TMC

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
A potem navadni TMC sploh ne deluje več? Zadnjič je bila med Ivančno Gorico in Bogenšperkom večdnevna popolna zapora ceste, na Garminu pa ni bilo nobenega opozorira, še za delo na cesti ne.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
No, če smo iskreni nikoli ni prav delal tako, da neke škode ne bo
evil.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Jaz prisegam na Smartphone link, tudi na Hrvaškem mi je v Zadru pokazal dejansko stanje prometa ter zastoje na ulicah.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No - pri meni doma pa "vaše področje ni pokrito"!?
uf-1.gif


Kot, da bi bil na nikogaršnji zemlji - imam občutek, da glede na koordinate "vklaplja" pokritost. Ko pa pridem do MB ali CE (no - že malce prej oziroma vsaj malo ven iz moje vukojebine) pa začne "normalno" delati - tako "navaden" TMC, kot tudi SmartLink. Aja - pa ni težava signal ali mobilni podatki - oboje je.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Sem že vprašal ampak odgovori so bili nejasni.
Ali naprave z oznako S lahko sprejemajo informacije tudi preko TMC-RDS in TMC-D ali samo preko Smartlinka preko telefona?
Konkretno me zanima za model DRIVESMART 51LMT-S. Ali ta model pokaže prometne informacije samo v povezavi z ustrezno aplikacijo na telefonu?
Hvala!
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Sem že vprašal ampak odgovori so bili nejasni.
Ali naprave z oznako S lahko sprejemajo informacije tudi preko TMC-RDS in TMC-D ali samo preko Smartlinka preko telefona?
Konkretno me zanima za model DRIVESMART 51LMT-S. Ali ta model pokaže prometne informacije samo v povezavi z ustrezno aplikacijo na telefonu?
Hvala!

1. ne, samo preko Smartlinka
2. da
2a. lahko pa dokupiš ustrezni polnilec in spremejaš tudi DAB ozr. navadni TMC
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Hvala za odgovor.
Kaj mogoče kdo ve katera polnilec / TMC_RDS sprejemnik (antena) je kompatibilen-a z DRIVESMART 51LMT-S.
Imam TMC anteno še od modela 760 ali 765, samo mislim da ni enak konektor.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
LMt pomeni, da imaš zraven žeustrezno anteno z doživotnim tmc naročninami in kartami.
Iz opisa zadnje RDS-TMC opcije na strani Garmin Traffic je tako razumeti. Na novih polnilcih-sprejemnikih-antenah pa ni več fizične antene v obliki dodatne "žice".
Imam prav?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Jaz prisegam na Smartphone link, tudi na Hrvaškem mi je v Zadru pokazal dejansko stanje prometa ter zastoje na ulicah.


Se da morda okvirno napisat koliko porabi smartlink Mb , npr. v eni uri?
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Pozdravljen!

Jaz vedno uporabljam Smartphone Link ne glede na državo. Maksimalna poraba prenosa podatkov v enem mesecu v zadnjih dveh letih je bila 100MB. Takrat je bil ekstremen mesec in dolge poti po tujini.

Povprečno je poraba pri 20-30 MB, delam pa cca. 1000 do 2000 km na mesec.

lp