TMC

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Malenkost fantje
nahrung002.gif

Saj sem rekel, da je potrebno malo telovadbe
grin1.gif


p.s.
Leon2007
Avstrija ima brezplačen TMC.
 

Kacek

Pripravnik
31. jan 2010
51
0
6
Citat:
Uporabnik Kacek pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ste spregledal da on sanja o gtm70... Kompatibilna je pa gtm60

Jaz sem poslal mail na Garmin in so me vprašali za ker model rabim. Ko sem jim odgovoril, da za 3490 so mi odgovorili, da je GTM-70 ta prava za Evropo in da GTM-60 nimajo, ker je za ameriški trg. Videl sem na netu, da so se prodajale verzije 3490LMTHD in tudi 3597LMTHD....ne vem pa, če je to isto.

OK samo update. Vrnil sem anteno GTM70 in so mi poslali novo, ki sem jo prejel danes in na hitro probal in zgleda da deluje...sprejem informacij pa vsaj tukaj na gorenjskem koncu ni sploh....
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Kje lahko najdem kodo za Nizozemski TMC
(FID PID RgnID VenID)
Dva ponudnika sta Free, jih moram tudi vpisat ali se lahko kar izbereta ko sta v"dosegu"?
 
Nazadnje urejeno:

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Kaj LMT-D sprejemniki (DAB) "lovijo" tudi TMC analogne informacije ali samo digitalne?
Ali Garmin DriveSmart 50 LMT-D sprejema digitalne in analogne prometne informacije?
Hvala za odgovor.
 

Brzkone

Pripravnik
24. sep 2013
49
2
8
Litija
Sprejemajo tudi digitalne vendar samo preko Smartphone link v povezavi preko telefona (bluetooth povezava), ki ga dobiš v Gplay trgovini in je free.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Zakon: Sprejemajo analogne in digitalne. Samo pri nas ni digitalnih, analogni pa so tak,tak.
Brzkone: Sprejemajo tudi digitalne vendar samo preko Smartphone link v povezavi preko telefona (bluetooth povezava), ki ga dobiš v Gplay trgovini in je free.


Kaj lahko vajin a odgovora razumem kot, da vsi sprekjemajo vse vrste prometnih informacij, ali imajo vsaj možnost!

Zakaj pa so potem modeli različno označeni -D za digitalne DAB sprejenike, -S za prek programa Smartphone Link in RDS-TMC za "klasiko" preko RDS.
 

dodo68

Pripravnik
20. jun 2009
63
0
6
Prekmurje
Jaz imam Nuvi 2699 LMT-D in sprejema analogni, digitalni in preko smartphone link.
V SLO je analogni ..., vemo, digitalnega ni, preko smartphone link pa je zelo natančen, me je že rešil neštetokrat.
V EU (preizkušeno v Avstriji in Nemčiji) deluje digitalni. S tem, da imam večinoma povezavo preko smartphone link, ne morem povedati kako natančen je digitalni.
Osebno uporabljam vedno povezavo preko Smartphone link, ker je zelo ažuren in natančen (ne glede v kateri državi se nahajam), po 15.6. pa še roaminga ni, pa tudi ne porabi veliko prenosa podatkov.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
KSZ

Kake pa imate kaj izkušnje s povezovanje telefona na avtoradio in Garmina preko Smartlinka hkrati?
Imam avtoradio Pioneer MVH-X580DAB in nüvi® 3597LMT in na vsake toliko časa se telefon noče povezati preko smartlinka na nuvija. Lahko ju povežem v načinu slušalke, internet pa ne dela... Ima neke fore, ki mi kravžljajo živce...
bonk.gif

Ko pa mi (nekako) uspe nastaviti vse skupaj, pa dela BP
rolleyes-1.gif
 

boro

Zelenc'
6. avg 2012
8
0
1
Prejšnji mesec na potovanju v Zadar in nazaj imel povezan nuvi 3590 LMT preko Smartphone Linka. Prometne informacije delovale odlično. Ikona za prometne zastoje se je obarvala rumeno ali rdeče odvisno od dolžine zastoja in gostote prometa. Na poti domov me je sama peljala na predzadnjem izhodu D. Zdenčina iz avtoceste A1 (Karlovec - Zagreb) dol in naprej po regionalnih cestah za vozliščem Jankomir nazaj na avtocesto A2 proti Mariboru.

TMC v povezavi preko Smartphone Linka na Hrvaškem deluje odlično (seveda morajo biti mobilni podatki vklopljeni).
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Citat:
Uporabnik boro pravi:
Prejšnji mesec na potovanju v Zadar in nazaj imel povezan nuvi 3590 LMT preko Smartphone Linka. Prometne informacije delovale odlično. Ikona za prometne zastoje se je obarvala rumeno ali rdeče odvisno od dolžine zastoja in gostote prometa. Na poti domov me je sama peljala na predzadnjem izhodu D. Zdenčina iz avtoceste A1 (Karlovec - Zagreb) dol in naprej po regionalnih cestah za vozliščem Jankomir nazaj na avtocesto A2 proti Mariboru.

TMC v povezavi preko Smartphone Linka na Hrvaškem deluje odlično (seveda morajo biti mobilni podatki vklopljeni).

+1, čeprav ta podatek v uradnih podatkih o pokritosti še ni zabeležen