nüvi 3590LMT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj pa ti piše formate:

.avi , .mp4 (H.264 video codec only!), AAC audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.asf (WMV1, WMV2, WMV3 video codec), MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.wmv (WMV video codec), wma audio codec, resolution up to 720*480.

Največja velikost je 720x480, lahko je pa nižja.

Za avi

- nastaviš xvid ali divx kodek
- audio nastaviš mp3
- preveriš, da je resolucija 720x480 ali nižja
- stisneš Convert in to je to
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Saj pa ti piše formate:

.avi , .mp4 (H.264 video codec only!), AAC audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.asf (WMV1, WMV2, WMV3 video codec), MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.wmv (WMV video codec), wma audio codec, resolution up to 720*480.

Največja velikost je 720x480, lahko je pa nižja.

Za avi

- nastaviš xvid ali divx kodek
- audio nastaviš mp3
- preveriš, da je resolucija 720x480 ali nižja
- stisneš Convert in to je to

Sedaj mi je pa uspelo z tvojo pomočjo
cheer.gif

Tako sem naredil, izbral MP4 in resolucijo 720x480
cheer.gif
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
kaj narediti, če ne deluje napovedovanje pred zavijanji (resda v simulaciji) in javljanje "Incompatible Audio Version (oz. Nezdružljiva različica zvočne opreme" ko je izbrana slovenščina), ko poskušam pregledati zavijanja vnaprej. Predvidevam, da je to povezano.
Naprave nisem nekaj časa uporabljal, tako da sem malo out.
Sem opazil to že pri CNE 2015.30 in sedaj sem posodobil na 2015.40 pa isto.
Hvala!
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Prenesi matejo iz sosednje teme in jo daj na napravo v mapo voice in potem pod nastavitvami nastavi na njo in boš videl kaj se bo zgodilo.
zmaga
cheer.gif

mapo voice sem imel prazno... mi ni jasno zakaj oz. kako je do tega prišlo
confused-1.gif


hvala @popotnik za hiter odgovor in odrešitev, ker že 2 dni po malem brskam po internetu, tem forumu in Garminu in poskušam najti rešitev
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Škoda, da se nisi prej oglasil
wink-1.gif


Ena verzija garmin express je delala tumarije in brisala vsebino mape voice in text, da si je naredilo dovolj prostora za namestit karte.
Možno, da si imel eno od teh GE verzij.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Sem se vrnil iz 14 dnevne poti po Jugi. Imel hude probleme z napravo, stalno se je resetirala. Najprej sem mislil, da zaradi vročine (sonce sije nanjo), vendar se je isto dogajalo zgodaj zjutraj in tudi ponoči. Ko se je postavila nazaj je takoj vodila naprej, kot da se ni nič zgodilo.
Naložen imam celoten 2016.10 preko GE. Vse v internem spominu (ostaja okoli 100MB free). "Na roke" sem naložil samo Matejo v mapo voice.
Svojih POI imam nekaj čez 100. V POIih imam tudi zapiske (tlf, email, kakšen stavek teksta, link do spletne strani)
Sled celotnega potovanja je zapisana v celoti (razen tiste pol minute , ko se naprava postavlja na novo).
Preden poradiram in vse na novo naložim bi morda lahko kaj preveril in zato prosim za nasvet poznavalce. Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
nuvi3790 je zadel en del problema
zmaga.gif


Vsaj 300Mb rabiš prostega na napravi, da dela normalno.
Kupi 8Gb ali 16Gb SD kartico in na njo naloži zemljevide in ne boš imel več teh problemov.

Včasih je tudi možno, da se naprava resetira zaradi prevelike mape Archive, ki se nahaja v mapi GPX, na 3490 je rado začelo delat probleme, ko je bila večja kot 25Mb, ko se vsebina mape Archive prvo uvozila na pc za backup in potem iz naprave pobeisala je začelo vse delat normalno.

Prvo probaj to z mapo Archive, če ne bo bolje pa sprosti napravo, da bo imela vsaj 300Mb prostora.

Ampak iz izkušenj ti lahko povem, da je tu tombola, enkrat prime če samo sprazniš mapo archive, drugič komaj, ko še sprostiš prostor na napravi.

p.s.
Naprave ne rabiš resetirat, ker boš sam počistil tisto kar bi drugače reset.
Resetiraš samo v primeru, da oba zgoraj omenjena načina ne delujeta ampak seveda prej obvezen backup mape GPX s copy/paste ali uvoziš iz naprave v mapsource.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Se mi je kar zdelo, da se matra s premalo pomnilnika. Pozabil sem prej omeniti, da mi včasih sploh ni kazal reliefa mape ampak je bilo vse sivo, samo cesto je kazal.
GPX cel je 21,5MB, mapa Archive pa 17MB in še to sem napolnil jaz na poti (vsaj po datumih sodeč).
Imel sem sicer notri 4MB kartico, gor je bila samo mp3 glasba za vsak slučaj (nisem uporabljal).
Imam eno 32MB doma, predvidevam, da to ni optimalna velikost za Garmina,
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Danes sem imel probleme z napravo.Ko sem šel v Lj mi je na začetku narisalo pot normalno,čas normalen,bliže LJ dalši je bil čas do cilja,pa pot je začela preračunavat.Ko sem šel domov,mi je čas prispetja pokazal v redu,med potjo pa pa zopet podaljšanje časa,izginjanje poti,izginile so opozorilne oznake omejitev hitrosti. Kaj bi bilo narobe.Pa tudi glasovno vodenje ni delalHvala za pomoč
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Mogoče poln pomnilnik ali preveč shranjenih poti.
Shrani priljubljene na PC in naredi hard reset naprave nato pa popravi nastavitve na tvoje.
Pa ne pozabi vrniti tvoje priljubljene.