POPRAVILO nedelujočega nuvija

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Imam vklopljenega in tako bom pustil do jutri.
To je kolegu nehal delovati med vožnjo pa zdaj poskušam, če ga bo možno prebudit.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Deluje
cheer.gif


Zdaj sem ga nesel v avto in ga priklopim na avtopolnilec od mojega nuvija in se normalno prižge.
Kolega je vedno priklapljal kabel direktno v napravo in se je uničil usb vhod na napravi zato ga niti računalnik ne zazna.
Tako, da je v bistvu uničen samo stranski usb vhod vse ostalo je pa v redu.
Zgleda, da bo še uporaben samo zemljevidov se ne bo dalo posodabljati.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V vsaki trgovini z elektroniko dobiš ta usb vtič za 2€
Odpreš nuvija,odlotaš uničenega in prilotaš novega.
Če pa nisi za lotanje se pa da preko SD kartice izbrisat iz nuvija karto in tudi drugo dat v njega,vendar ta postopek traja 10 laških let
wink-1.gif

Me veseli da ti deluje.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Bo kar tako ostalo, če se bom lotil zamenjave usb-ja potem bo več škode kot koristi.
Karta pa tudi ni tako stara, če bo potrebno jo bom pa dal na sd kartico.
Hvala ti za pomoč.
nahrung002.gif
 

sg1

Pripravnik
12. jan 2010
111
0
16
Lj
Imam podoben problem na enem nuviju 5000 - odlomljena mini USB vtičnica, tako da me zelo zanima, kako prek kartice naložit nove karte na samo napravo, saj ima ta 4 Gb pomnilnik.
Sem sicer probal dobit novo vtičnico, da bi jo prelotal, ampak take (pravokotna na tiskano vezje) v LJ trgovinah z elektroniko nisem našel. Nazadnje sem posodabljal tako, da sem nalotal žički in ju potem povezal na USB kabel, ampak je postopek zelo nepraktičen, pa še odpret je treba nuvija... Na SD kartici zna pa samo eno zemljevid prebrat, hkrati pa je ta lahko velik največ 2Gb. Torej nanjo nikakor ne morem spravit vsega kar bi rad.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Najlepša hvala "popotnik"-u za še en rešen Garmin!!!

Ko servis reče da ni rešitve, je tu popotnik, ki s tremi sporočili reši vso zadevo... VSA ČAST !!!
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Zadeva: Med posodbaljanjem kart sem izklopil nuvi 2360. Postopek ponovil, itd... ampak mi noče sneti kart iz neta. Piše da da kopira datoteke iz neta, ampak zgodi se ne nič. Načrtovane poti dela kar počez, časi so predolgi tid... Sklemap da gre za napako ker se izklopil garmina iz usb vhoda. P>C mi prepozna, lahko gledam brišem datoteke itd... Kakšen je sedaj postopek da ga spravim v red. Ne bi rad prvo formatiral in potem spraševal kaj je narobe. Nekje mam bekup garmina.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zadnji FW 3.60 za nuvije 22xx in 23xx ima napako,ki povzroča nepravilno delovanje kart.
Lahko probaš naložit starejšo verzijo FW 3.50 in boš videl,če bo potem delovalo kot mora.
Ko boš naložil starejši FW si naredi backup mape GPX,ker ti drugače izbriše priljubljene.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V prvem postu sem dodal za vse nuvije druge datoteke za popravljat,z temi datotekami smo do sedaj uspešno popravili vse nuvije.
Navodila za popravilo so priložena v paketu.
Če pa komu vseeno ne bi šlo pa naj javi in bomo rešili skupaj.

p.s.
V ČAST mi je da sem lahko član Alter skupnosti in srčno upam,da to temo za popravit prebirate kar tako in da vaš nuvi deluje brez težav
wink-1.gif
 

korn76

Zelenc'
24. sep 2007
19
0
1
Pozdravljeni, prosil bi za pomoč pri nedelujočem nuviju 1300. Naprava ni moja, v roke sem jo že dobil nedelujočo, hard reset ni bilo mogoče narediti in tudi PC je ni prepoznal. Zato sem s pomočjo updater.exe iz mape za popravit 13xx in 14xx.rar flashal. Zatakne se tukaj pri točki 8.

8.) Ko konča se ti nuvi vklopi v mass storage tako,da vidiš na njem mape (jaz do naprave ne morem dostopati ker mi ob kliku nanjo ponudi kar formatiranje)

9.) Če nimaš backupa nuvija si ga naredi sedaj

10.) formatiraj nuvija (nastavi hitro formatiranje "quick format")

11.) Sedaj daj na nuvija nazaj datoteke iz Backupa (ne smeš pa dat kart in gmapbmap.img
ter gupdate.gcd)

PC zdaj prepozna napravo kot mass storage device, vendar jo hoče ob priklopu kar formatirati in ne morem narediti backupa. Ima kdo narejen backup 1300-ke in bi ga bil pripravljen odstopiti?
 

korn76

Zelenc'
24. sep 2007
19
0
1
Brez popotnika bi bil sosedov garmin le še kup neuporabne elektronike. :D

Še enkrat hvala.

LP
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Evo s popotnikom zamenjala cel ekran na nuvi 1340. Zadeva dela, kot da nikoli ni bila pokvarjena. :D
Hvala popotnik!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Oj na enem Garmin nuvi 1250 se je odlotal mini USB priklop.

Slučajno veš kdo ima napravo za spajkanje tako majhnih elementov in koliko je cena ?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Za ceno ne vem,lahko greš pa na kak servis in vprašaš koliko bi računali za spajkanje ali pa če poznaš kakega električarja.

Sem nesel k RTV serviserju in ga bo jutri odnesel do njegovega kolega v MB, da ga popravi. Jaz žal nimam opreme za SMD :/