TMC

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
LMt pomeni, da imaš zraven žeustrezno anteno z doživotnim tmc naročninami in kartami.

Pozor - pri LMT-S variantah NI spremjema TMC brez Smartlinka (torej samo z priloženim polnilcem - ta nima TMC antene). Tu se “livetime Traffic” licenca nanaša samo na podatke iz Smartlinka.

Zato sem pa jaz raje vzel DriveAssist LMT-D, čeprav od njega ni haska pri nas.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
LMt pomeni, da imaš zraven žeustrezno anteno z doživotnim tmc naročninami in kartami.
Iz opisa zadnje RDS-TMC opcije na strani Garmin Traffic je tako razumeti. Na novih polnilcih-sprejemnikih-antenah pa ni več fizične antene v obliki dodatne "žice".
Imam prav?

Ne in da.

Novejši polnilci res nimajo dodatne žice/antene, ampak to ne pomeni, da vsi tudi lovijo TMC signal. Povedano drugače - LMT-S ti brez Smartlinka ne bo lovil TMC signala.

Drugače pa - a moje poste ignoriraš, ker ti niso pogodu, ali iz katerega drugega razloga?
rolleyes-1.gif
 

kurjac

Pripravnik
14. sep 2008
66
0
6
NM
Za GTM 25 sem založil anteno (žico) ki se preko tropolnega vtiča vtakne v sprejemnik. Mi kdo ve povedat v kateri pol konektorja je žica priključena, da lahko improviziram. Zadevo bi tudi kupil če se sploh da, oziroma odkupim če se komu valja v prahu.

Lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Imam GTM35 (n2405)... Če ti pomaga... Pin je tanjši od slušalk (2polni namesto 3polni)...dolžina antene je 80-81cm
2637366-_20171203_163736.JPG
 

Priponke

  • 2637366-_20171203_163736.JPG
    2637366-_20171203_163736.JPG
    78 KB · Ogledi: 695

kurjac

Pripravnik
14. sep 2008
66
0
6
NM
Na GMT25 (n1390T) je ustrezen tanjši priključek. Nekoga moram poiskati, da mi to žico s priključkom posodi za čas meritve.....

Hvala za pomoč
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Ni blema.....pomojem si jo lahko v skrajni sili tud sam izdelaš......zato sem ti podal mere....
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bom kar tule ,saj nekako sovpada s temo...

Kaj so bistvene razlike med modeli ? Vse je 51 LMT-D . Vodilne oznake pa " DriveLux , DriveSmart, DriveAssist ??

Kasneje možnost kakšnih predelav,nadgradenj, pašnik kart...

Hvala.lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Ostani kar na 2517....šta fali? Še tega ti ne gre zrihtat... Kako bo šele pri LM licenci ko bo Garmin express začel kvačkat
hysterical-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ostani kar na 2517....šta fali? Še tega ti ne gre zrihtat... Kako bo šele pri LM licenci ko bo Garmin express začel kvačkat
hysterical-1.gif

Po vrsti...
Nič ne fali.. Bo pa kmalu nabava enega novega.

kdo je rekel da ne gre zrihtati ?? Je pa res da raje vse prej dvakrat preverim ,vprašam kot pa da je kasneje en kup dodatnih zapletov...

In tretjič ,vprašanje je bilo čisto nekaj drugega..
hysterical-1.gif

lp
 

darkside

Pripravnik
30. apr 2015
111
5
18
slovenija
androidvodici.blogspot.com
Pozdravljen!

Jaz vedno uporabljam Smartphone Link ne glede na državo. Maksimalna poraba prenosa podatkov v enem mesecu v zadnjih dveh letih je bila 100MB. Takrat je bil ekstremen mesec in dolge poti po tujini.

Povprečno je poraba pri 20-30 MB, delam pa cca. 1000 do 2000 km na mesec.

lp
kaj recimo pa prikaže smartphone link? kolikor gledam vremena ne potrebujem ker ga pred potovanjem sam preverim in med pavzo, prikaz zastojev dobim preko kabla (razen če aplikacija prikaže kaj več) čeprav jih še nisem zasledil, kamer v živo ne rabim, smsi tudi niso tako nujni da bi mi jih moralo prikazati, klici so pa povezani na radio v avtu, telefona z dvema napravama hkrati pa ne moreš povezati
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Iz sosednje teme:
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Ko na 3597 želim uporabljati Smartphone Link, povežem Garmina s telefonom z bluetoothom, mi avtomatsko dela tudi telefoniranje preko Garmina. Ker imam v avtu dosti boljše prostoročno telefoniranje, kot je to preko Garmina bi želel, da mi na Garminu dela samo Smartphone Link, telefon pa preko avtomobila. Se to lahko nastavi?

V bluetooth nastavitvah na telefonu pri garmin povezavi zbriši kljukico za telefoniranje, pa bo.
Meni dela OK.
zmaga.gif

Smartphone Link ti pokaže zastoje v živo in to dejanske zastoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darkside

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Telefon imam preko bluetooth povezan na radio (za telefoniranje) in istočasno preko SmartphoneLink, kot je Krimec zapisal, odstranjena kljukica pri telefoniranju v Garminu.

Jaz rabim le prometne informacije, katere so preko SmartphoneLink-a zelo točne, hitre in ažurne in po izkušnjah zelo točne. Vse ostalo ne uporabljam, sicer pa večina teh stvari ne dela. :)

Večkrat si na poti poiščem kako poceni črpalko (predvsem v Avstriji) preko googleMaps, to pa lahko preko SmartphoneLink-a pošljem direktno v navigacijo.
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
A se da dejansko videti cena goriva na posamezni črpalki kar v Google Maps? Če, kako prosim in hvala!
... preko spletne strani tankbillig.in poiščem črpalko v bližini in poceni, tukaj si lahko črpalko prikažem v google maps, iz googlove aplikacije potem delim povezavo preko smartphone link in prenesem na navigacijo. Cene v google maps ne vidim.

Upam, da je dovolj razumljivo! :)