Sistem TMC Novice

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
Z dodatno FM anteno od Trojan do Zagorja in naprej do Zidanega mosta in Krškega TMC signala Radia SI ne sprejema.
Prav tako od Šentjakoba preko Litije , Zagorja in naprej do Celja TMC signala Radia SI ni mogoče sprejemati. Kako pa je z DAB
sprejemom na teh lokacijah pa ne vem, ampak glede da ne gre FM skozi, dvomim da bi DAB deloval bolje.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Sam sem opazil razliko med antenama gtm35 (nuvi 2405) in gtm20 (nuvi 765)...

Prva ko 1x ulovi TMC podatke je ikona za promet vedno prisotna zelena na zaslonu... Oz karkoli se oac dogaja na tvoji ruti...

Medtem ko pri gtm20 se dogaja da se stalno pojavlja in izginja..mislim je zelene barve ali pa sive.. . Odvisno od tega ali momentalno lovi TMC signal ali ne...

Kar mi je malo zoprno ker ko je sive niti ne vidis karte z orometom po sloveniji ker si ocitno ne shranjuje informacij nikamor tud za takrat ko nima TMC signala....

Ze kdo to opazil
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Oziroma ko je gtm20 ikona sive barve ker trenutno ne lovi TMC signala prometne info niso na voljo...

Ori gtm35 pa sploh ne ves da mogoce nimas signala ker ti se vedno kaze zadnje pridobljene podatke od takrat ko si ga se imel
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Malo svežih novic:

Tako HERE kot tudi TomTom sta končno pristala na to, da v svoj zemljevid Slovenije vključita tabelo, ki je potrebna, da se bodo TMC obvestila prikazovala na vseh napravah, ki omogočajo TMC in katere uporabljajo njihove zemljevide. Med njih štejemo tudi vse stare in nove avtomobile z OEM navigacijskimi napravami.

Predviden čas vgradnje TMC tabele: 1 delovni dan
Čas vgradnje TMC tabele v praksi (tako pri HERE kot pri TomTom): nekaj mesecev
Vidni rezultati (uporabnost TMC informacij v vseh navigacijah): pomlad/poletje 2017
Razlog za vgradnjo (torej ZAKAJ so pristali): počasi se začenjajo "bati" Googlove navigacije, katera omogoča prav vse funkcije v prav vseh EU državah in se bojijo, da bodo uporabniki želeli uporabljati samo Google maps in nič drugega (posledično bi se naj TomTom še bolj zavzel, da bo detajlno pokril vse VZHODNE države, kajti do sedaj jim je "dol viselo", zato je bil tu HERE v prednosti - to bo še zanimivo!)

Pohvale za ta dosežen korak gredo predvsem DARS-u, ki je na vso moč pritiskal na HERE in TomTom, da so končno uspeli doseči dogovor. Sedaj se bo pa Traffic Nav za Slovenijo počasi začel poslavljati (ali pa tudi ne) - bomo videli!

P.S. Nikakor ne bi bilo slabo, če mi vsak izmed vas napisal kakšen e-mail tako ne HERE kot tudi na TomTom, kdaj lahko pričakujemo vgrajeno TMC tabelo za Slovenijo. Jaz sem jim že pisal. Več kot nas bo pisalo, večje zanimanje bomo pokazali in morda se bo kaj prej uredilo.

THAT'S ALL FOLK for now!
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Odlična novica. Če bodo TMC tabele vključene v nekaj mesecih, sklepam, da lahko pričakujemo, da bodo avtomobilske navigacije dobile TMC tabele s kartami za leto 2018 - vsaj tiste, ki se posodabljajo enkrat letno.
 

esid

Pripravnik
4. jan 2008
34
0
6
V VW kombiju imam Discover media avtoradio z navigacijo. Kakor vem je izvor navigacije in kart od HERE. Ko zaženem TMC (s tipko trafic) ne pokaže nobenih obvestil. Ker radio podpira tudi CarNet sistem (nek VW online sistem) se lahko preko hotspot točke povežem v splet. In kadar sem povezan preko CarNeta tipka Trafic oživi in na zaslonu se pokažejo TMC podatki. Ravno tako so podatki lepo vrisani v zemljevid.

samo kot info, če komu kej pomaga... meni ni pač nič jasno... ko se zapeljem čez mejo dela vse BP...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
TMC preko radio postaj pri nas ne dela. Enako je na moji Opelici. V Asustriji dela vse BP, pri nas pa tema. CarNet pa očitno dela preko podatkovne GSM linije in od tam potegne podatke. Le da jaz tega nimam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Najs....po dolgem času pogledal TMC in je občutno več dogodkov (zapore...dela na cesti....)...me zanima če čez dan pokaže kake zastoje...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
V bistvu to pomeni, da bodo pri HERE končno vnesli TMC tabelo za Slovenijo kar pomeni, da ko bo naslednji update zemljevidov za Slovenijo (pa ni važno, ali bo to za avtomobilsko industrijo ali za katerekoli druge navigacije) omogočal TMC podatke od DARSA.

Recimo nekdo, ki ima OEM tovarniško navigacijo v vozilu in HERE zemljevide, bo TMC končno delal tudi v Sloveniji zahvaljujoč DARSU.

Po domače rečeno: HERE zemljevid Slovenije bo seda znal "prebrat" zračne TMC informacije, ki jih oddaja DARS prek radijskih valov. Če mene vprašaš bo ta projekt online čez nekje reci piši pol leta.

Jaz recimo na svojem avtu čakam, da HERE izda posodobitev zemljevidov in da bom začel prejemati TMC obvestila tudi za Slovenijo (trenutno jih prejemam za Italijo in Avstrijo). Letos bi naj prejel še eno posodobitev (konec leta), ampak dvomim, da bo tabela že vnesena. Tako da bo verjetno naslednji update - predvidoma maja 2018 že moral vsebovati TMC tabelo.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
A to pomeni da bo podpora tudi za npr. BMW in ostala ki uporablajajo Real Time Traffic Info or RDS-TMC ?

Da, podpora bo za tiste, ki uporabljajo:
- HERE zemljevie
- imajo RDS TMC sprejemnik
- bodo prejeli posodobitev zemljevidov s TMC tabelo Slovenije (nekatera vozila namreč ne bodo več prejela posodobitev zaradi zastaranosti sistemov)
- se bodo nahajali na območjih, kjer je pokrit RDS TMC (načeloma je to po celi Sloveniji)
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
A to pomeni da bo podpora tudi za npr. BMW in ostala ki uporablajajo Real Time Traffic Info or RDS-TMC ?

Da, podpora bo za tiste, ki uporabljajo:
- HERE zemljevie
- imajo RDS TMC sprejemnik
- bodo prejeli posodobitev zemljevidov s TMC tabelo Slovenije (nekatera vozila namreč ne bodo več prejela posodobitev zaradi zastaranosti sistemov)
- se bodo nahajali na območjih, kjer je pokrit RDS TMC (načeloma je to po celi Sloveniji)
kako pa naj vem katere mame ima v Touranu?