Garmin nüvi 3597LMT

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ne, meni ponudi kot prvo krajšo, s tem da je po času daljša, ja prav zanimivo (vsaj zdi se mi, da je bilo tako).
To sem delal zvečer, pa sedajle nisem več sigurn, ampak mislim pa, da je bilo tako.

@Jodlarcek
Dodatni obvozi so na: Nastavitve/navigacija/Izogibanja po meri.
Jaz imam izključen sedaj Traffic trend in so podane iste poti kot prej samo s tem da je krajša tudi hitrejša in ne obratno, kot sem zjutraj napisal.
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Jaz si ne znam tega razlagat drugače kot, da imate vklopljeno funkcijo Traffic Trends pri opciji promet. Za vse ostalo ni pametne razlage.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Jaz si ne znam tega razlagat drugače kot, da imate vklopljeno funkcijo Traffic Trends pri opciji promet. Za vse ostalo ni pametne razlage.
Traffic Trends imam izklopljeno
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
sprasujem se.gif
Ja v tvojem primeru ni druge kot, da daš via Pesnica ali Šentilj. Je pa zanimivo zakaj to dela. Si probal še enkrat naložit karto iz uradne strani?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
sprasujem se.gif
Ja v tvojem primeru ni druge kot, da daš via Pesnica ali Šentilj. Je pa zanimivo zakaj to dela. Si probal še enkrat naložit karto iz uradne strani?
kaj pa če bom kje v tujini, ko ne bom vedel kaj naj dam via? Karte pa sem ravno včeraj nove naložil iz uradne strani..
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tri različne kategorije cest so proti Šentilju morda je to razlog, da dela takšne izračune.
Če greš na karto od Navteq map report Klik
Približaj pogled in klikni na cesto, da se ti pojavi rdeča črta
klikni in se ti odpre novo okno z rdečim svinčnikom in nato klikni na uredi cesto
V levem oknu se ti izpiše omejitev na tej cesti in katere kategorije je.

To mi edino pade na pamet zakaj bi lahko bil tak izračun.

Imata vidva vklopljeno funkcijo dodatni obvozi?
Tam namreč lahko sam določiš kak obvoz ti naj dela in v kakšni KM razdalji.

@Jodlarcek

Moj predlog za tujino: kupi vinjeto in ne boš imel problemov z VIA
evil.gif


p.s.
Čakam še na odgovor iz Garmin, zakaj pride do tako čudnega izračuna če nastaviš izogibanja.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Imata vidva vklopljeno funkcijo dodatni obvozi?
Tam namreč lahko sam določiš kak obvoz ti naj dela in v kakšni KM razdalji.
Kje pa se to nastavi?
Citat:
Moj predlog za tujino: kupi vinjeto in ne boš imel problemov z VIA
evil.gif

Citat:
p.s.
Čakam še na odgovor iz Garmin, zakaj pride do tako čudnega izračuna če nastaviš izogibanja
Saj vem. Če bo kdo to uspel prihtat, si to ti
nahrung002.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Dodatne obvoze najdeš pod Nastavitve/navigacija/
Če je to na 3597 izogibanje po meri, nimam nobenega izogibanja narejenega
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Zdaj sem probal še Programi--Načrt.potovanja vnesel iste točke in mi da OK pot
confused-1.gif

Če pa dam Kam in vpišem Graz pa se mu zmeša
uf-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Nuvi 3590 MB-Graz normalno vse tri rute 1.)71km, 2.)68km in 3.)69,1km. Težava je očitno na tvojem nuviju.Aja izogibanje plačjivih cest
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Nuvi 3590 MB-Graz normalno vse tri rute 1.)71km, 2.)68km in 3.)69,1km. Težava je očitno na tvojem nuviju.Aja izogibanje plačjivih cest
Od kje v MB si imel nastavljeno. Ker meni nekje dela OK nekje pa se mu zmeša.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Kaj pa če bi pri preizkusu dali garmina na tovarniške nastavitve? in kaj potem pokaže. Če je težava v nastavitvah pri enakem modelu garmina, potem bi moral pokazati iz istega mesta enako pot z enako karto.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
POzdravljeni

Na 765 je bila zelena ikona za TMC. Te ikone na 3597 ne vidim??? Je tukaj kako drugače rešeno?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Tukaj nimaš ikone, imaš pa na desni strani spodaj mislim da so tri črtice, na katero pritisneš in ibereš ikono za promet.
Ko se približuješ zastoju ali pa že prej, ko imaš začrtan cilj oz.pot, ti na desni strani se pokaže poseben zaslon na katerem imaš podatke o zastojih. Sicer imaš lepo opisano v prvem postu od @ Navi_boy-a.