Garmin VIRB - kamera

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Garmin je najavil športno kamero v stilu "GoPRO" http://sites.garmin.com/virb/
17758-icon_confused.gif

virb_0230.png


virb_0039.png


Lahko se jo daljinsko nadzoruje preko ročnih GPS aparatov (podpora v zadnjem FW).
http://garmin.blogs.com/softwareupdates/2013/08/VIRB-remote.html

Imam občutek, da to ne prinaša nič dobrega. Kvaliteta pri osnovni dejavnosti jim pada
frown-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Meni pa se zdi odlična ideja in sem že dolgo iskal nekaj takšnega=kvalitetnega.

In podpira ga celo moj Oregon 600 preko ANT+ omrežja, torej kot remote controler.

Navadno za 300$ bi vzel takoj.

Ima točno tiste zadeve, ki jih nima gopro brez dodatkov.

GPS sprejemnik, odstranljiva baterija in bistveno, kvaliteten zaslon, da sploh kaj vidiš, pri gopro si moral dokupiti lcd zaslon, sicer je bilo brezveze in je bil zaradi tega za kaj drugega povsem neuporaben, s tem pa boš lahko "normalno" snemal karkoli.
-----------
Kje si pa zaznal ti upad kvalitete pri osnovni dejavnosti? zdi se mi, da spet delajo vedno boljše izdelke, kvaliteten hardware itd.
Po moje gredo v pravo smer.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tu berem, da je "lite" verzija brez gps sprejemnika in drugih senzorjev, vendar pa če imaš kompatibilen Garmin, bo kamera vse potegnila preko ant+ povezave.

Pošteno
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem naročil en kos pa da vidimo to čudo.

Kolikor sem videl je zraven "univerzalen" nastavek, da lahko uporabiš vse nosilce od gopro kamere
smile-1.gif


Garmin postal praktičen glede na konkurenco?
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Super da si se odločil za naročilo. Tudi mene zanima ta kamera. Bo zanimivo če nam boš lahko javil prve izkušnje z novo kamero. Zanimalo bi me ali lahko na GPSu vidiš kaj snemaš. Recimo če imaš kamero na čeladi da se lažje orientiraš kam jo imaš usmerjeno.
Sam prenos pa ali je kar direktno med snemanjem ali fotografiranjem. Verjetno gre samo za fotografije. Software verjetno predvajanje ne omogoča.
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na GPSu preko ant+ pa mislim da ne vidiš kar snemaš, to bi bilo pa malo prehudo
smile-1.gif


Moram dobit v roke pa bom povedal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Oregon 600 najde s prve, hitro, na Oregonu se ne vidi kaj snemaš, je le remote.

129.png

180.png

187.png


Zraven ni bilo nobenega softwera, zgleda da se bo to snelo preko neta.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še video, sicer 720p/60fps - normal zaslon, ne wide.
Za ostalo se moram kam zapeljat ali sprehodit, da potestiram. Verjetno bom pa tole varianto uporabljal za motor.


 
I

Izbrisan uporabnik #488

Niti v sanjah
smile-1.gif


Predrag, prevelik, potem pa ga podariš ali zavržeš. Neko "Trojko
smile-1.gif
" sem vzel v akciji, malo čez 200 EUR, lepo gre v prtljažnik, ne zavzame cele čakalnice pri zdravniku, res pa je, da se z njim ne hodi v velike nakupovalne centre, kjer bi se razkazoval.

Eno leto bo normalno držal, ima garancijo in ni ga škoda oziroma še malo več z drugim nastavkom.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj jaz razumem, da kakšen ultra športen starš nabavi super duper vozek, z vsemi vzmetenji in kaj še vem, da lahko potem rola poleg ali "smuča"
smile-1.gif


Takemu tudi paše poleg VIRB kamera, da se posname in takoj objavi svoje malo zlato na facebooku in še kje, hehe.
 

Podobne teme

I
Odgovori
0
Ogledi
1.743
Ostalo (prodam)
Izbrisan uporabnik #488
I