[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Dve ure že iščem po forumu en post, kjer je bilo objavljen patch, da se da iz Mapsource-a karte izvozit tudi na disk...
Če se kdo spomni, kje je to, bi bil zlo vesel...glede na to, da sem ne vem kaj use že vpisal v iskanje...pa mam zmeraj čez 5k zadetkov...
 

nani

Pripravnik
30. jul 2008
31
0
6
Mene pa jaz*** odklepanje map.... Kje je fora ?

uvoz.jpg

uvoz1jpg.jpg
 

Marli

Zelenc'
8. avg 2008
5
0
1
Mogoče je že bilo kje navedeno toda, kljub vztrajnem iskanju nisem našel nič uporabnega.

Zanima me kako uvoziti img fajl v Mapsource.
Imam 250 MB velik img fajl in poskušal sem ga skonvertirat s programom MapEdit v format razumljiv MapSourcu, toda brez uspeha.

Hvala v naprej, za vsak nasvet.
 

mojca20

Zelenc'
14. avg 2008
1
0
1
Iskanje nelegalne programske opreme ali ključev za odklepanje ni dovoljeno
 
Nazadnje uredil moderator:

miranit

Zelenc'
8. feb 2008
5
0
1
lp
sicer ni glih za tole temo ampak nuvi660 mi čudno izpisuje v slovenskem jeziku.
Recimo vklop pohorska cesta
drzite se levo vklop pohrska cesta
drzite se levo vklop slivnisko pohorje

ali je to to
ne piše recimo vozite so po tej in tej cesti
hvala
 
Nazadnje urejeno:

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Ko sem misli, da že vse znam...

Težava se mi je pojavila na novem laptopu, katerega poganja dvojederni procesor Turion na 64bitih. Na starem laptopu mi je zadeva delovala brez problema. Na več Garmin napravah sem odklenil karte in jih prenesel na garmin naprave (76CSx do raznih nuvijev).
Ko sem se pa včeraj lotil namestitve na nov laptop sem pa naletel na težavo, ki je ne znam odpravit. Prvo kar mi pride na misel je, da je morda Garmin, ki ga uporabljam tukaj kjer sem prestar. Gre za GPS 76 CS. Nima zunanje spominske enote (kartice). Z Unit ID te naprave sem lepo odklenil AR in AT.

Problem se pojavi pri NT EU 2008. Karkoli naredim mi odklene samo alpsko regijo. Moram reči, da se mi je to že zgodilo prej pa sem rešil s tem, da sem instaliral zadnji mapsource. Kaj se pa dogaja zdaj pa ne vem.
Mi morda lahko kdo pošlje Unit ID novejše naprave na ZS ali email? Morda je v tem problem... Morda kje drugje? Se komu sanja???

Hvala za vse odgovore, ker me takšne banalne težave spravljajo ob pamet.
uf-1.gif


LpG
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
@nani
Na servisu ti ne bojo znal pomagat ker je to napak windowsov in ne garmina... Poskusi ponovni zagon računalnika, sicer poskusi malo poguglat če boš našel rešitev, sem malo pogledal na hitrico in morda bi lahko odpravil težavo z posodobitvijo winsow, ali že imaš SP3 no ja seveda predpostavljam da si na XPjih.

@Mojca
V trgovini kjer si kupila karto.
 

nani

Pripravnik
30. jul 2008
31
0
6
Citat:
Uporabnik leni pravi:
@nani
Na servisu ti ne bojo znal pomagat ker je to napak windowsov in ne garmina... Poskusi ponovni zagon računalnika, sicer poskusi malo poguglat če boš našel rešitev, sem malo pogledal na hitrico in morda bi lahko odpravil težavo z posodobitvijo winsow, ali že imaš SP3...

Ja, na XPjih sem

Tole sem delal na sl. pcju in ko sem dal dol SP3 je šlo takoj, doma imam isto SP3, pa teh težav ni bilo. Čarolije
smile-1.gif
 

xyz1962

Zelenc'
26. avg 2008
8
0
1
Imam težavo. Kupipil sem garmina 760,ki ima Evropo že naloženo a mi nikakor z mapsourcem ne uspe naložiti na SD kartico adria route 2.10 in adriatopo 2.1
Ko poskušam naložiti drugo, ta prvo povozi. Ko grem potem pod orodja, nastavitve, zemljevid, o zemljevidih, mi potem kaže samo city navigator evrope, ki je na napravi in kot drugo karto pa tisto , ki sem jo na kartico naložil zadnjo.
Želel bi na kartici imeti obe, da jih potem lahko poljubno vklapljam in izklapljam. Enkrat mi je zmrznil, zato imam sedaj city navigator izključen.
Poskusil sem tudi spremeniti ime v gmapsupp2.img pa nič. Tisti fajl, ki ima oznako gmapsupp.img je prepoznan s strani Garmina. Če to oznako dodam adriaroutu mi prepozna tega, ča pa preimenujem topo pa mi prepozna njega, na noben način pa mi ne uspe, da bi naprava prepoznala obe mapi.
Naložil sem software 2.50 kot priporočate pa bi sedaj želel probati ali bodo sedaj vse karte delovale brez zmrzovanja.
Hvala
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Pa imaš naloženi obe kartI (AR+AT) na računalniku in pred prenosom na gps obe označeni ter obvezno odkljukano možnost samodejnega izračuna poti, da ne bo potem problemov pri navigaciji!

LP
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik xyz1962 pravi:
Imam težavo. Kupipil sem garmina 760,ki ima Evropo že naloženo a mi nikakor z mapsourcem ne uspe naložiti na SD kartico adria route 2.10 in adriatopo 2.1 Ko poskušam naložiti drugo, ta prvo povozi....

Si v pravi temi, nisi pa toliko da bi malo prebral to temo. Na žalost brez tega ne bo šlo!