Sistem TMC Novice

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Saj mogoče ni najbolj primerna tema, lahko pa tudi ... na https://mydrive.tomtom.com sem opazil, da je končno tudi TomTom na spletnem zemljevidu začel ponujati informacije o delu na cesti, zastojih ...
Bom spremljali in videli
cool-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kot že rečeno, "star" TMC gre počasi v pozabo in nima smisla izgubljati živcev zaradi tega. Nekatere države, ki so že imele TMC svetlobna leta pred nami, to že počasi ukinjajo in uvajajo ali pa že kar imajo v uveljavi boljše sisteme, torej HD Digital Traffic, Live Traffic, kakorkoli. Za naše področje je še vedno najboljša izbira preko Smartphone link aplikacije, ki omogoča Garmin 3D Traffic Live. Za podatke skrbi podjetje INRIX, ki je vodilni na tem področju, kar se tiče analiz prometa, ažurnost in zbiranje informacij in kot se je že izkazalo, so tudi dovolj hitro ažurni, kar se tiče posredovanje informacij za končne uporabnike Garmin naprav.

Zgolj včerajšnji primer, uporabljen nuvi 3597 in smartphone link;



















In če je kdo opazil, pokaže zastoj ali počasen promet tudi v primeru, če gre samo za 1 min. zamudo, kar je pri navadnem TMCju samo iluzija.
 

Tjaz

Pripravnik
19. avg 2007
305
0
16
ALi imam kaj narobe nastavljeno ali so na RSLO1 in VAL202 ukinili posodabljanje TMC info za Garmin in deluje samo na RADIO SI ??
 
Nazadnje urejeno:

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
A ve kdo kakšna je razlika med Slovenia, SI Radio / TrafficNav (SI): in Slovenia, SI Radio / TrafficNav (SI): €
 
Nazadnje urejeno:

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik Tjaz pravi:
ALi imam kaj narobe nastavljeno ali so na RSLO1 in VAL202 ukinili posodabljanje TMC info za Garmin in deluje samo na RADIO SI ??
Hm, zgleda, da je nekaj na tem. Igo na WinCE napravi in Tmc sprejemnikom v zadnjem casu uspe poloviti prometne informacije samo se na Radio.si frekvenci. Zanimivo je, da naprava na frekvencah R1 in Vala202 napise, da TMC signal je, obvestil pa ni od nikoder.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Uraden odgovor Prometno-informacijskega centra, ki sem ga prejel včeraj, sem objavil spodaj v recenziji. Kolikor je meni razumljivo, zadeva še nekaj časa ne bo v široki dostopnosti.
Ne vem pa, kdaj se je na trafficnav.eu pojavila tista novica - se mogoče komu kaj pojavlja?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Upajmo, da bo res. Je pa tisti odgovor direktno iz pisarne, kjer se na Darsu TMC dogaja in je bil napisan pred kratkim. Zato je verjetno zelo relevanten. Upajmo pa na najboljše.
 

vedo

Zelenc'
17. jul 2010
19
0
1
ojla

mene zanima ali komu, ki ima tmc vgrajen v radio in ima win CE6, da mu zdej dela TMC ker meni že nekaj časa ne dela.
Oziroma, če mi lahko kdo pove kaj naj naredim.

lp
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Citat:
Uporabnik vedo pravi:
ojla

mene zanima ali komu, ki ima tmc vgrajen v radio in ima win CE6, da mu zdej dela TMC ker meni že nekaj časa ne dela.
Oziroma, če mi lahko kdo pove kaj naj naredim.

lp

Bi pomagalo, ce bi napisal, katero programje in morda kateri radio. Naj ugibam: Igo. Pri slednjem TMC dela v SLO samo na frekvencah Radia.SI. Na ostalih SLO frekvencah TMC sicer najde, informacij pa ni. Bodo morali proizvajalci kart lokacijske tabele dodat, ce jaz to prav razumem, da bo deloval Darsov sistem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.711
2.348
113
Pomurje
DAB že oddaja na 10D kanalu. Na koga se obrnit, da jim javim napeke?

RadioSi ko zgubi signal na DAB gre na alternativno FM frekvenco na Val202 namestno na RadioSi.