Garmin nüvi 3597LMT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Refurbished pomeni, da je obnovljen. ( Pošljejo ga v USA, kjer ga popravijo in nato pošljejo te popravljene različnim prodajalcem, da jih prodajajo ), kot izgleda v tem primeru, jih pošiljajo tudi na Garmin servise.
V večini primerov zaslediš te Refurbished na ebayu.

Obvezno zahtevaj, da ti naj dajo novega ( zapakiranega ) ali pa ti vrnejo tvojega.
Če tega modela več nimajo, potem ti naj dajo eno novejšo napravo, vendar pazi na to, da bo LMT, ker na novih karte iz pašnikov ne delujejo.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
popotnik, misliš, da bi lahko mojega starega "pripravil" do tega, da bi ga PC spet prepoznal ?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Težko ti karkoli rečem glede na to, da ne vem zakaj ti ga ni zaznalo več.
Lahko, da se zadeva porihta, če samo očistiš pine z alkoholom, lahko, da je neslo čip za napetost, ki pove napravi ali se naj zažene v navigacijskem načinu ali se naj poveže s Pc.

To hibo so imeli nuviji 3790 katerim je rad crknil ta čip in ni bilo druge rešitve kot nest na servis in zamenjat za drugo napravo ali ga prodat po delih.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Sem nov uporabnik 3597ke in sem se včeraj na poti (LJ-Berlin) malo spoznaval z napravo. In ob vsem me je edino spravljalo v obup to, da nisem znal ugasniti tistih treh POI destinacij, ki ti jih naprava prikazuje vseskozi (t.i., Pred Vami). Na koncu sem vprašal strica googla, ki je na to temo našel veliko zadetkov. In na koncu sem spoznal da se ena in ista stvar v napravi imenuje različno (v nastavitvah je to "Kraji ob cesti", med vodenjem pa "Pred vami" ).
V nastavitvah je to pod Nastavitve/Zemljevidi in vozilo/Plasti zemljevida/Kraji ob cesti... In če bi namesto tega pisalo npr. Točke pred vami bi mi bilo takoj jasno da gre za to, kar sem iskal. Predvidevam, da je tako v vseh nuvijih. No, doma sem si popravil zadevo vključno z popravki, ki jih je Popotnik objavil nekaj strani prej.

3934.png


Sicer pa imam doma tudi nuviCam, ampak mi je ta sedaj mnogo bolj prirasel k srcu.
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Ker sprašujem za ta tip Garmin naprave, upam, da sem na pravi strani.
Namreč, zanima me kako spremenim podatek v že vnešeni ruti. Narobe sem vpisal hišno številko (mesto in ulica je OK) in namesto številke 31 sem vpisal št 1. Pač malo prehiter. Zdaj ne najdem načina kako naj samo popravim ta podatek, ali pa izbrišem od vseh zapisanih naslovov (še štirje naslovi, ki jih moram obiskati, do tega napačno vpisanega) samo tega, ki je napačen, da lahko potem vnesem podatke s pravilno hišno številko.
Hvala lepa za odgovor! Marko
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Meni je napisano zelo razumljivo
wink-1.gif
Končnemu cilju je dodal še dve vmesni postaji in sedaj mora spremeniti samo eno hišno številko.

Ravno s tem sem se včeraj ubadal tudi jaz... Cilju sem dodal še vmesno točko, ki pa sem jo kasneje želel zbrisati.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Gledam na nuviCam-u in je v nastavitvah pod orodja zemljevida opcija "Spremeni načrt poti" in posledično potem tudi med navigacijo v "treh črticah"... V 3597 tega ni...

8343.png


nuvi1.png
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Najprej bi moral povedati ali želiš spremeniti shranjeno ruto, ki si jo naredil in jo shranil v razdelek poti, ali pa želiš spremeniti obstoječo ruto. Za prvo greš v moje poti in odpreš shranjeno pot, nato pa klikneš tri črtice in jo tam urejaš, se pravi dodajaš ali brišeš cilje itd. Če paželiš spremeniti cilj trenutni ruti, pa moraš le-to pobrisati in narediti novo, ker obstoječi ruti lahko samo dodajaš cilje ali izbereš nov cilj. @s3c to kar praviš ti, pa je samo obvoz.
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik Smer pravi:
Ker sprašujem za ta tip Garmin naprave, upam, da sem na pravi strani.
Namreč, zanima me kako spremenim podatek v že vnešeni ruti. Narobe sem vpisal hišno številko (mesto in ulica je OK) in namesto številke 31 sem vpisal št 1. Pač malo prehiter. Zdaj ne najdem načina kako naj samo popravim ta podatek, ali pa izbrišem od vseh zapisanih naslovov (še štirje naslovi, ki jih moram obiskati, do tega napačno vpisanega) samo tega, ki je napačen, da lahko potem vnesem podatke s pravilno hišno številko.
Hvala lepa za odgovor! Marko

Nuvi 2xx7 ima to kar zelis ti na prvi strani.Izberes programi,nacrtovanje poti,neshranjeno potovanje in nato izberes tocko katero zelis urejat

RxVncAu.png

nVo67Ug.png

mxjEGbL.png

VXw0Z0a.png

invhfaU.png

maWFKzc.png
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
To bo to! Iskrena hvala za pomoč! Sicer pa so zelo nespretno tole postavili v kontekst. Stvari, ki služijo navigiranju bi morale biti dotik daleč. Med "tremi črticami" torej...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa saj te 3 črtice so že zelo dolgo standard pri garmin navigacijah, pri android napravah pa imaš 3 pike.
Ta meni ( 3 črtice ) je bil že predebatiran velikokrat in tudi v navodilih od naprave imaš to opisano.

Imamo tudi sticky temo kjer najdeš uporabniške priročnike za garmin naprave, če nimaš pri roki originalnih, ki bi morale priti v paketu z napravo.
 

s3c

Pripravnik
2. okt 2007
154
0
16
Meni je vse jasno glede črtic! Le mnenja sem da bi tako pomembna funkcija kot je sprememba poti lahko bila v tem sklopu nastavitev. In v nuviCam-u tudi je pri 3597 pa je skrita nekje daleč v nastavitvah...
 

18zimoni

Pripravnik
27. jul 2008
279
0
16
Obala
Citat:
Uporabnik s3c pravi:
To bo to! Iskrena hvala za pomoč! Sicer pa so zelo nespretno tole postavili v kontekst. Stvari, ki služijo navigiranju bi morale biti dotik daleč. Med "tremi črticami" torej...
Samo da si našel kar potrebuješ in da je en član več v klubu zadovoljnih uporabnikov garmin naprav.
cool-1.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Ko na 3597 želim uporabljati Smartphone Link, povežem Garmina s telefonom z bluetoothom, mi avtomatsko dela tudi telefoniranje preko Garmina. Ker imam v avtu dosti boljše prostoročno telefoniranje, kot je to preko Garmina bi želel, da mi na Garminu dela samo Smartphone Link, telefon pa preko avtomobila. Se to lahko nastavi?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Ko na 3597 želim uporabljati Smartphone Link, povežem Garmina s telefonom z bluetoothom, mi avtomatsko dela tudi telefoniranje preko Garmina. Ker imam v avtu dosti boljše prostoročno telefoniranje, kot je to preko Garmina bi želel, da mi na Garminu dela samo Smartphone Link, telefon pa preko avtomobila. Se to lahko nastavi?
V bluetooth nastavitvah na telefonu pri garmin povezavi zbriši kljukico za telefoniranje, pa bo.
Meni dela OK.
zmaga.gif