 je ta hitrost prebrana iz poi tunelov in ne karte.
Kakšno hitrost ti je prej javilo za Šentvid preden si naložil Tuneli.gpi?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Ha, lej to moram pa pogledat. Bom pobrisal, naredil ruto in da vidim kaj mi izpiše.
Tudi brez POITunnel, je omejitev 100.
 
Nazadnje urejeno:

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:

Od table ''konec Lavrice'' je na začetku 90km, okoli 40 m pred nadvozom pa je tabla 70km pred nastankom novih voznih pasov(do križišča).
Od križišča proti Lavrici pa do table ''Lavrica'' ni nobenega znaka za omejitev hitrosti.
Pa še nekaj. Od istega križišča proti mestu je omejitev 50km. Tabla omejitev 60km je šele takoj za bencinsko črpalko.



Od Lavrice proti Lj so omejitve na začetku 90km do table (70km) nato do križišča omejitev 70km.
Od križišča do table 60km pa omejitev 50km (oranžni oznaki).
V smeri proti Lavrici po križišču pa 90km (rdeče oznaki).

Popravljen zemljevid glede dovoljenih hitrosti (omejitve ).


Dodan še odsek v dolžini kakih 100m in to od križišča do table začetek Ljubljane , kjer je dovoljeno 90km/h, sledi omejitev 50km/h in nato za črpalko in odcepom za Orle omejitev 60km/h.


Moram pa poudariti, da se na tem celem odseku ceste vse omejitve na Garminu pravilno in lepo izpisujejo v zadnji CNE 2014.10 (v obe smeri vožnje).
 
Nazadnje urejeno:

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik , dopolnitev mojega posta 1821288 - 23.07.2013 17:25 :
Na tej relaciji proti Kočevju me je na starejših CNE motilo še nekaj. Bila kot POI točka kot opozorilo o zmanjšani hitrosti zaradi dela na cesti, pa to delo je bilo opravljeno že kar nekaj let nazaj - več kot 5 let (med Lavrico in Škofljico).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na tem odseku je dovoljena hitrost v obe smeri 90km/h, kar Garmin tudi izpisuje.
Približne koordinate POI točke ''Pričakuj omejitev hitrosti 30 km/h'' :
45°59'42.19" / 14°33'39.71" – rdeča obeležba na priloženem zemljevidu.


Ta omejitev hitrosti se izpisuje v zgornjo vrstico na Garminu in to pri vožnji v obe smeri.
Pregledal sem vse POI tega območja, ki jih imam naložene , pa te POI nimam.
Imam pa vedno vključen TMC, a dvomim, da bi bilo toliko let naloženo radijsko obvestilo (bilo še obdobje začetka uvajanja TMC).
V tem času kar ni več te uradne omejitve, sem tudi že zamenjal Garmina in mi z vsako novejšo CNE še kar prikazuje to omejitev. Nagibam se k temu, da to vsebuje že sama karta.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Odobreno in dodano: Litija Lidl - cesta Ježa, enosmerna popravljeno, bo pa še dodano na cesti Ježa proti Lidlu - dodatno vhod v dvorišča.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
THX, pogledam in oddam. Bi se dalo točno približati naslovu: printscreen ali koordinate. Ali je tapravi ?
 
Nazadnje urejeno: