Navigacije za tovorna vozila in vaše izkušnje

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Uh, res si nisem mislil, da je to na alterju. Sem pa iskal samo po angleških straneh, bog ne daj da bi pomislil na slovenske.


NAJLEPŠA HVALAAAA!!!!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.320
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Samo v vednost tistim, ki za tovorna vozila uporabljate TomTom (Teleatlas) zemljevide za Primo

Prihajajo informacije iz vseh regij, da je zadnja verzija zemljevidov Telatlas 2011.Q4 s FTR podporo popolnoma neuporabna, saj imajo velik bug. Namreč, če imate nastavljen profil tovornjaka s podporo .ftr, sem vam bo navigacija konstantno izogibala AC (ne glede na nastavitve poti), kar je seveda velika napaka in velik minus. Bojda je bil enak problem že pri prejšnji verziji 2011.Q2 vendar se to tudi z novejšo verzijo ni odpravilo. Torej v vsakem primeru so očitno trenutno najboljša izbira za tovorna vozila NavteQ zemljevidi.

Se že špekulira, da je ignoranca do uporabnikov ki sporočajo to napako, namerna politika Tomtoma odkar je postal lastnik globalnega zemljevidarja Telatlas. S tem bi se naj po drugi strani spodbujal nakup TomTomovih PNA naprav, ki imajo podporo za tovornjake in te (zanimivo) naj nebi vsebovale tovrstne napake..Ponavljam, to so zgolj špekulacije iz tujih forumov in ta bug se navezuje samo na profil tovornjaka. Z avtomobilskim profilom te napake NI zatorej se ti zemljevidi še vedno smatrajo kot zelo dobra izbira za iGO navigacije!
 

Zust

Zelenc'
15. feb 2012
13
0
1
Zanima katero navigacijo priporočate za tovornjak. Zanima me kako je z nadgradnjami kart, ali so brezplačen, ali plačljive, kje se to naredi/kje so dobi nadgradnjo. Ali je na napravi ki jo kupiš (novo) naložen zadnji software in zadnje posodobtve kart, ali je potrebno to posodobiti, ker naprava je bila lahko že pred enim letom izdelana... Zato me zanima.

lp, Zust
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.320
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najprej se zjasni:

1. Če hočeš zadevo uporabit takoj iz škatle, potem imaš te opcije:
- Garmin nuvi 465T
- Garmin dezl 560LT
- TomTom (Truck 7xxx, Truck 9xxx)
- Navigon (8410, 70 Premium, 6310, 40 Premium)
- Becker Z302, Becker Transit 50
- Navon N760Truck

2. Če pa si kaj pirata po duši (bog ne daj
smile-1.gif
) in imaš namen investirat nekaj več časa in truda v ta projekt, potem si kupiš golo novo windowsCE napravo za male pare (ali rabljeno) in potem sam naložiš software in karte iz pašnikov. Glavni opciji, ki sta ti na voljo v tem primeru:
- iGO primo
- Sygic Fleet
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Iz šusa ti predlagam iGO Primo ali pa Garmin nuvi 465T. Sam uporabljam iGO Primo na WinCE napravi, konkretneje Wayteq x960BT in sem zelo zadovoljen. Sodelovec ima Garmin nuvi 465T in pravi da je navigacija zelo uporabna in enostavna.

Zakaj ti predlagam to? Zato ker imaš celotno podporo na tem forumu, in na vsakem tvojem vprašanju ki ga boš hotel zastaviti v prihodnosti je že odgovorjeno.

Nemorem pa tut skozi to, cena med Wayteq in Garmin naprave je kr precejšna in sicer Wayteq x960BT: 99,90 € in pa Garmin:319,00 €. Prednost Garmina je to da je naprava usposobljena za takojšno uporabo med tem ko moraš pri Waytequ 15 minut kopirat iz računalnika na napravo.

Lp.
 

Zust

Zelenc'
15. feb 2012
13
0
1
Aha, no na sem našel Garmin nuvi 465T nekoliko ceneje, za 285€. razlika je še vedno velika.

Kako je pa s posodobitvami? In praviš glede enostavnosti uporabe, namreč tisti ki bi to uporabljal ni ravno vešč nejmodernejše tehnologije
smile-1.gif
, žal.

Potem pri nakupu naprimer garmina gre večina zneska ki ga plačamo za navigacijski program?

Ta igo primo je zastonj?

WayteQ x960BT navigacija, za kaj se pa uporablja oz. kaj lahko z njo počnemo če na njo nič ne nalagamo, kaj ima že po defoltu naloženo?


lp, Zust
 
Nazadnje urejeno:

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Citat:
Uporabnik Zust pravi:
Aha, no na sem našel Garmin nuvi 465T nekoliko ceneje, za 285€. razlika je še vedno velika.

Kako je pa s posodobitvami? In praviš glede enostavnosti uporabe, namreč tisti ki bi to uporabljal ni ravno vešč nejmodernejše tehnologije
smile-1.gif
, žal.

Potem pri nakupu naprimer garmina gre večina zneska ki ga plačamo za navigacijski program?

Ta igo primo je zastonj?

WayteQ x960BT navigacija, za kaj se pa uporablja oz. kaj lahko z njo počnemo če na njo nič ne nalagamo, kaj ima že po defoltu naloženo?


lp, Zust

iGo Primo
smile-1.gif

Glede posodabljanja te naj ne skrbi, sej na forumu vse najdeš
wink-1.gif

Glede Wayteqa si pa tole preber
wink-1.gif


Lp.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Zust

Nič ni zastonj,tudi Primo se kupi.
Garmin 465 ima tako ceno zato,ker imaš gor že karte in seveda program plačaš zraven.
Poglej ceno za Wayteq,brez navigacijskega programa jo dobiš že za mali denar,če pa prišteješ zraven še ceno programa Primo si pa skoraj na istem.
Ker si nov te prosim če si lahko prečitaš Pravila sodelovanja .
Na tem forumu ne podpiramo piratstva in tudi javno ne sprašujemo za avtorsko zaščiteno vsebino,če boš kaj rabil prebrskaj forum in ti bo vse postalo jasno kje se kaj dobi.
 

Zust

Zelenc'
15. feb 2012
13
0
1
Zanimajo me tudi posodobitve za garmina. Je ta igo primo kakšna različica tudi za tovorna vozila?

Lp
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za garmina posodobit se uporablja webupdater,ki ga dobiš na njihovi uradni strani in je za posodabljanje software.
Žal pa je 465 že star model in že skoraj celo leto ni posodobitve za software.
Da pa se bolj poceni dobit model 2x5W,ki se ga nato lahko predela v 465.
Se pravi si potem za mali denar dobil navigacijo za tovornjake.

Drugače pa je najboljša izbira Wayteq in nato na njega naložiš Primo.
Primo zna uporabljati datoteke za tovornjakarje,ki pa pridejo zraven kart.
Več o teh dodatkih si lahko prečitaš v IGO Wiki

Je pa vsekakor najboljša izbira za Tovornjakarje Wayteq+Primo.
O samem Primo programu in njegovem delovanju pa najdeš Tukaj
 

Zust

Zelenc'
15. feb 2012
13
0
1
Za navona sem že gledal, vendar mi je nekdo napisal, da se ne obnese najbolje, da ima slabe izkušnje z njim.

lp
 
Nazadnje urejeno:

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Še jaz priložim malo svoje ugotovitve o napravah za voznike tovornjakov in sicer za model Garmin DEZL 560 .
Omenjeno napravo sem dobil v posodobitev . Na njej je bila karta CNE NTU 2012.30 . Sedaj je posodobljena na CNE2 NTU2012.40 .
Lastnik me je opozoril da mu nepravilno izračunava čas prihoda in sicer iz Ljubljane do Karlsruhe v Nemčiji za cca 2 uri prehitro . To bi eventuelno ustrezalo profiu Osebni avto ne pa Tovornjak ki lahko vozi le 90Kmh. To bi naprava mogla vedet po defoltu a očitno ni tako .Sicer sem mu svetoval naj jo ima stalno priklpljeno in se bo počasi privzela na trend vožnje in začela pravilno izračunavat čas do cilja .
Prilagam tudi nekaj posnetkov iz menija.



Ker pa mi še vedno ni šlo v račun nepravilno izračunavanje časa prihoda sem na kartico naloži še karto CNE NT 2012.40 z pripadajočim JCV - 2504070A . Že takoj po vklopu in izbiri menija Orodja me je pričakala nova slika z dvema menijema za voznika .
V tem dveh menijih vnašaš podatke o natočenem gorivu in lokacijah točenj ,ter podatki o vozniku in vozilu ter prikolicah .
Te podatke naprava potem obdeluje in lahko pogledaš delovni čas , čas vožnje in čas počitka v grafični obliki .
Podatki se tudi shranjujejo ali na SD kartico ali na napravo in jih potem izvoziš v računalnik im jih tam pregledaš . To so sicer bolj šminke vendar nekaj lastnikov bo mogoče to tudi uporabljalo .
Vzrok za to spremembo mi ni znan in jih bom malo pobaral v Šenčurju , kako da je na napravi NTU zemljevid ki ti ne omogoča uporabo vseh storitev ki jih naprava nudi .
Dodatno so sedaj pri novejših garmin napravah v meniju Izogibanja dodali storitev Izogibaj se cesti ali Izogibaj se področju kjer lahko sam določiš na karti katerih cest ali področij naj pri izračunu poti naj ne upošteva . Sem tudi vnesel nekaj relacij in to res deluje.
Photoreal tudi pri NT karti prikaže cez cel ekran , pri NTU karti pa polovično .
Sedaj pa še nekaj slik iz menijev NT karto .



No mogoče bo komu kaj pripomogla ta predstavitev naprave Garmin DEZL560 pri odločanju o nakupu.

LP VIDE
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ti ne moreš, mora moderator.

Če še imaš napravo doma, preveri, koliko ur ti izračuna do Karlsruhe v Nemčiji.
Moj 3490 je umirjen na 90 km/h, imam CN 2012.40 NTU in izračuna 7 ur in 3 min.
Za Ljubljano nastavi položaj, kot ga določi po defoltu.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
OK
Izračun iz Ljubljane v Karlsruhe z izbrano opcijo Tovornjak je 6 ur in 14 minut razdalja je 705km . Kako si to nastavil umirjen na 90 kmh .
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Na 90 km/h je umirjen, ker navigacijo 98% uporabljam vsakodnevno v službi.
Te nove navigacije, tudi namenske za tovornjake, ni priporočljivo velikokrat resetirat, ker se izgubijo vsi podatki, ki si jih naprava zapomni. In potem spet rabi vsaj tri dni oz. tri vožnje, da si spet vse zapomni, izvaja in računa povprečje, itd.
Poglej še v meni; nastavitve / naprava in poglej, če je dodana kljukica pri " zgodovina potovanja " ( my trends, Where I"ve Been, dnevnik potovanja ).
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Sem pozabil povedat, tudi meni prikaže 705 km do cilja. Pri izračunu o prihodu na cilj pa gre za eno uro razlike.
 

Podobne teme