[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Tudi sam sem že hotel postaviti isto vprašanje kot Raw, če ima kdo naložen samo CN Europe2008 NT ker res ne moreš označiti "vključi podatke izračuna načrtovane poti " - in je opcija siva..., tako da se mi zdi da je njegovo vprašanje na mestu in bi bil hvaležen če ima kdo ponovno naložene zemljevide samo iz PC da sporoči , čeprav je res da marsikdo raje kot da pobrska po forumu, postavi vprašanje ki je že obrazloženo.


LP
 

RaW

Pripravnik
17. mar 2008
35
0
6
Obala
Glej leni: ker sem čakal na nuvija cca 10 dni sem si krepko podolgem in počez prebral forum in navodila, si tudi naredil rezime v txt fajlu, so pa nekatere stvari, ki jih nisem našel....
Pomislil sem tudi, da glede na to da se vse karte po difoltu hočejo inštalirat na C:/Garmin (imel sem tudi probleme prej, dokler nisem dal tudi AR in Topo) v C:/Garmin da mi ni pustilo izbirat v Mapsource oz. je delalo na pol...) no NT je malo prevelik da bi mi šel na moj system disk C: tako da je mogoče kleč tudi v tem....al pa kot pravi Frko ->naložit in izbrat še kako Turčijo, Rusijo ki ni v NT in probat pol če ti opcija "vključi podatke...." postane dostopna.

LP
RaW
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No te opcije pri CNNT 2008 ni, tko da dont wory
wink-1.gif

Sam je pa zanimivo, da imaš tako malo prostora na C disku, mogoče bi bilo pametno razmisliti o razširitvi c diska, če ta ni fizično ločen od D diska in imaš na d disku dovolj prostora, bi mogoče uporabil partition magic in dal svojemu računalniku malce zraka, da lažje zadiha na sistemskem delu. No samo namig,nič slabega mislil.
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Z vključeno opcijo se lahko prenese samo če označiš CN in AR in ju preneseš na gps.

LP
 

RaW

Pripravnik
17. mar 2008
35
0
6
Obala
Citat:
Uporabnik leni pravi:
No te opcije pri CNNT 2008 ni, tko da dont wory
wink-1.gif

Kot te razumem naj bi to pomenilo, da bo delalo OK tudi če nimam tega obkljukanega??? (AR 2.0 + CN 2008)

Frko: AR 2.0 +Adria Topo + SCG Route imam že na napravi, NT 2008 sem mislil dat na SD kartico...


LP
RaW
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Pri AR je teba obkljukati opcijo in oboje prenesti na gps pa bo CN rutabilen tudi pri izkljopleni AR !

LP
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ampak o tej debati je že odprta ena tema in zato ni potrebe smetiti še po tej temi.
Pri CNNT te funkcije NE MOREŠ vklopiti, torej to nekako pomeni da mora delovati ane.
Pri AR pa MORA biti vklopljeno če želiš da je AR rutabilna, oziroma mora biti vklopljeno pri vseh mapah ki to omogočajo,če želiš da ostanejo rutabilne.
CNNT2008 je VEDNO rutabilen, če ima AR vklopljeno to funckijo ali ne. AR je tista mapa ki je nerutabilna če to izklopiš.
Torej pri CNNT2008 lepo bivšo yugo ven vržeš in naložiš na kartico, AR + AT + SCG pa na naprao in si zmagal.

Ampak kot sem že povedal bi bilo lepše od tebe če bi to spraševal v temi ki je temu namenjena ker je tam že tudi kakšen odgovorček. Hvala
 

roky

Zelenc'
12. apr 2008
4
0
1
Pozdravljeni!
Sem čisto "frišen" uporabnik navigacije in imam problem. Sem nabavu Nuvi 760 + Adriaroute, zej pa mam problem, ker bi rad naložu kako pot v Mapsourcu.. Sm ga naložu gor pa ga ne morem odpret ker mi javlja da ne najde nobene karte. Prosim, če mi lahka pomagate. Mapsource sem pa potegnu dol iz garminove strani. Upam, da sm se prav odloču da tu napišem vprašanje, saj je post "za telebane".
Hvala!
 

roky

Zelenc'
12. apr 2008
4
0
1
Hmmm, ne razumem. Iz kod jih naj naložim? A priklopim Garmina na rač pa prekopiram? Iz katerega folderja? Ker Adriaroute mam na SD kartici. Se oproščam za mogoče neumna vprašanja, sam res ne vem. Hvala!
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Če bi prebral pro objavo v tej temi bi vedel o čem govori cifra. Torej sklepam da si kupil AR na SD kartici in to pri uradnem prodajalcu. Če je tako si verjetno zraven dobil tudi kodo za odklep ni pa nujno. Torej si iz garminove strasni dolpoteneš AR in si jo inštaliraš na računalnik, odkleneš jo z kodo ki si jo dobil zraven kartice, če kode nisi dobil zraven, potem imaš manjši problem, ali pa karet nisi kupil pri uradnem prodajalcu. Postopek za odklepanje se ti pokaže takoj po inštalaciji in po vsakem zagonu mapsourca, te vpraša če želiš odkleniti v kolikor še nisi odklenil. Opozarjam te da ne poskušaj odklepati z katerokoli kodo ki bi jo lahko našel na internetu, saj so karte zaklenjene na ID tvoje naprave, se pravi, mora biti koda zgenerirana prav za tvojo napravo. Če rabiš pomoč lahko tudi na ZS
 

Psymon

Zelenc'
17. apr 2008
3
0
1
Kako bi v AdriaRoute dodal več vmesnih točk naenkrat. Imam bazo (excel) cca. 100 koordinat in bi jih rad spravil v AdriaRoute. Do sedaj sem delal tako, da sem šel v excel kliknil na eno koordinato, dal copy, šel v AdriaRoute, dal nov waypoint in tam v okence position dal ctrl+v (paste). Zadeva špila, vendar pa je za 100 koordinat to treba ponoviti 100x, ker je potrebno vnesti vsako posebej. Zato iščem rešitev, kako bi enostavneje spravil vse not? Je že kdo imel podoben problem?

LP Simon
 

Psymon

Zelenc'
17. apr 2008
3
0
1
leni: pa se dajo POI iz baze vnest v AdriaRoute oz. kar v Nuvija? Kaj si mislil s tem "povezal"? Meni je namreč vseeno, ali jih imam sestavljene v ruto ali ne, glavno da lahko zbiram, do katere mi naj pokaže pot.

Zadeva zgleda namreč tako: enkrat mesečno dostavljam po LJ. Dostaviti imam na cca. 100 lokacijah. Zadevo sem do sedaj urejeval tako, da sem, ko sem dobil bazo, vsako od cca. 100 koordinat posebej prekopiral v AdriaRoute in jih nato prenesel na Nuvija.

Gre pa za Nuvi 660, samo se mi zdi, da model ni važen, če koodinate spravim a AdriaRoute, jih imam potem samo s enim klikom v Nuviju.

Verjamem pa, da ne gre glih za telebansko zadevo in da je zanjo potrebno kar nekaj znanja:)
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ubistvu gre skor za telebansko zadevo, če imaš koordinate pravilno zapisane v csv formatu (excel) potem jih bi moral mapsource prailno razpoznati.
Sem mislil da si hotel narediti routo po teh tvojih točkah zato sem rekel da jih "povežeš", v tem primeru pa je še najlaže da uporabiš POIedit program, ki je zastonjski in je full super zadeva. ter importiraš tvojo datoteko, katero upaš da jo bo program prepoznal, in potem enostavno izvoziš v .gpi format in potem tisto datoteko enostavno prekopiraš v nuvija v mapo POI. Če ti ne bo šlo mi morda lahko pošlješ datoteko pa pogledam še jaz če se da kaj naredit na izy. Če pa se ne da naredit na enostaven način pa ti predlagam da pač enkrat reskiraš nekaj časa in vse lokacije ročno vneseš v program POIedit in imaš potem mir, tudi če bi želel v kakšno drugo napravo prenest te točke jih program zna prilagodit za skoraj vse naprave in potem pač vse nove točke vnašaš samo v ta program.
 

Psymon

Zelenc'
17. apr 2008
3
0
1
Mi lahko prosim opišeš postopek, kako iz tega CSV formata (excell) spraviti v MapSource?

Glede POI bom še probal, s lažjim načinom, da ročno vnesem not pa ne bo nič, ker ne hodim na iste lokacije, ampak na različne. Ravno v tem je problem tega, sem jih že vpisoval ročno v MapSource, a kaj ko grem naslednjič na druge lokacije.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
Sam pa sem imel problem, ko sem na novo kišto (na kateri je Vista) hotel ponovno naložiti MapSource in vse ostalo, kar pač paše poleg za prenašanje podatkov med PC-jem in Garminom. Nič mi ni bilo jasno, ko mi je PC javil tole:

96816492qr9.jpg


Sploh ne vem, zakaj do tega pride, pa vendar, če bo imel še kdo podoben problem, mu bo mogoče pomagal naslednji trik.
Ata Google mi je uspel povedati, da s pomočjo programa WinRAR file MapSource 6.13.7.exe ekstrairamo (desni klik - Extract files...) v poljuben direktorij in tako dobimo polno file-ov ter s tem možnost, da sami zaženemo zaganjalni file, vendar ne Setup.exe, pač pa zaženemo MAIN.msi.

Tako je MapSource naložen...