Pr' Hostar

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Mislim, da ni nobenemu pri zdravi pameti.

Če pa kdo na narečje onanira, pa vsakemu svoje.

Sej poznaš uno o mujotu in vožnji v napačno smer....star štos, sam še kako resničen v tvojem primeru.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ksz:
hehe, nisem ga še gledal, a danes sem bil v starejši (70+) in so se vsi "križali", ko so to gledali. njihova mularija je pa cepala od smeha. tako da...očitno starejši ne zastopjo več mladih, hehe.
sicer pa tudi meni ne potegne njihov humor...žal. vse čestitke, da se trudijo producirat filme, a kaj več od tega, hm...ne. en tak kisel nasmeh sem imel ob napovedniku...pa en vem zakaj. mogoče zato, ker se nekdo (ne vem s kod so igralci) TRUDI govorit po gorenjsk? sem bohinc, pa je ves ta narečje pretirano uporabljeno
smile-1.gif

no ja, če vse vzameš kot komedijo komedije...jup, gre
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
morš bit mal čefurja pa mal ehte đeseničana, da bi to "razumel"...kt da je kej za razumet...situacijski humor ni smešen kontrol frikovskim zadrtim pametnjakoviæem in nima nič za opraviti z IQ ali geografsko lego matere, ko jo je pritiskal lubadar...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik blazhh pravi:
film je narejen da je čimbolj retardiran, a nekateri očitno tega ne razumete
Seveda, sam eni iščete v tem ene umetniške vrednote, pa je z aviona vidno, da jih ne bo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Facts:
- 45.000 gledalcev v prvem vikendu (https://www.si21.com/Film/SENZACIJA_PRHOSTAR_RUSI_REKORDE/)
- ga postavi na cca 10 mesto med Top 10 najbolj gledanih slovenskih filov zadnjih 20 let (http://siol.net/siol-plus/top-10-najbolj-gledanih-slovenskih-filmov-zadnjih-20-let-319035 )
- ne vem sicer kakšen je bil budget filma - ampak fantje so po številu gledalcev nažgali marsikatero bogatejšo umetniško produkcijo (https://files.dnevnik.si/2014/Objektivno-113-filmi.pdf )

Vsem "šimfačem" - kdaj ste pa šli nazadnje gledat kakšen slovenski film v kino? Sam sem pred mnogo mnogo leti gledal nekaj z pomoje Magnificom - pa na koncu sm si reku "wtf sem zdej gledal".. Pr Hostar ne bom šel gledat - ker mi videno na youtube ne potegne.. kar pa ne pomeni, da fantom ne čestitam in kapo dol za pogum in uspeh.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
Sej smo razumeli, film za povprečno neumno rajo, takih je pa očitno dost. Fact.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pogledal Pr' Hostar E01 ny YouTube... Katastrofa... Kot nekdo prej - niti trznil nisem. Kje je tu humor? En kup preklinjanja, nerealne situacije, potenciranje naglasa oz. dialekta...

Dopuščam možnost, da je film povsem drugačen, kot odlomki/seriija na YT
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Citat:
Uporabnik ncnifrej pravi:
ker mi videno na youtube ne potegne.. kar pa ne pomeni, da fantom ne čestitam in kapo dol za pogum in uspeh.

+1

Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Pogledal Pr' Hostar E01 ny YouTube... Katastrofa... Kot nekdo prej - niti trznil nisem. Kje je tu humor? En kup preklinjanja, nerealne situacije, potenciranje naglasa oz. dialekta...

Dopuščam možnost, da je film povsem drugačen, kot odlomki/seriija na YT

Po mojih info je film zgolj sestavljanka teh delov z YT oz. gre za identično zadevo samo da je film pač mal daljši.

Kot že povedano - meni je to sfaljeno do konca but hey, that's just me. Jaz se tudi njihovim foram ala video z naslovom Car in podobnim kretenizmom iz YT nisem nasmejal. Oponašat primitivne čefurje mi pač ni smešno, enako mi ni smešno oponašanje oz. neke sorte imitioranje slo redneckov iz neke šume na gorenjskem.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Meni so kul ker se ne grejo samo čefurjadi ter teh for, znajo tud lep slovenski skeč narest. Ni pa to nek hud intelektualen humor na visokem nivoju. Tudi meni Car pa fraze ki jih folk potem okol meče ne zagrab.
Avdič na drugi strani, vsaj kar sem ga imel nesrečo slišat, igra samo na te bosanke fore.

Lažje njih poslušam kot druge naše "komedijante".
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.106
915
113
Emona / Carnium
Goran uporablja un Jim Carrey-jevski facial expression, k je za v neme filme. Če dam to nekak na stran pa zna model zlo dobr zadet te čefurske relacije in predvsem mindset večine jugoviæev na "začasnem" delu v Sloveniji (tukaj večina domorodnih gledalcev pogrne kot objektivni kritik). Gre dejansko za situacijski humor in ne poveličevanje čefurizma (kot marsikdo v tej temi (ne)razume). Verjetno pa je to tudi vse kar zmore(jo) in to ni univerzalni humor. Bi si pa želel več podobnih skečev s t'hinskega konca...tam je tega materiala še več, če mene vprašaš
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
No saj nisem imel v mislih poveličevanje čefurizma, to dela mlajši del naroda preveč že sam od sebe. Enostavnop gre za fore, ki to sploh niso. Enako Avdičeve fore. To sploh niso fore, to so vse bolj kot ne dejstva za zjokat. Dejstva oz. geste, ki so iz real lifea prenesene na velika platna pa world wide web. Lahko pa da se to zdi tako zgrešeno meni zgolj zato, ker sem s podobnimi primitivizmi "gor rasel" in sem jih že nadnaveličan.

Kar se pa gorenjskih for tiče pa teh scen jim pa očitam v glavnem to, da se po vseh teh letih Pr' Hostar na YT niso spomnili česa drugega za film izoblikovat. Pa s tem ne mislim na Pr' Hostar 2
aplauz.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A če so dejstva za zjokat pa ne smejo biti osnova za humor? Pomoje je ravno obratno, da je točno to najboljša osnova za humor. Tipičen primer je tukaj v filmu prikazan odnos mama-sin. Pri nas imamo v vasi za en avtobus 40-60 letnih bolj ali manj zapitih samskih "mladcev", ki so še na mamini sisi (v gostilni pa najjaæi). Ja za zjokat, zato je to da jim s takim potenciranjem nastaviš ogledalo edino kar ti še preostane. Ker spremenilo se v nobenem primeru ne bo nič. Kot je že Goran večkrat poudaril. Uporabljene so fore, ki so jih dnevno gledali pred blokom, kombinacija čefuraja in gorenjskih hilbilijev (pa naj bodo jesenice, tržič ali tuhinj, kakšne posebne razlike ni).

Za vsakogar nekaj, če ti ni, ti pač ni, čist razumem. Če bi bilo pomoje tudi modrijani nebi ene vstopnice ali cedeja prodali. Narodu se pa utrga ko oni danerečemkaj gor skače.

To da so napolnili kino dvorane še zdaleč ne pomeni da je pa to najbolj kvalitetna produkcija zadnjih 30 let (spomni se slovenskega časopisa z največjo naklado in njegove kvalitete). Ampak da so ujeli pravo žogo in pravi moment. Kino Šk. Loka ima zadnjih 15 let v povprečju med 8-10 obiskovalcev na predstavo (podatek iz prve roke, ker sem eden od njih). Zadnji vikend je pokal po šivih, v torek ko je bil spet redni spored (ne hostarji) nas je bilo spet 8.