Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Verjetno nič posebnega. Osnova ostaja, le vse več je ponudnikov (recimo lokalnih cestarjev), ki imajo tudi sami vse več senzorjev, števcev ... Verjetno postajajo bolj sofisticirane tudi metode, zajem množičnih podatkov je boljši, verjetno tudi boljši algoritmi (recimo, da zaznavajo kolesarja od avta, poštarski avto od običajnega ... tega je kar nekaj).
 

darez

Pripravnik
30. okt 2008
115
3
18
A kdo uporablja android auto v navezi z waze? Kako se obnese? Je enaka funkcionalnost kot na telefonu?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Pozdravljeni
Zanima me, ali lahko uvozim v Google maps ruto? Imam točke (GPX, KLM.......) in bi sedaj rad uvozil tako, da bi me navigacija vodila. A je to sploh mogoče?
lp
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Tole pri Googlu z zastoji deluje z neko časovno zakasnitvijo. Reč potrebuje na področju zastoja tudi dovolj uporabnikov na podlagi katerih podatkov Google sploh naredi predikcije zastojev. Zato gre zadeve jemati za orientacijo in ne absolutno neomajno vrednost.
Praviloma pa deluje precej bolje, kot poslušanje radia.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Nisem še probal, ampak to naj bi delovalo
v navezavi z google earthom.
Ful bi rabil to...če kdo slučajno ve kako usposobil Goole Maps da bi me vodilo..
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Zanima me, ali lahko uvozim v Google maps ruto? Imam točke (GPX, KLM.......) in bi sedaj rad uvozil tako, da bi me navigacija vodila. A je to sploh mogoče?
lp

Greš na Google MyMaps, kjer lahko narediš custom mape in uvažaš CSV, XLSX, KML in GPX datoteke. Shranjeno mapo potem vidiš na telefonu (Zemljevidi/Vaša mesta/Zemljevidi).
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Zanima me, ali lahko uvozim v Google maps ruto? Imam točke (GPX, KLM.......) in bi sedaj rad uvozil tako, da bi me navigacija vodila. A je to sploh mogoče?
lp

Greš na Google MyMaps, kjer lahko narediš custom mape in uvažaš CSV, XLSX, KML in GPX datoteke. Shranjeno mapo potem vidiš na telefonu (Zemljevidi/Vaša mesta/Zemljevidi).
Ja to sem našel in naredil, ampak ne znam narediti, da bi me navigacija vodila sedaj po tej poti? Ko uvozim GPX samo vidim pot.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Tole pri Googlu z zastoji deluje z neko časovno zakasnitvijo. Reč potrebuje na področju zastoja tudi dovolj uporabnikov na podlagi katerih podatkov Google sploh naredi predikcije zastojev. Zato gre zadeve jemati za orientacijo in ne absolutno neomajno vrednost.
Praviloma pa deluje precej bolje, kot poslušanje radia.

Ogo, sedaj že nekaj časa uporabljam tole in spremljam "zastoje" označene z rdečo. Je kar uporabno.

Navigacijo IGO samo še občasno vklopim.
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Ja to sem našel in naredil, ampak ne znam narediti, da bi me navigacija vodila sedaj po tej poti? Ko uvozim GPX samo vidim pot.

Tega še nisem poskusil, kolikor mi je na hitro uspelo ugotoviti, Google Maps ne podpira te funkcije.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Na kratko - GM ne podpira vodenja po "tracku" (to kar KML, GPX itd je).

Lahko si pa pripraviš vodenje z vmesnimi točakmi (glede na tvoj KML, GPX). Prijaviš se v Google Maps na PCju - narediš svojo pot - potem pa pošlješ v telefon - lezen zi - ganc spodaj na sajte

Aja - več vmesnih točk - manj možnosti, da te vodi po kakšni drugi poti.

Če pa slučajno želiš, da te vodi po prehojeni poti po "brezpotju" v planinah, ti pa ostane samo nakup namenske navigacije.

edit: popravek - gre tudi uvoz GPX ...
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Pred nekaj leti sem napisal tole. Sedaj je pač še več informacij iz vseh omenjenih postavk. Potem pa različni algoritmi pri različnih ponudnikih zemljevidov (recimo Google, Here ...) ... in smo tam. Načeloma deluje kar dobro in vse boljše postaja.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Mene pa zanima ali ti Google maps ponudi alternativo, ce je recimo na cesti zastoj? Na Garmin nuvi ti je TMC takoj ponudil drugo pot.
Jaz namrec tega nikjer ne najdem.
Hvala