GARMIN Navigacije - Wiki by Popotnik

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Kaj to pomeni? Lahko v slovenscini prosim
confused-1.gif
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Ima digitalni sprejemnik za prometne informacije in v SLO naj bi bilo to kmalu na voljo preko DAB+
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Eno vprašanje za naše gurerje. Imam win10, ko hočem narediti varni izklop nuvija iz pc, lahko kliknem samo na en pogon in ga izklopi E ali F, pri XP pa lahko oba hkrati.
Mogoče pozna kdo rešitev za Win 10.

Hvala za odgovore
wink-1.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Najlažje je iz konzole Win 7, kjer imaš vse naprave na spisku, seveda če maš start menu like win7.
Če pa ne si pa na namizju ustvari novo mapo in jo preimenuj takole :GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Notri imaš vso nadzorno ploščo po sistemu v Win7.
ali
desni klik na start ikono levo spodaj, izberi nadzorno ploščo in v njej naprave in tiskalniki. Tukaj potem ugasuješ vse na enkrat.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina

ali
desni klik na start ikono levo spodaj, izberi nadzorno ploščo in v njej naprave in tiskalniki. Tukaj potem ugasuješ vse na enkrat.

[/QUOTE]

Hvala za pomoč, deluje
smile-1.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Če narediš pa po prvi varianti imaš pa BLIŽNJI dostop do vseh nastavitev kar se tičejo računalnika. Poskusi.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Saj ga ne rabiš, saj ga jaz tud nimam. Bližnjico do vseh nastaviten lahko vseeno narediš, samo desni klik na namizje, ustvariš mapo, katero potem preimenuješ z zgoraj opisanim.
 

sskavt

Pripravnik
5. jan 2009
43
0
6
Imel bi eno vpršanje in sicer ima garmin nuvi2495lmt. Po zadnjem updejtu mi vedno piše ko se garmin prižge napiše da je bila nameščena posodobitev in ali želite zagnati napravo da se izvede namestitev do konca. To mi vedno napiše ob vsakem ponovnem zagonu.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik sskavt pravi:
Imel bi eno vpršanje in sicer ima garmin nuvi2495lmt. Po zadnjem updejtu mi vedno piše ko se garmin prižge napiše da je bila nameščena posodobitev in ali želite zagnati napravo da se izvede namestitev do konca. To mi vedno napiše ob vsakem ponovnem zagonu.

To potrdi in naj se zažene in posodobi do konca
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preveri, če imaš v mapi Garmin na napravi kake rar datoteke in če imaš kako zraven vseh ostalih map.
Če imaš, potem samo odstraniš te rar datoteke in ti ne bo več vsakič pisalo, da se mora ponovno zagnat.
 

sskavt

Pripravnik
5. jan 2009
43
0
6
Super hvala sta bili v Garmin mapi dve ZIP datoteki po odstranitvi ne jamra več za posodobitev in ponovni zagon.

Hvala za asistenco.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ugotovil nekaj zanimivega glede nuvija in kart.

Ko sem se zadnjič peljal po avtocesti in bi moralo odpret Photoreal sliko se je nuvi izklopil in ponovno vklopil.
Bili sta samo dve možnosti:

- SD kartica bo počasi šla rakom žvižgat
- karta ali en od dodatkov se je poškodoval med prenosom

SD kartico sem pustil isto in sem samo zamenjal JCV datoteko, ker sem predvideval, da je to krivo.
Ista pot, isto križišče in navigacija se je ponovno izklopila

Zagnal GE in dal ponovno namestitev karte na napravo.
Po posodobitvi sem opazil, da ima samo karta nov datum, vsi ostali dodatki imajo star datum od prvega nalaganja, ko je karta izšla.

Danes sem se peljal po isti poti in navigacija je delala bp.

Zaključek:
Ker se je del karte poškodoval pri prvem prenosu na napravo, je karta sicer normalno delovala le, ko si zadel tisti del poškodovane karte, se je naprava ugasnila.

OPOMBA:
Med prvim prenosom karte, je tisti moder drsnik napredovanja skakal naprej in nazaj namesto, da bi lepo gladko šel naprej glede na trenutni potek posodobitve, pri drugem nalaganju pa je šel lepo normalno gladko kot mora.
Torej, če opazite, da vam pri prenosu in posodabljanju karte drsnik nekontrolirano skače naprej in nazaj bo skoraj zagotovo del karte poškodovan, ni pa nujno.

Upam, da bo ta ugotovitev prišla komu prav, če se mu bo navigacija ugašala vedno na istem delu karte.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja zanimivo, da garmin prebere karto in jo vidi tudi, če je le ta poškodovana ali samo delno prenešena. Namreč tudi jaz sem zadnjič nalagal 2 GB verzijo Evrope na nuvi 660 in je tako dolgo kopiralo, da sem očitno spregledal, da se karta še vedno prenaša v napravo in sem izklopil usb. Ker sem garmina odklopil v "šprintu" mimo mize, sem očitno spregledal tudi opozorilo winzow, da ni skopirano do konca. No ko sem garmina v avtu prižgal, ne vedoč za napako, se je karta lepo izrisala ampak, ko sem šel gledat informacije o zemljevidih je bilo tam prazno...Mi je pa normalno preračunalo eno krajšo pot, ker sem testiral, če delajo šumniki pri "računam" (hvala popotnik za ta popravek)

Ker mi ni blo jasno zakaj se zemljevida ne vidi med informacijami, sem garmina priklopil nazaj na PC in sem takoj videl, da je img velik samo 500 mb namesto 1.7 GB
smile-1.gif
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Se da v Garmin map pilot od mercedes benz dodati slovensko vodenje? Če da - samo kratek opis ali link. Hvala.