Sistem TMC Novice

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti bom povedal, ko bom dobil odgovor
smile-1.gif

Zadnje čase mi je uspelo navezat kar nekaj stikov za TMC v Slo tako, da jim poiskušam čimbolje zadevo opisat in po najboljših močeh pomagat, da bi se v Sloveniji zadeve izboljšale.

Renault uporablja iGO tako, da tukaj je šlo zelo lahko skozi, kaj pa uporabljajo ostali avtomobili pa nimam pojma.
Če ugotoviš kak sistem imajo ti avti gor, pišeš na firmo, ki izdaja update za vgrajeno navigacijo, saj bodo lahko le ti vključili v update Slo tekst ali govor.

p.s.
Veš kaj pravi stari pregovor: " Za lepoto se trpi "
evil.gif

V tvojem primeru je to, lepa originalna navigacija, ki pa nima Slo vodenja
grin1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Recimo Peugeot in Citroen imata navigacijo eMyWay (RT6). Proizvajalec mislim da je magneti marelli.

Lahko pa imata NG4 (WIP COM), proizvajalec pa je harman becker.

Za BMW pa ne bi vedel, saj nisem testiral
smile-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Ti bom povedal, ko bom dobil odgovor
smile-1.gif

Zadnje čase mi je uspelo navezat kar nekaj stikov za TMC v Slo tako, da jim poiskušam čimbolje zadevo opisat in po najboljših močeh pomagat, da bi se v Sloveniji zadeve izboljšale.

Renault uporablja iGO tako, da tukaj je šlo zelo lahko skozi, kaj pa uporabljajo ostali avtomobili pa nimam pojma.
Če ugotoviš kak sistem imajo ti avti gor, pišeš na firmo, ki izdaja update za vgrajeno navigacijo, saj bodo lahko le ti vključili v update Slo tekst ali govor.

p.s.
Veš kaj pravi stari pregovor: " Za lepoto se trpi "
evil.gif

V tvojem primeru je to, lepa originalna navigacija, ki pa nima Slo vodenja
grin1.gif
Za BMW, Mercedez, VW, Hyundai so semizdi mape od Navteq (NOKIA) torej lahko pošlješ direktno na njih, če imaš že pripravljen email
http://unleashthephones.com/20...op-auto-brands/
http://thenextweb.com/insider/2012/09/28/nokia-continues-navteq-push-extended-deals-bmw-mercedes/


EDIT: Evo BMW ime 100% NAVTEQ mape, tole je slika dvoslojnega DVD-ja za zadnji update:



in še pokritost njihovih MAP + TMC na zemljevidu:



Ter pokritost "turn by turn" po državah in procentualna pokritost: (velja za Road Map Europe PROFESSIONAL 2013)
zx80info.png



JAZ RES NE ZASTOPIM ZAKAJ JE SLOVENIJA TAKO SLABO POKRITA ????
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vem, da za zadnje mape (BMW Premium Maps CIC 2013-2 )kjer nadgradnja stane BTW cca 300€(ne da se "shakat", ker moraš pridobiti generirano kodo na podlagi VIN številke, same mape pa se da dobiti na netu...)
bonk.gif
velja:

Citat:
Jam Warner (TMC function) in the following countries: Germany, Austria, Switzerland, France, Great Britain, Italy, Netherlands, Belgium, Denmark, Spain, Norway, Sweden and the Czech Republic
Free TMC service is not available in all countries. For the reception of the encrypted TMC-service BMW offers country-specific to a BMW ConnectedDrive contract

Citat:
Supported languages: English, French, German, Italian, Spanish
 
Nazadnje urejeno:

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Da dodam opažanje o TMC na relaciji Okolica KOčevja -LJ in Okolica Kočevje - Postojna

Če grem iz Črnomlja proti Ljubljani čez kočevje, mi 20 km. pred kočevjem zmanka signala TMC, ki se pojavi v okolici Turjaka ali Škofljice.
Ista relacija samo da sem šel v Postojno, pred Cerknico se spet pojavi signal. Je še kdo to opazil? Drugod mi najde signal, včasih rabi malo dalj časa. Navigacija Nuvi 2360
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Al jim to tud sporočim, če sploh nisem imel ikone na ekranu za promet?

Sem že pogruntal, da ikone sploh ni več na ekranu ampak je sistem drugi.
Se opravičujem za vprašanje, bi ga moral bolje spoznati.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Še malo moja zapažanja. Na 3597 so danes delovala, ko sem bil na madžarskem. Moti me edino, če jih nimaš na stranskem zaslonu ne boš vedel, da so kakšne ovire ali delo na cesti (vsaj meni ni delalo). To sem opazil, ko sem že doma naštimal ruto in sem šel pod promet, mi je napisalo kje so ovire, ko sem pa okenček zaprl nekaj pred oviro, mi ga pa potem ni pokazalo, kos sem že bil znotraj ovire.
Je pa to zanimiva stvar-drsnik lepo deluje.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Ali je kaj info, če bo kdaj slovenski TMC podprt tudi s strani Sygic navigacije?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz sem jih vprašal kakšen mesec nazaj in so mi odpisali, da trenutno ne še....saj TomTom ni zainteresiran za Slovenijo

Le zakaj bi?
smile-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
TMC bo na Hrvaškem na zemljevidu nove AR v4.20, vendar radijski signali še ne predvajajo, ker TMC ponudnik še ni sklenil pogodbo z odprtimi Radio, s pogajanji z opravljanjem storitev. TMC coda bo noter v novi AR v4.20.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ko smo že pri vgrajenih navigacijah: Tudi VW, Škoda in Seat uporabljajo Navteq (modeli RNS510/Columbus in RNS310/315/Amundsen/Media system2,2).

Jaz imam Škoda Amundsen in TMC pri nas jasno ne dela.Tega niti nisem pričakoval, tako kot sem tudi vedel da so ti sistemi po funkcijah precej zadaj glede na standalone zadeve. Doplačilo itak ni bilo veliko (cca 150 eur glede pa podoben radio brez navigacije) in zadeva dela zalo korektno. Morda pa kdaj zrihtajo tudi TMC.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem poslal nekaj mailov okrog in čakam na odgovore, zakaj oziroma kdaj imajo v planu, da bo deloval TMC tudi v vgrajenih navigacijah.

p.s.
Kaj te vgrajene navigacije imajo kako mapo TMC ali kaj s tem imenom na napravi?
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Da še jaz malo pristavim. S primerom nedelovanja TMC v vgrajenih navigacijah imam nekaj izkušenj in sicer z novejšimi 2 DIN napravami Fujitsu ten v vozilih Subaru (model XV). Na omenjenih vozilih TMC ni deloval v veliki večini držav Evrope in predvsem v Avstraliji. Iz razprav, ki so potekale tudi s Subaru-jem je bilo razbrati, da mora prozvajalec navigacijske naprave (Fujitsu) skleniti pogodbo z lokalnim ponudnikom signala TMC (v primeru Avstralije je to SUNA) in prilagoditi le-te na sprejem tega signala.
Glede na zgoraj navedeno kontaktiranje in pritiskanje na Trafic Nav ali Radio Si ne bo obrodilo sadov saj mora sprejem TMC omogočiti (prilagoditi) proizvajalec navigacijske naprave, možno da bo to storil proizvajalec vozila, vendar v primeru, ki sem ga navedel, to ni bilo izvedeno s strani proizvajalca vozila, kljub temu, da je Avstralija zelo veliko tržišče za Subaru.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Se delno lahko strinjam vendar pa Garmin za vse svoje naprave vedno posodablja tabelo ponudnikov TMC v posameznih državah. Omenjeno se vidi pri posodobitvah naprave in imaš to tabelo tudi v sami napravi. mislim, da ta .xml se imenuje TrafficProvider.xml.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Lastniki GTM26/36 smo imeli trafficprovider.xml na napravi pa nam TMC vseeno ni delal medtem, ko če si priklopil GTM25/35 pa je delalo brez problema.

Potem so dodali frekvence na kateri deluje GTM26/36 in TMC je začel delovat brez problemov.
Za stestirat bi bilo, če TMC deluje v Avstriji in Nemčiji kjer imajo na voljo nekaj zastonj TMC servisov in če deluje potem se zagotovo ve, da rabiš licenco, ki ti bo omogočila sprejem v Slo ali kako spremembo v samem FW avtoradia.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
V primeru GTM je bil problem v spremniku ne v obstoju sprejemanja signala TMC, kot si že sam ugotovil. Mislim, da je takrat Garmin dal nadgradnje za omenjene GTM-e kot firmware. Frekvence na katerih se TMC oddaja pa so vnaprej znane in so zapisane, skupaj s ponudniki v .xml-u.
Spomnimo se začetka uveljavitve TMC v Sloveniji, ko smo morali sami izvršiti zastonjsko aktivacijo TMC-ja kljub temu, da je RadioSi signal RDS že oddajal. Aktivacijo pa si moral izvršiti na spletni strani proizvajalca naprave t.j. Garmin. Spomnimo se tudi težav, ki so jih takrat imeli uporabniki ostalih naprav, saj je v testnem (brezplačnem) obdobju bil omogočen sprejem TMC-ja po 1. juliju pa ne več.
Dobro bi bilo poizkusiti obratno, da iz TrafficProvider.xml izbrišeš enega ponudnika za katerega si že sprejemal TMC in poizkusiš, če ti po izbrisu še sprejema TMC.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Gtm 26/36 ni imel nadgradnje FW, prav tako ni nic pomagala sama nadgradnja FW naprave.
Problem je bil ker je antena iskala v napacnem frekvencnem obmocju.
Poglej v temo za TMC in bos videl slike kaj je bilo narobe.
Bo potrebno zacet sprasevat pri izdelovalcu radia in potem naprej, da se ugotovi kje dejansko tici problem.