Alter šteka - še vedno.

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
V dveh izvodih mora biti. Eden za Milana, drugi za Štefko'
grims-1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Meni se zdi, da šteka zaradi kode na strani, ki zahteva od browserjev podatke iz drugih sajtov/serverjev npr.za certifikate, ki so pretekli ipd.

Tipično kot vidim v status baru je to v glavnem zaradi oglasi.slo-tech.com in linkov na članke na Slo-Techu ter serverjev (s.ytimg.com), ki so za statično sliko YT videov. Podobno je tudi na Slo-Techu, ki šteka zadnje dve leti pri povezavah na static.slo-tech.com ko so nekaj šarili po kodi strani in zadnje leto na YT, ko so prešli na HTML5 predvajanje videov.

Torej v glavnem so problemi z zunanjimi serverji in po svetu, ki jih kliče koda in so slabše odzivni.
Da ne govorimo od tem, da zadnja leta gre vse preko googlovih raznoraznih serverjev (ads, analitics, etc.) in strani postajajo neodzivne, da je joj, ker se "mora" vse s*anje na straneh prej naložit kot osnovna HTML koda in text (najprej se nalagajo in kličejo oglasi, če imaš ad-block jih pač ne vidiš in ne prikaže, kliče jih pa vseeno!)

Da o stalih modernih "pridobitvah" interneta, ki požirajo bandwith niti ne govorimo, pa je vse neodzivno ko želva.

... mogoče sem pa starokopiten neprilagojenec ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Res zanimivo.
Manj ko je obiska in objav na alterju, bolj steka.
Tudi v nocnih urah ko ie obiska kak % v primerjavi s podnevi.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Očitno dokler ne bo osipa uporabnikov se ne bodo zmigali, tako da se bom tudi sam zdaj bolj distanciral od foruma, žal
tongue-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Meni sedaj šteka le občasno. Adblock pa mi reklame privzeto pošilja v 0.0.0.0 in jih sploh ne nalaga (PiHole).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.464
113
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Resno, katero alternativo priporočate, ker tole je res obup?!
Približna alternativa je slo-tech. Jasno tam ne bo laufalo rdeče-belo prepucavanje, ker bo brisano v nekaj minutkah
evil.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Glavni namen alterja je, da lahko med šihtom, ali na skretu ali kje, počekiraš če je kaj novega. Zdaj je izgubilo pomen, ker prej zmanjka časa...