Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Hvala ti za to informacijo
nahrung002.gif
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Popolnoma soglašam z opažanjem @netopir-ja, saj sem sam pri uporabi Primo-ta v truck mode (sicer je na Android-u) imel podobne težave. Mislim, da problem nastane, ko se cilj nahaja na območju do koder ni (po parametrih kamiona) možno izračunati poti (ali celo izven ceste). Takrat Primo nikakor ne izračuna pravilne poti do takšne točke (izračuna jo precej naokrog). Sem pot do identične točke prevozil z dvema programoma (Primo in Garmin) a oba sta uporabljala karte istega proizvajalca in istega četrtletja (Navteq) vendar je Garmin pravilno (najhitreje in tudi logično) pripeljal do cilja.
Omenjeno ne razumite, da navijam za Garmin saj namreč sam uporabljam tako Garmin-a kot IGO ampak vsakega za svoje namene in vsak ima svoje prednosti, kot tudi pomanjkljivosti.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Kar se tiče nezmožnosti izračuna poti v "truck mode" do končnega cilja zaradi omejitev je v Primo 2.0 boljše rešeno kot v prejšnjih verzijah. Primo 20 te opozarja, da do cilja obstajao omejitve, katere lahko "skenslaš", in potem te vodi naprej (seveda upaš da ni v bližini kolegov modrem), v prejšnji različici pa te je "vrglo ven" na osnovno karto. Večja težava je, ko v bližini cilja ni nobenih znakov za omejitve, torej ti pot v osnovi omogoča vožnjo s šleperjem, si pa presenenečen ko tista pot postane ozka, ..... Sam ko načrtujem pot grem v predogled cilja, ob tem si povečam območje in se prepričam, katera pot bi bila morda ustreznejša. To res pomeni malo dela, ampak ko maš pavzo si moraš tako ali tako malo skrajšat čas. Tudi sam sem imel Garmina, sicer starejšega s tisto kvadratno antenco ven, potem sem imel Route 66, sedaj pa uporabljam x990 kot rezervo s starejšim paketom kart, na Xtab pa imam najnovejše pakete kart in sem kar zadovoljen. Predvsem je zelo hiter pri "preračunavam". Tu ga ne dohaja noben drug GPS, vsaj po mojih izkušnjah ne (morda je hitrejši le g. Virant) .
 
Nazadnje urejeno:

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Sem spremenil vrstico disconnect gps on suspend na nič, no ven sem stopil pa še vedno: Iskanje signala GPS...Razpoložljivi sateliti: 0, včasih kakšen satelit vseeno najde, Natančnost: BREZ, UTC na GPS u ni na voljo ampak zjutraj ko bom šel na pot se bo postavil nazaj kot vedno.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko vneseš vrstico

disconnect_gps_on_suspend=0

Vklopiš napravo in greš ven na zrak

stisneš gumb za izklop in ga daš v sleep mode in ga nato zopet zbudiš, ta postopek ponovi 3x

zapri program Primo in nato popolnoma izklopi napravo

napravo vklopi in zaženi Primo program in bi ti moralo najti satelite brez problema.
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Piše:
Iskanje signala GPS
Pritisnem satelit levo zgoraj:
Razpoložljivi sateliti: 2
Natančnost: BREZ
UTC na GPS-u: Ni na voljo

Grem sedaj ven poizkusit sleep mode.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Torej ni problem v tem, da bi ti šel sprejemnik "spat", temveč samo v tem, da ti težko najde satelite. Probaj z natančnimi vrednostmi za GPS protokol:

[gps]
port="1"
baud="4800"
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Sem šel zunaj tri krat v sleep mode in od tedaj najde satelit takoj, prej ga pa ni in ni. Mislim da bo sedaj v redu. Se javim spet čez kakšen teden. Hvala.

EDIT:
Ja spet težko najde satelite bom poizkusil s spremembo GPS protokola. Hvala.

v sys.txt imam sedaj:
[gps]
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1

in
[power]
disconnect_gps_on_suspend=0 : SPREMENIM NAZAJ NA 1?


Ali zgoraj dodam še vrstice PORT in BAUD?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pusti spodnji zapis kot ga imaš, ker drugače ti bo ko bo šla naprava v spanje in nazaj iz spanja prišlo do težave, da ti bo napisalo, da išče GPS sprejemnik in ne bo deloval dokler ne boš naprave izklopil in ponovno vklopil.

[power]
disconnect_gps_on_suspend=0

Če imaš trenutno v sys spodnji zapis in z njim težave:

[gps]
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1

Potem vpiši spodnji zapis in bi moralo delovat brez problema:

[gps]
port="1"
baud="4800"
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1

Lahko copy/paste celoten zapis ali pa samo port in baud, kar ti bo lažje
wink-1.gif
končni cilj je enak.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Lepo prosim, upam da tudi v imenu ostalih, če poročaš kako je bilo. mislim da bo zelo koristna informacija za vse nas.

LP
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik popotnik #1757050 - 21.04.2013 16:21 pravi:
Imel v rokah wayteq 960BT in nastavil v sys:

disconnect_gps_on_suspend=0

Do konec naslednjega tedna javim, če slučajno bolj pije baterijo oziroma, če bo sedaj normalno našlo satelite, ko se bo naprava vklopila iz spanja.

Kolega potrdil, da s to komando ni več težav ob prehodu iz spanja naprave ( prej je javljalo da išče GPS sprejemnik).
Ni opazil da bi se baterija hitreje praznila.
 

dnekiv

Zelenc'
28. maj 2013
2
0
1
Ojla vsem!Sm bolj novinec na tem področju in me samo zanima kateri navigacijski program je najboljši ali je to res igo 2.0 ,ali je kateri drugi npr.sygic???Rad bi kupil navigacijo WayteQ x960BT ki ima že naloženo karto sygic 3D ker pač tako že prodajajo,ne znam sam nalložiti programa in me zanima če je ta karta dosti točna???Mogoče če je kakšen tok prijazen pa mi svetuje kam oziroma komu odnesti da mi naloži karto program saj bi mu poplačal za njegov trud!!!Pa še to me zanima pri WayteQ če ima že naloženo karto.če jo lahko na novo naložiš kakšno drugo vrsto???Hvala lp
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Živjo, ne vem če je bilo o tem že kaj napisanega zato sprašujem: imam Wayteq x960bt in sem super zadovoljen, uporabljam ga v kamionu do Anglije in daleč naokrog, seveda pa bi rad še izboljšal nekatere stvari.
1. Osvetlitev zaslona podnevi precej pade po nekaj minutah, zaradi česar moram napenjati oči. Zaslon ponovno popolno zasveti če se prekine napajanje ali če grem v nastavitve in se dotaknem drsnika za osvetlitev ki je sicer na max.
2. Priljubljene: seznam pribljubljenih ciljev ne vsebuje oddaljenosti v km kot sem bil vajen pri Garminu tako da moram vsak cilj posebej odpirati da vidim ali je cilj še pred menoj ali je že za mano itd. Ali je kakšna možnost da se na seznamu priljubljenih prikaže tudi oddaljenost v km? V Garminu je bila razvidna tudi smer cilja oz kompas.
3. Včasih mi iskalnik kakšnega cilja sploh ne najde v Priljubljenih čeprav v iskalnik vpišem vse možne kombinacije naslova kar se mi zdi čudno.
4. Ali je možno spremeniti ikone priljubljenih? ker bi s tem lahko ločil različne skupine ciljev med seboj.

Hvala za nazaj in Hvala za sedaj
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vprašanja so bila že prej v pravi temi, le časa ni bilo, da bi ti takoj odgovoril
smile-1.gif


1. Verjetno imaš v glavnem meniju naprave (ikona backlight) vklopljeno samodejno uravnavanje svetlobe. To izključi in sam pomakni slider za svetlost na maximum. V istem meniju si hkrati še določi funkcijo Auto off na "Always ON" Potem preveri še svetlost v samem Primu v nastavitvah -->prikaz

2. Seznam priljubljenih z GJAK skinom lepo prikazuje oddaljenost v Km (ne vem kako je v brez skina). Lahko si jih tudi sortiraš po razdalji.
3. Sem poizkusil in če preko filtra vtipkam naziv priljubljene lokacije (že samo prvi del besede je dovolj) mi lepo najde iskan cilj
4. Ikono spremeniš lahko če imaš skin in sicer: v nastavitve zemljevida-->oznake krajev. Res pa je, da ne moreš spreminjat ikone za vsako priljubljeno posebaj, temveč za vse velja isto. Edina opcija je, da si za vsako priljubljeno sam ustvariš .kml datoteko in ikono, ter potem priljubljene uporabljaš kot lastne POI točke. To je sicer ideja za malo naprednejše uporabnike in predstavlja nekaj dodatnega dela, sploh pri integraciji ikone a če želiš, te podučimo..
wink-1.gif


Skozi tvoja vprašanja sem šel na WayteQ x960BT @Primo 2.4 + GjAk v1.08
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Alo Janch, hvala za hiter odgovor-e.
1. Nikoli se ne bi spomnil oditi v glavni meni naprave in ne v meni navigacije-urediti osvetlitev zaslona. Kot si rekel sem nastavil in izgleda da res dela. !!
2. Prosim za namig ob priliki kje se dobi GJAK skin??
3. Filter priljubljenih bom natančno preizkusil naslednje dni še enkrat, čeprav sem ga že stokrat.
4. Ikon ne bom spreminjal, hvala, me je minila željica.
Mislim da je moj Igo Primo 9.6.13.267029 Nov 6 2012 ( meni: več, pomoč, o programu)
LP
Aja, pravkar sem slučajno našel super predmet za dotikanje ekrana in sicer: svinčnik ki ima na enem koncu radirko. S to radirko gre super. Vsi kuliji in priloženo pero so mi poškodovali stekelce, radirka pa izgleda idealna. Vztrajnost obrodila sadove, spet.
 

Podobne teme