Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
In če sami pošljete ta vzorec ponudnikom navigacijskih naprav in jim malo predstavite zadevo
sprasujem se.gif

Mogoče bo potem kateri od njih končno uporabil Amebisovo sintezo govora in bomo dobili TTS za SLO.

p.s.
Pametno bi bilo poslat na Nuance, ki izdeluje TTS za Garmin in iGO oz še za kak drugi navigacijski program.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Sedaj ravno končujemo tole verzijo, da bo uporabna (beri: vgradljiva/prilagodljiva). Hkrati se je zadeva še malo vsebinsko izboljšala.
Možnosti uporabe je seveda kar nekaj, vendar doslej nismo pošiljali ponudb - ker pač še nimamo vsega dokončanega.

Vsekakor pa so ideje vredne poskusa in če ima kdo slučajno kakšen dober kontakt pri teh proizvajalcih, naj sporoči. Se bomo že nekako zmenili,da bo volk sit in koza cela, da se razumemo.
cool-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom probal poiskat, če še imam kje direkten kontakt od Nuance, drugače pa najdeš navaden kontakt tudi na Nuance strani.
Res bi bilo dobro poslat, ko bo končano na Nuance in Garmin, ker sem prepričan, da se bo dalo kaj dogovorit.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Če sprašuješ za sintezo govora - zadeva omogoča, da takoj prebere besedilo, ki mu ga ponudiš v tekstovni obliki. Na voljo bo več govorcev (pa tudi ženski, moški glas).
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Offline imaš že zastonj navigacijo app: navfree tako da ni treba niti več črnega sygica vlečt dol,.. naložiš app in mape in to celo vse na sd kartico in dela bp. Edino hišno številko vnašaš malo drugače, ne ulica presledek številka, ampak ulica dvopičje številka, npr: dolenjska cesta:10
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.224
5.789
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Na svoji I/O 2015 konferenci je Google napovedal, da bo Google Maps na voljo tudi Offline (z navigacijo vred seveda).

da, ampak po izkušnjah z googlom samo če živiš v tej tej in tisti državi
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.224
5.789
113
ne morejo pač iz svoje kože in se težko odpovejo izdajanju polizdelkov in ukinjanju produktov, ki so dejansko zanimivi
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.543
2.404
113
Je google tudi zbiral podatke o hitrostih na določenih odsekih, podobno kot iq routes?

Ker se mi zdi, da zelo dobro zadenejo najhitrejšo pot.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ja, kot navigacija je Google Maps postala zelo dobra. Škoda, ker pri nas še ni LIve Traffica zraven.
Dobro vodenje, posodobljeni zemljevidi, odlično iskanje POI točk (kaj pa drugega), sedaj vključeni podatki o javnem prometu ... res postaja dobro. Nima pa veliko nastavitev, pa tale offline jim še manjka, mogoče še radarji.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Moja izkušnja na poti z morja;
Na enem telefonu sem imel Sygic, na drugem pa gogle maps.

Sygic je kljub ravni avtocesti skos nekaj govoril. Enkrat me je celo hotel zapeljat dol in potem ne vem kako je mislil, da bom potem tam obrnil in šel spet nazaj na AC. WTF!?!?!

Gmaps pa je delal tekoče. Na ravni AC je bil tiho tudi po par 10km...
Edino live trafic ni 100%. Na enem odseku je kazalo rdeče in se sem bal, da bom stal, pa sploh ni bilo nič. Se je pa rdeča črtica takoj zmanjšala, ko sem peljal mimo.

Na cestniski pa je kazalo rdeče naprej od cestninske postaje, vendar smo bili samo trije avtomobili. Se pravi skoraj brez stanja.

Obe navigaciji pa nista znale upoštevat "bljižnice". Cesta je dovolj široka, asfaltirana, tabla ob cesti je za ta kraj... obe navigaciji pa sta navigirali po veliko daljši poti "okol riti v žep".
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.105
2.455
113
Mene je iGO, ko sem šel iz Krka proti Ljubljani želel že nekje na začetku Rijeke peljati desno, pa še sedaj ne vem kam me je želel spraviti. Eno 4x me je hotel spraviti iz obvoznice, dokler nismo prišli povsem mimo Rijeke, nato pa je našel pot proti Ilirski Bistrici. Žal nisem imel zraven še Google maps, da bi preveril ali počne enako.