Novičke iz sveta fotografije

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Zakaj gredo v rikverc?
grin1.gif


Bi pričakoval 8D

6D bo FF - namesto 5D.
wink-1.gif


Isto kot Nikon so izgubljeni v poimenovanju.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
6D ni namesto 5D. kakor jaz razumem, gre za FF verzijo 60D.
smile-1.gif


tako, zdaj imamo 3 FF fotiče. Nikon D600, Canon 6D in Sony Alpha SLT-99. vsak ima določene sladkorčke, vsak ima neke pomankljivosti. je pa dejstvo, da bodo kar precej pretresli fotografski svet, saj je zdaj polnoformatna fotografija praktično na dosegu roke. kar pa ne vem, ali je to dobro ali slabo ...
tongue-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi: Sony pa priznam, da mi je popolna neznanka, vendar pa me seveda mika in bi ga z veseljem sprobal. kar se designa tiče mi je ravno Sony najbolj v oči padel. samo kaj, ko velja kakovost posnetka, ne pa oblika ...
wink-1.gif
Ko bo prišel v SLO, ga bom imel na testiranju, takrat se lahko dogovoriva za kakšen 'šuting'.
Če boš želel, seveda.

LP
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
seveda bi želel, to vedno prav pride.
smile-1.gif
če bo le čas.

kar se tiče pa poimenovanja modelov - tako Nikon in Canon delujeta zmedeno, ampak če poznaš situacijo, ti je hitro jasno.

D600 ni namesto D700, temveč nekako D7000 s FF senzorjem. podobno kot Canon.
smile-1.gif
 

ant

Pripravnik
D600 bo imel verjetno boljši AF kot 6D, ki pa ima ISO razpon boljši. Čeprav imam vedno bolj občutek, da Canon caplja za Nikonom.
Nikon je objavil d600 in bo čez teden v trgovini, 6D pa še 3 mesece ne.

Ni pa mi jasno kaj Canon čaka s svojo tehnologijo "eye-focus"? Na slabe čase?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi mene zanima, kako bo v D600 izgledal AF, predvsem, kako dobro bo lovil.
smile-1.gif
ker vem, da bo veliko kolegov poseglo po 6D pa upam, da je predvsem tu AF dovolj dodelan, saj je recimo podobna zasnova AF-ja v 5D mkII bila zelo nezanesljiva. po drugi strani pa mi je na videz isti AF v 40D služil več kot odlično.

kolega pravi, da je menda od vseh pri AF-ju najboljši prav Sony. menda je brutalen in ko enkrat zagrabi fotografirani subjekt, ga ne spusti.

se dogovarjamo za en zanimiv challenge, kjer bomo postavili ob bok D4 in a99 ...