Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@kardamom

Javi, če bo to kar ti je predlagal Janch za gps delovalo.
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
To da ne najde satelitov se je pojavilo tudi pri kolegu z isto navigacijo. Ko ugasne in navigacijo ponovno prižge, je pa v redu. Torej identičen problem. Če nastavim ponovno, da se ne bo sam ugašal, je potem seveda nevarnost, da bo pozabil ugasniti navigacijo in bo zmankalo baterije. Je v tem primeru dodatna nevarnost za poškodbe podatkov (software-ja) na napravi?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tukaj pride do napake ker si ga Primo izklopi in ne sama naprava.
Probaj preverit koliko časa oziroma koliko ti sedaj izprazni baterije in preveri potem, ko poš v sys onemogočil to kar ti je Janch predlagal.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Ampak to se ne pojavi vsakič. Recimo ko sem sam testiral Primo na wayteq-u, se meni ni to zgodilo niti enkrat. Danes pa me kliče šofer ves zaskrbljen, ko kmalu ne bi uspel priti iz Nizozemske.
smile-1.gif

Ko sem mu rekel, da naj ugasne iGO (ne naprave) in prižge nazaj, je ponovno delovalo BP.
@popotnik, če te prav razumem, gre naprava v "mirovanje", vendar je klub temu aktivna in obenem tudi prazni baterijo. Sedaj samo vprašanje, koliko močneje jo prazni v primerjavi s stalno aktivnostjo. Razlika je verjetno predvsem na račun "displaya".

Kolikor vas razumem, problem ni software-sko rešljiv. Sklepam, da bi bilo za ta podvig potrebno "popraviti" driver?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če vzamemo za primer android tam naprimer vklopiš GPS in je ta aktiven in pije določen del baterije, več baterije začne pit, ko je vključen primo in je GPS polno obremenjen.
Predvidevam da je tako tudi pri wayteq ampak z zagotovostjo ne morem trdit.
Sem že iskal v samem primo paketu kaj za vraga je ta komanda in če obstaja še kaka druga pa žal brez uspeha.

Sedaj je možno da je napaka v sami exe ali v kakem gonilniku kot si že sam omenil.
Katero verzijo Primo imaš na tem waytequ?
Morda bi bilo dobro probat še z kako starejšo verzijo, če imaš slučajno naloženo tazadnjo saj bomo le tako vedeli kje tiči zajec
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
To je verzija 2.4 Res škoda, da nismo to prej ugotovili, ker sem imel enega Wyteq-a pri sebi, vendar sem ga žal oddal.
sicer bi takoj danes že poskušal z 2.0. Z veseljem bi dal 2.0 šoferju. Sem ga klical, pa nekako ni za to. Če lahko ugibam, je to gonilnik za GPS čip.
Če bo sreča, bomo v kratkem naročili še enega Wayteq-a za drugega šoferja (je zelo navdušen, ko je videl pri temu) in takrat bom lahko poskusil kaj več. Si se že kdaj ukvarjal s popravilom gonilnika?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Verjamem, ja, da te stvar okupira. Kolikor je meni poznano, driver res ni kar tako.

LP
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Če se sam wayteq ugasne zaradi prazne baterije (990 in XTab50) enostavno priključiš napajanje in ti takoj pokaže zamljevid in satelite torej zadeva funkcionira takoj. Tako je vsaj pri meni, saj imam dostikrat izključeno napajanje in ga vključim šele ko "škripne".

Drugače pa je "tovornjakarski" Primo 2.0, karte NQ z FTR in Wajteq Xtab 50 zakon, res pa je, da včasih, še posebno če želiš prišparat na cestnini v Franciji pogledaš še zemljevid in vneseš vmesne točke za kakšno "nacionale N xxx". Res lepo pelje pa še v POI lahko iščeš industrijske cone, razne firme, ki nimajo čistega naslova, npr Renault Cleone ipd. Še vedno pa velja stari balkanski rek "kartu čitaj i seljaka pitaj", v današnjem času pa lahko prevedemo: upoštevaj GPS, poglej pa še zemljevid.

Res XTab 50 (ali pa ostale modele, ki pa so pri "preračunavam" malo počasnejši) priporočam za težkokategornike. Ko ga pokažem drubim drajverjem, ga samo gledajo in se čudijo koliko sorazmerno enostavnih funkcij ima.
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Tudi to sem probal, zadeva sicer v osnovi deluje, te pa potem pelje tudi po kakšni cesti, ki je označena z D xxx (npr v Franciji), tako da se jih včasih raje izognem in grem le po N redko pa po D. Malo je parkingov pa še špegli na igračkah so dragi. Enkrat je šef kolegu rekel, da naj se izogne AC, ker ma dost časa za razklad in je odkljukal vse, ni pogledal karte oziroma ni pred potjo napravil predogled v navigaciji, potem pa se je peljal po D s štirirm številkami.
bonk.gif
Poti so bile malo širše kot kamion, drati med hišami napeljani tako visoko kot je kamion, 24 ton robe na prokolici idealno za vkopat na bankini. Človek je prišel domov 3 lete starejši, in ko mu sedaj omeniš lokalne ceste ......
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ja imel je 860 če se prav spomnim, zdaj pa tako kot jaz uporablja XTab. Ga je pa izučilo, da tovrstna napake več ne ponavlja. NI bila težava v napravi, temveč "človeški faktor". Kot sem že nekajkrat rekel, Wayteq je glede na ceno TOP.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imel v rokah wayteq 960BT in nastavil v sys:

disconnect_gps_on_suspend=0

Do konec naslednjega tedna javim, če slučajno bolj pije baterijo oziroma, če bo sedaj normalno našlo satelite, ko se bo naprava vklopila iz spanja.
 

netopir

Zelenc'
27. apr 2013
1
0
1
spoštovani uporabniki,

pred kratkim (v sredo) sem kupil navigacijsko napravo wayteq BT960 z naloženim programom iGo Primo 2.0. hm, ne vem kako naj začnem....zelo sem hvaležen človeku, ki mi je to stvar predlagal in tudi naložil program, vendar sem bil kar malo razočaran. oz. zelo sem bil razočaran. prvi dan uporabe sem na svojo srečo imel s seboj tudi 6 let starga garmina, ki pa se je izkazal za zlata vrednega. ta nova naprava mi je v avstriji totalno zatajila kar se tiče predvidevanja in časov prihoda na cilj. ja res je, da mi je pokazal in opozarjal na vse prometne znake (ovinke, prepoved prehitevanja za tovorna vozila....) toda to tako in tako sam vidim, ker pač spremljam cesto. tudi glasnost vodenja v slovenskem jeziku je primerna mogoče samo za v osebni avto, ne pa za v kamion. 5 km pred ciljem mi je kazal še 80 km do cilja in čas vožnje 4,5 ure do cilja. pogrešam tudi, da bi lahko med vožnjo enostavno pritisnil na neko ikono in bi takoj videl prevožene km in čas dosedanje vožnje, ali pa ne znam in ne vem kam naj pogledam.
prosim, če ima kdo kakšne izkušnje s tem sistemom naj mi malo objasni stvari.

hvala in lep pozdrav
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pojačan zvok za Primo je na voljo v tej Temi post #1707430

Velika večina pa se odloča za Primo program, ker je cenovno najbolj dostopen, saj če primerjaš z Garmin napravo, ki je za tovornjakarje je razlika cca 200€.

p.s.
Če pa ti predelovanje ni tuje pa si kupiš nuvi 2460 in ga predelaš v dezl560 in je razlika med wayteq in Garmin le 100€
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se ravno dogovarjam z avtorjem teme, ki je na drugem forumu, če mi dovoli, da njegov post prevedem in ga objavim na Alterju.
Če mi bo dovolil, bom objavil tukaj temo za predelavo in vse potrebne datoteke.

Lahko bi sicer vse naredili sami ampak bi bil riziko, njegove datoteke pa so že preizkušene kakor tudi postopek same predelave.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Citat:
Uporabnik netopir pravi:
spoštovani uporabniki,

pred kratkim (v sredo) sem kupil navigacijsko napravo wayteq BT960 z naloženim programom iGo Primo 2.0. hm, ne vem kako naj začnem....zelo sem hvaležen človeku, ki mi je to stvar predlagal in tudi naložil program, vendar sem bil kar malo razočaran. oz. zelo sem bil razočaran. prvi dan uporabe sem na svojo srečo imel s seboj tudi 6 let starga garmina, ki pa se je izkazal za zlata vrednega. ta nova naprava mi je v avstriji totalno zatajila kar se tiče predvidevanja in časov prihoda na cilj. ja res je, da mi je pokazal in opozarjal na vse prometne znake (ovinke, prepoved prehitevanja za tovorna vozila....) toda to tako in tako sam vidim, ker pač spremljam cesto. tudi glasnost vodenja v slovenskem jeziku je primerna mogoče samo za v osebni avto, ne pa za v kamion. 5 km pred ciljem mi je kazal še 80 km do cilja in čas vožnje 4,5 ure do cilja. pogrešam tudi, da bi lahko med vožnjo enostavno pritisnil na neko ikono in bi takoj videl prevožene km in čas dosedanje vožnje, ali pa ne znam in ne vem kam naj pogledam.
prosim, če ima kdo kakšne izkušnje s tem sistemom naj mi malo objasni stvari.

hvala in lep pozdrav

Nekako mislim, da to vseeno je redkost oz. nekaj ni bilo OK. Verjetno bi moral samo ugasniti navigacijo in prižgati nazaj. Lahko da bi potem delalo brez problemov
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Se ravno dogovarjam z avtorjem teme, ki je na drugem forumu, če mi dovoli, da njegov post prevedem in ga objavim na Alterju.
Če mi bo dovolil, bom objavil tukaj temo za predelavo in vse potrebne datoteke.

Lahko bi sicer vse naredili sami ampak bi bil riziko, njegove datoteke pa so že preizkušene kakor tudi postopek same predelave.

Omenjeno zadevo (predelava v Dezl 560) sem tudi sam preizkusil vendar moram opozoriti na strojno podhrajenost nuvi-ja. Omenjene predelave ne priporočam saj so časi preračunavanja zaradi velikega števila vnešenih omejitev (edino če večino parametrov za izračun izključiš) predolgi sploh če zgrešiš odcep in je ruta zelo dolga. Pri krajših rutah je preračunavanje še nekako sprejemljivo vendar veliko daljše kot za avtomobil.
 

Podobne teme