[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Če karte naložiš direkt iz originalnega Cdja je na njih tudi odgovarjajoča verzija Mapsourca.
Poizkusi izbrisati Mapsoruce in naložiti samo karte, ki jih nato nadgradiš tako kot Mapsourca.

LP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Frko pravi:
Poizkusi izbrisati Mapsoruce in naložiti samo karte, ki jih nato nadgradiš tako kot Mapsourca.

a?
17758-icon_confused.gif
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Npr. če je na cd AR 1.3 kjer je starejša verzija Map Sopurca, jo nadgradiš, prav tako tudi MapSource če bo potrebno.

LP
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Istočasno ko nalagaš karto se naloži tudi MapSource, zato sem predlagal da pobriše v Nadzorni plošči GarminMap Source in potem naloži samo karte.

LP
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Ne bi rad smetil foruma, samo prej sem pozabil dodati izvleček iz navodil za TOPO Slovenija, kaj sem imel v mislih:

5. Odprite program MapSource - namestil se je takrat, ko ste namestili TOPO Slovenija.


LP
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Imel bi še eno vprašanje. Ali je mogoče v MapSourcu narediti pot in jo prenesti v Garmina(760)? Obratno mi gre brez težav, prenos V garmina pa mi nikakor ne uspe.

lp
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Sedaj sem spravil pot na garmina, vendar mi je dalo shranjeno pot direktno v zeljevid in ne v menu načrtovane poti. Tako imam sedaj že v osnovnem zemljevidu vrisano poz, ki sem jo planiral. Ali moram na novo naložiti karte ali lahko to odstranim kako drugače?

lp
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Ali bi moral pripraviti garmina na sprejem z "Ali želite ustvariti novo načrtovano pot"? Ko sem poslal načrtovano pot iz računalnika v garmin, mi je to pot postavilo direktno v zemljevid adria route. Tako imam sedaj že v osnovnem zemljevidu točke poti. ki sem jih poslal iz računalnika. Kako moram narediti prenos, da bi imel načrtovano pot v garminu v mapi "načrtovane poti?

lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ali slikovno gradivo ni dovolj nazorno, sam se z načrtovanjem poti v MS ne ukvarjam, kresnem kar v napravi in voila, pelje kamor pač pelje, še vedno pa pridem do cilja tudi če malce zavijam.


Počakaj Sneckerja, on je avtor priročnika za 760 in bo povedal.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Hvala za trud, mape že imam na kartici in delujejo brez problema. Rad pa bi v MapSourcu naredil poti in jih poslal v garmina, saj je lažje planirati poti na računalniku kot na garminu. Zanima me, kako pošlješ načrtovano pot v garmina, da bi imel to pot v garminu v mapi "načrtovane poti"?

lp
 

senator

Pripravnik
15. apr 2008
75
0
6
slo
Fantje, res sem si naredil "sranje" na n 660. Par sto POI točk (pa še te so brezvezne) sem potegnil v Mapsource in jih podložil z mapo ter nato poslal skupaj z mapo na mašinco. Nalimale so se mi med Priljubljene. Ko sedaj hočem shraniti novo lokacijo mi Nuvi javlja da "Pomnilnik za Moje lokacije je poln.". Izbrisal sem vse karte (vse so legalne) - razen gmapbmap, POI.gpi na dir.POI, curent.gpi (ta se vedno formira pri vključitvi mašince in ima izgleda max. velikoxt 59K) na dir. GPX. Prostora na Garminu je še dovolj cc.300MB. Ali res nima nihče podobnega problema? Kje je vrag zapisan.
Ali v gmapbmap (velika je 6.604 KB) ali v sys_log(1.024KB). Ko jih potegnem nazaj jih v Mapsource prileti cca 460 lokacij.
sprasujem se.gif
 

blazpoglavc

Pripravnik
14. maj 2008
419
1
18
Jaz sem pa odklenil mape in jih naložil prek card readerja na nuvija in ko zaženem nuvija mi napiše da ne more odkleniti map? A jih mogoče nism prav odklenil? kako bi pogledal če so odklenjene? tuki je napisan postopek dobro, do tuki pridm pol ku pa dam naprej mi pa napiše da moram vnest še neko 7 mestno kodo. KAtera koda bi to bila? Piše da je v dokumentaciji. Vendar jst nism najdu. MA kdo kakšne izkušnje s tem?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
So še problemi za POT iz Mapsource na GRMIN (760)?
Pot narediš (kot te razumem ni težav) in jo daš VEDNO v napravoa VEDNO SKUPAJ S TOČKAMI! Sam sem gor dal 22 poti.
Greš na ORODJA - MOJI PODATKO - UVOZ NAČRTOVANE POTI...
Tu jo (jih do 10) izbereš in se naložijo v GARMIN, od koder so dosegljive iz menjija NAČRTOVANE POTI.
p.s brez kritike zradi velkih črk ali pa nasvet, kako naj potem označujem txt gramin menija.