Garmin nüvi 3597LMT

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Načrt potovanja in tu lahko uvoziš samo bo trajalo kar nekaj časa preden ti bo naredilo uvoz.
Pod programi sem našel...vendar nisem rabil nič uvažati...me je pot že čakala
cheer.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Zakaj pa mi Mapsource na najde naprave? 765-ko pa mi normalno najde
confused-1.gif

Nekaj mi ptički pravijo, da nisi pogledal v Wiki kako se nastavi MTP settings na mass storage Klik
Sem pogledal..vendar nisem vedel, da moraš mass storage nastaviti če želiš v Mapsourcu delati...Še posebno ker mi v Basecampu deluje bp. Zakaj v enem moram, v drugem pa ne rabim
confused-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Hvala za vse.
Sem probal sedaj delati po Wikiju vendar ko v cockpitu držim prst na sredini zaslona (več kot minuto) se mi ne odpre stran z diagnostiko
confused-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prst moraš držat v sredini števca 10 sekund, probaj na različnih mestih.
Imaš pa še eno možnost prit v skriti meni:

Na prvi strani, ko se nuvi vklopi stisni na zvočnik
v tem oknu ki se ti odpre daj prst v zgornji desni kot in ga drži 10 sekund in boš prišel v isti meni kot preko cockpita.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Na prvi strani, ko se nuvi vklopi stisni na zvočnik
v tem oknu ki se ti odpre daj prst v zgornji desni kot in ga drži 10 sekund in boš prišel v isti meni kot preko cockpita.
Tukaj pa dela
cheer.gif

Hvala
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Moja prva izkušnja (razočaranje) z 3597.
Vklopljeno imam izogibanje za plačljive ceste in makadam, nastavljeno pa imam najhitrejšo pot.
Sem v MB in vpišem Graz (A) in pazi to..izračuna mi pot 120km
bonk.gif
.
Grem pogledat kje pri hudiču me hoče peljati in pazi zdaj to..pelje me v Pesnico preko Ptuja in Lenarta
uf-1.gif

Če vpišem pot do Pesnice pa me normalno pelje (10km)
Komu kaj jasno?
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Katero CN imaš naloženo, če je 2013.40 ali 2014.10 potem je tu razlog čudnega izračuna.
Katere karte sploh imaš na napravi ali SD?

p.s.
Mapsource ti sedaj vidi napravo?
Imam 2014.10 in je na napravi. Zakaj mi do Pesnice normalno preračuna, če pa naredim do Graza (ali Leibnitz) me pa do Pesnice pelje preko Ptuja in Lenarta?? Čisto nič mi ni jasno? Kakšna ideja?
Ja Mapsource mi zdaj najde napravo
cheer.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj izklopit izogibanje makedamu in boš videl v katero smer te bo peljalo oziroma, če te bo peljal brez ovinkov.
Če ne bo pomagalo pa izklopi izogibanje cestninam in vklopi makedam in probaj kako te bo peljalo.
Na ta način bomo ugotovili ali je napaka pri kategorizaciji ceste ali je kaj druga vmes.

p.s.
Preveri še, če imaš vklopljeno traffic trends in pa hostoryc traffic in jih probaj izklopit in preveri kako te bo vodilo ko imaš nastavljeno izogibanje plačljivim cestam in makedamu.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Ko izklopim izogibanje makadamu me isto pelje na Ptuj in Lenart.
Moja ugotovitev. Če imam vklopljeno izogibanje plačljivim cestam me do Šentilja pelje OK, če pa grem čez mejo (Spielfeld) pa se mu zmeša.
Torej je najverjetneje kriva meja.
Če imam izklopljeno izogibanje plačljivim cestam (da lahko grem na plačljive ceste) pa deluje OK
Isto stvar sem sprobal na stari 765 kjer imam CN 2013.30 pa deluje vse OK.
Očitno je nekaj narobe s karto 2014.10
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Najbolje je imeti vklopljeno izogibanja na "normal", torej le makadam, pasove z z vozači, tako kot je po defaultu.

Vklopi izogibanja plačljivim cestam lahko ponekod prinese nenavadne rezultat, zato se je bolje narediti vmesno točko na "stare" ceste.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Najbolje je imeti vklopljeno izogibanja na "normal", torej le makadam, pasove z z vozači, tako kot je po defaultu.
Ne ni krivo to, da imam vklopljeno izogibanje. Ker potem bi delalo enako do meje in za njo. Karkoli vstavim do meje dela OK, vse kar pa vstavim preko meje pa ni OK. Do sedaj se mi še nikoli ni z nobeno navigacijo zgodilo kaj podobnega. Očitno je nekaj narobe s karto (mogoče v kombinaciji z 3597).
Lahko kdo s to navigacijo oz. s to karto (CN 2014.10) proba kaj mu izriše če vstavi MB--Graz.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Živ
Jaz sem sedaj naredil simulacijo od doma do Graz-a, izogibanja imam normalno na makedam, in me pripelje točno na cilj preko Maribor-a, nič po okoliških vaseh. Uporabljam pa zemljevid CN NTU 2013.41.