Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

Zust

Zelenc'
15. feb 2012
13
0
1
Nekako sem se že odločil da nabavim Wayteq, vendar pa me še vedno zanima kakšen procesor uporablja garmin nuvi 465T, kakšnega pa Garmin DEZL 560, to pa tako čisto iz firbca, sem že zgooglal nekaj, vendar našel nič.

lp
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Sem se ravno spomnil ene zadeve, ki jo noben ni omenil.
To boste najbolj vedeli uporabniki, ki dejansko imate napravo. Se da v katerem Garminovem tovornjakarskem modelu ali pri Waytequ z Primo 1.2 ali 2.0 nastaviti alarm za počitke ? Torej, ko imaš prevoženi 2. uri, da te opozori, da je čas za 15. min. pavze, itd. Zmeraj sem pozabil, da bi na kitajcu to pogledal, z garminovem tovornjakarskim modelom se pa še nisem srečal. Pri Primotu vem, da so ene nastavitve, ampak se nisem poglabljal, če ima možnost opozorila.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Primo 2.0:

screen25h.jpg


screen26h.jpg


screen27c.jpg


screen28g.jpg


posamične čase si nastavimo po želji.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
467716-post_slo.gif


To me je zanimalo. To ima samo 2.0 ali ima 1.2 tudi ? Iz spomina vem, da na 1.2 ni bilo možnosti za toliko nastavitev.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Vidim da je prišla FTR podpora za NQ Q4. ko sem si ogledal file, ima ta drugačne oznake kot v Q3 (npr France.ftr v q4 in France_R3_NQ_2011.Q3_111104_(TI).ftr v q3) Zanima me ali jih je treba preimenovati ali FTR samo prilepimo v mapo MAP. Če še ni le teh še nihče sprobal, bom se pač sam pomatral.
 

dolph

Zelenc'
12. feb 2012
1
0
1
Zdravo.
Imam veliko prošnjo ima kdo navodila v slovenščini za uporabo Igo primo bi bil zelo vesel.
smile-1.gif

In katere so zadnje nove karte
sprasujem se.gif


Hvala lep pozdrav
smile-1.gif
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Navteq Q2.2012 in TopMap 2012.07 razen Slovenije in Poljske, ki sta bili nazadnje izdani 2012.04. TomTom (bivši TeleAtlas) 2012.05.
Če imaš Prima v Slovenskem jeziku malo raziskuj po njem in se ga boš hitro navadil in spoznal. Ogromno o tem programu piše tudi na tem forumu.
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Moja prva objava: V petek (pojutrišnjem) grem na furo s šleperjem spet v GB in bi jutri rabil navigacijo. Bom jutri nabavil v Trzinu Wayteq X960BT (po prebranih člankih se svetuje ta naprava) za poglabljanje v software za nadgradnjo pa ne bom imel časa. Zanima me kdo mi lahko uredi nadgradnjo da 100% deluje, ne zastonj. Jaz mu dostavim napravo, po možnosti LJ+okolica.
Hvala.
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Neverjetno ampak izgleda da je ratalo, huda huda navigacija. Deluje, našel je mojo vas in cilj v nemčiji, več pa nimam časa ker se moram pripravit za odhod zjutraj, Ob tej priliki se globoko klanjam guruju Janchu za vse prestano in poslano, nadalje se zahvaljujem
članu Kva123 za telefonske nasvete in članu Krimec za moralno in splošno podporo. Se javim po furi kako je šlo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Srečno pot!

in samo še en nasvet: nikoli se 100% ne zanašaj na navigacijo, sploh kadar uporabljaš parametre oz profil za kamion. Podatki so sicer načeloma že kar na viskem nivoju v EU državah, vendar je pot do perfekcije še dolga...

nahrung002.gif
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Evo jaz se po treh tednih poti do Anglije in nazaj javljam s prvimi vtisi. Navigacija je v bistvu zelo dobra, ima neverjetno veliko podatkov. Sproti prikazuje prometne znake za prepoved prehitevanja, za divjad, oster ovinek in te opozori če prekoračiš hitrost. Seveda pa lahko najdem kakšno dlako v jajcu kot npr da me je hotela peljat v Angliji pod 3,7m (nastavljeno imam 4m) in v Avstriji nad Grazem pod 3,75m. V Avstriji tudi ni našel glavne ceste v isti vasi tako da je čudno kako sta v isti vasi dve napaki. To so na kratko moje izkušnje. No pa včasih napiše da je sistem preobremenjen in pritisnem ok, potem pa spet vse dela.
 

kardamom

Pripravnik
27. feb 2013
37
0
6
Ig
www.suhadrva.si
Moram še vprašati če je kakšna rešitev glede izgube signala kar me včasih precej moti ker bi ravno potreboval navigacijo pa se moram ustaviti če se imam kje. Namreč če kamion ugasnem in kasneje vžgem, navigacija velikokrat ne najde signala in moram iti ven iz programa in ugasniti celo napravo, malo počakati in ponovno vključiti, nakar ponavadi takoj najde signal. Pa še če kdo ve kje dobim TMC anteno za stanje v prometu?.LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
poveži napravo na PC in v mapi Primo boš videl datoteko sys.txt. Odpri jo in v njej boš videl cel kup zapisov. Pozoren bodi na tega:

disconnect_gps_on_suspend=1 (to vrednost spremeni v 0) in nato shrani spremembe

pa bi znalo rešiti težavo..

TMC anteno dobiš pri uradnem prodajalcu WayteQ. Cena 35 evričev.
 

Podobne teme