Sistem TMC Novice

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Mislim, da je to edina pravilna pot, saj se je takšno "medsebojno soočanje" tudi zgodilo v primeru GTM26/36.

P.S.
Kaj pri tebi piha, saj ti včasih odnese vse strešice.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko mi strešice odnese pišem preko telefona
smile-1.gif


Bom probal kontaktirat Fujitsu in bom videl, če bo odgovor, potem pa bom šel po verigi navzdol, morda mi uspe ugotovit kaj je potrebno, da bi delovalo tudi v vgradnih navigacijah.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Nočem vplivati na tvoje odločitve glede kontaktiranja, vendar primer Fujitsu - Subaru ni obrodil nobenih sadov in uporabniki še danes nimajo sprejema TMC. Subaru se izgovarja na uporabniško navodilo, kjer naj bi, v "pravniškem slengu" bilo napisano, da TMC deluje če je to v napravi omogočeno. Fujitsu se v danem primeru sklicuje, da v omenjene naprave ni vgradil čipa, ki bi sprejemal ekskluzivno TMC, ki ga oddaja SUNA.
Ker se v napravah Fujitsu uporablja software NavNGo (pri nas bolj poznan kot Primo) so tudi uporabniki (približno tvojega kova) sami ugotovili, da je problem samo v manjku licence torej samo datoteke.
Pripomniti moram, da sam postopek še vedno poteka, saj so uprabniki omenjenih vozil sprožili postopek z namenom zavajanja potrošnikov s strani Subaru-ja.
Ravno zaradi ignorance Fujitsu, bi bilo za "naše kraje" bolj priporočljivo, da uporabniki sami povedo na katerih vozilih nimajo omogočenega TMC in nato začneš z enim izmed njih (prizvajalcem) in RadioSi "medsebojno soočanje". Sam predvidevam, da večina vgrajenih navigacijskih naprav na katerih TMC ne deluje uporablja software NavNGo, kar bi lahko bilo tudi vodilo pri izbiri "prvega proizvajalca".
Glede na znanje alter-jevih "Guru-jev" sploh ne dvomim v uspeh, s ciljem, da se tej zadevi pride do konca in se ugotovi, kdo je za kaj zadolžen.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Torej iz vsega napisanega je uporabnik navigacije iz avtomobila povsem ne močen in ne more ničesar storiti, da bi mu TMC v Sloveniji delal?

Poleg tega je vse skupaj v celofan zavito, zato da se lahko nateguje kupce takih navigacij - krasko
smile-1.gif
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Na žalost je to realnost današnjega sveta, "napizdi" kjer se le da. Saj zaradi omenjenega so se Subaru-jevci v Avstraliji odločili da sprožijo postopek dokazovanja zavajanja potrošnikov s strani Subaru-ja. Mislim, da je omenjenih primerov še več ampak izkušnje kažejo, da se to večinoma dogaja na napravah katere uporabljao software proizvajalca "iz naše sosedščine". Določeni proizvajalci navigacijskih naprav, ki so vgrajene v vozila, pa v nasprotnem primeru imajo omogočen TMC (Beker) za prej omenjen software. Logika torej kaže, da je ključ za nedelovanje ravno pri proizvajalcu navigacijske naprave in deloma tudi pri proizvajalcu vozila, ki je odobril vgradnjo v vozilo in takšno vozilo tudi homologiral.
Zanimivo je, da naprave, ki uporabljao software izdelan "preko luže" v večini primerov nimajo teh problemov.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Sam v vozilu nimam vgrajene navigacijske opreme (četudi je Subaru) in tudi ne prosim za pomoč Avstralcem. Raje bi videl, da enemu od "domačih" poizkušamo rešiti zaplet "vgrajena navigacijska naprava - TMC SI".
Namen mojih postov je bil usmeriti pozornost k iskanju tistih, ki so zadolženi za določena dejanja pri zagotovitvi TMC, ki jih jaz vidim v proizvajalcih naprav (deloma tudi v proizvajalcu vozila) in lokalnih ponudnikih storitev signala TMC.

Predlagam, da eden izmed uporabnikov alter-ja, ki mu TMC ne deluje ima pa vgrajeno navigacijsko napravo, posreduje podatke.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sem preveril.

Recimo Peugeot in Citroen imata navigacijo eMyWay (RT6). Proizvajalec je magneti marelli.

Lahko pa imata tudi NG4 (WIP COM), proizvajalec pa je harman becker.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Obvestilo vsem, ki uporabljate/mo TomTom navigacije oziroma TomTom zemljevide v raznih navigacijskih aplikacijah.

TomTom bo v letu 2014 ponudil svoj Traffic HD tudi v Sloveniji
cool-1.gif


Zadeva bo delovala seveda samo z njihovimi zemljevidi (in posledično z vsemi aplikacijami, kateri uporabljajo TomTom zemljevide).

Kaj točno to je, pa si lahko preberete tukaj: http://www.tomtom.com/en_gb/services/live/hd-traffic/

Informacijo sem dobil direktno od ponudnika Sygic:

Hello, I just received the information, that our plan to implement traffic in Slovenia is set on year 2014. Our partner for traffic services is TomTom.

Cena za 12 mesečno licenco bi naj bila okoli 20 EUR za celotno Evropo, oziroma okoli 12 EUR za posamezno državo (to je cena za Sygic).

Sem jim pa svetoval ponudnika Traffic Nav, ki ima za Slovenijo bolj ažurne prometne informacije, a so brez razloga zavrnili sodelovanje z njimi in so se raje odločili za TomTom HD Traffic.

Skratka - v TomTom HD Traffic Europe bo v letu 2014 vključena tudi Slovenija. Kaj bo to v praksi pomenilo pa bomo videli
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bolj me zanima kako jim bo uspel HD, glede na to, da naša infrastruktura tega ne podpira.
Na tvojem mestu bi še enkrat preveril, če imajo v mislih isto Slovenijo kot ti
evil.gif
da ni govora kje o Slovaški.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kar se da razbrat iz vsega skupaj je to, da bo to delovalo samo na online in recimo na wayteq s TMC anteno ne bo delovalo.
Za Tomtom so se pa odločili, da bodo lahko več kasirali saj pri Traffic nav plačaš samo enkrat in ti potem velja za cel čas.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kar se da razbrat iz vsega skupaj je to, da bo to delovalo samo na online in recimo na wayteq s TMC anteno ne bo delovalo.
Za Tomtom so se pa odločili, da bodo lahko več kasirali saj pri Traffic nav plačaš samo enkrat in ti potem velja za cel čas.

Drži za oboje napisano
smirk-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Po novem imam tudi jaz v osebnem vozilu original navigacijo in sicer RT6 (eMyWay), kateri omogča TMC. Seveda pri nas v Sloveniji ne, da se razumemo...

Danes pa se mi je med navigiranjem do cilja kar nekja krat prikazalo obvestilo o raznih zastojih ali delih na cestah.

Ker sem vsakič preveč hitro "skenslal" ta obvestila nisem niti videl, ali so to obvestila sploh za Slovenske ceste.

Namreč v nastavitvah TMC imam avtomatično izbiro TMC ponudnika in DVOMIM, da bi prejemal obvestila za Slovenijo?

Imel kdo podobne izkušnje? Je sploh možno, da v Ljubljani prejemam obvestila za Avstrijo in Italijo?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
smile-1.gif


Bom bolj pozoren ob naslednjem obvestilu.

Edit: šlo se je za Avstrijo - torej za tujino prejemam obvestila
grims-1.gif


Jaz pa tak optimist
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno: