Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Panasonic TZ7, vendar bi bilo treba ponj čez mejo, kjer je cena za kakšnih 50€ nižja od naših.
recimo pri Majdiču
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Tudi tega sem gledal ja. Je res tako velika razlika v ceni? Čeprav, bi ravno toliko zgubil z vožnjo. Bom dodal tudi tega na glasovanje! hvala!
smile-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Glede na dosedanje izkušnje z Olympusovimi kompakti, močno odsvetujem nakup takega aparata, še zlasti če bi radi posneli tudi kak lep filmček - še včeraj namreč pri tej firmi niso znali narediti niti spodobnega VGA filmčka, danes pa naj jim verjamem, da znajo narediti 720p filme? FT2 bo morda res malo dražji, a bo zanesljivo zakon v tem segmentu!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi sam se strinjam s tem, da bi se probalo izargumentirat FT1, celo FT2 - ker tam se hitro naredi, da se polije s pijačo in podobno. tu recimo problema ne bi bilo, če te kdo butne, tudi ni problema.

kar se tiče DSLR-like proti kompaktu pa - argument - k greš na pivo, ga daš enostavno v žep in to je to.
grin1.gif


skratka, držim pesti, da čimboljše izberete.
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ja, do ISO nekje 400, potem jih pa zmanjka ... sem gledal enega, ko sem bil sam v nakupu kompakta, ker priznam, da mi je bil bolj kot ne lep, pa všeč mi je bilo, da ima 24 mm širok objektiv, ampak potem sem teste prebiral in me je total minilo. in kot sem takrat v enem od testov prebral, je bila kritika v smislu, da se ta Samsung ne razlikuje toliko od ostalih, ko pridejo ISO vrednosti nad 400, ali nekaj takega ... in jih potem sploh nisem več gledal ...

Canon, Panasonic, pogojno Nikon, to je pa to, se mi zdi - Sony ma dobre leče, ampak mislim, da mu kvaliteta fotke šepa ...

dodajam: seveda govorim o razredu kompaktov, da ne bo kdo glasen.
grin1.gif
kar se tiče kompaktov predlagam še Ricoh, samo ne vem, kako je z dobavljivostjo in cenami pri nas ...

to je pa Samsung o katerem sem govoril.


dodajam 2.: aja, še Casio, samo tudi ne vem, kako je z dobavljivostjo.

Casio Exilim EX-FC100
Ricoh Caplio R7
 
Nazadnje urejeno:

Huggy_Bear

Nippon KogakuFOTOGRAF 08
26. jul 2007
848
0
16
www.renegomolj.com
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
bom še jaz vprašal. iščem "fotoaparat za v žep" do nekje okoli 150 EUR.
imam ogledanega Olympusa FE-5020; link: http://www.mimovrste.com/artikel/1730320016/q=5020/digitalni-fotoaparat-olympus-fe-5020-snezno-bel

je to pameten nakup ali se dobi še kaj boljšega za tak denar?

hvala za odgovore in predloge

Če te zanima Nikon Coolpix S1000pj (črn), mi piši na ZS. Je star cca. 4 mesece, v bistvu nov, uporabljal se je zgolj v promocijske namene za pokazat, narejenih mogoče 150 slik. Je brez znakov uporabe, v original embalaži, 1 leto garancije, cena 200€.
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Evo, mi smo izglasovali Panasonic FT1. A se ta tud dobi v tujini kaj ceneje, a ga je najbolš v Media marketu vzet? Kako ma z garancijo? Še vedno vse v Avstrijo pošilja?
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
380
0
16
Kransterdam
ksz...
Tudi jaz imam v bližni prihodnosti namen kupovati fotoaparat za cca 400€.
Da ne bom kupil kar nekaj, najprej prašam na alterju
cool-1.gif


Želje so HD movie, čim boljši zoom, OIS, enostaven uporabniški vmesnik
Sicer nisem nek profesionalni fotograf, mi je pa v veselje se igrati z različnimi nastavitvami, pa potem kakšen photoshop pa tko
grin1.gif

Torej kaj mi priporočate
confused-1.gif
Gledal sem že Canon PowerShot SX20 IS, ampak ga moram pogledat v živo nekam, da vidim kolk velik je ta foto....

hvala za pomoč
nahrung002.gif
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
V bližnji prihodnosti boš za ta denar dobil kar nekaj na izbiro, saj večina vodilnih znamk prihaja na trg z zelo dobrimi aparati z dobrimi super zoomi in ostalimi zboljšanimi karakteristikami.
 
Nazadnje urejeno:

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
380
0
16
Kransterdam
Kaj pa je bližnja prihodnost? fotoaparat si bom kupil do konca tega meseca? se sploh splača čakati na kaj boljšega? torej lahko vedno čakam na nekaj boljšega in nikoli ne bom dobil najbolšjega za nek denar
grin1.gif

Ali izstopa kakšan firma,ki ponuja največ za ta denar? recimo za zgoraj omenjenih 400€...canon, nikon, panasonic
confused-1.gif