bend za na poroko

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
živ

midva iščeva bend, ki bo igral na poroki. bend naj bi igral bolj musko za mlade(rock, pop, ex-yugo), pa tudi malo narodne, zimzelenih....

cena naj bo do 1000€ max, bolj vesela, če bo kaksnih 100€ manj (recesija)

Predvsem iščeva imena bendov, ter kaj mislite o njih.

LP Cain
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
http://www.skupina-amor.com/

zelo dobri! igrajo vse kar hočeš. cel večer in celo noč
smile-1.gif

cene pa nevem. najbolje da pišeš mail.
aja, ne nisem član
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Midva sva imela podobne želje, na koncu so zmagali Calypsoti.
Poskrbeli so tudi za vso ostalo animacijo (seveda v skladu z dogovorom) in povezovanje programa, fešta je bila super.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
malo off:
Morda kdo ve koliko računajo Kingstoni za celo noč (20:00 - 4:00)?
Pa ne gre za poroko, ampak žur na prostem (podobno kot gasilska veselice, vendar zaprtega tipa samo za povabljene)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Se niso Rolling stones...

Zdaj po novem letu, so vsi suhi se da še bolj zdilat.....
grin1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
kzs...

mi smo imeli lansko leto calypsote na 1. maju, pa jih je folk tud pohvalil!
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Po novem letu gredo ponavadi nekam riti namakat al' pa smučat. 3k€ ni veliko, če se proda veliko pijače in pleskavic
grin1.gif

Saj ne bio prodavali pijače&hrane.... privat fešto bi meu, samo se mi ne da govedne poslušat celo noč
tongue-1.gif


3000 je pa kr cena....
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Ne bi mambo kigsov (morda bi pasali na kako ultra pijansko fantovscino
smile-1.gif
In to na res male pare.

So mi nekako preveč dirli-dirli ....
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Mnjah, tu pa težko najdemo okus
evil.gif


Drugače pa imaš Zanzibar bolj "Čukast" nick
grin1.gif

Jaz bi za privat žur najel rock band. Kšne Los Ventilos, Res Nullius, Toronto Drug Bust,...ali pa kaj bolj funky, kot so Intimn Frizurn,...ali pa DJ Woo-D, Borka ipd. Ampak, kaj pa jst vem
grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Očitno sem v letih, ko se je začela sezona porok in cel kup kolegov se je zadnjem letu, dveh poročilo, in teh bandov sem videl cel kup
smile-1.gif

Osebno se mi zdi jurja evrov za en večer hudičevo veliko denarja (boljša polovica foruma bo skočila u luft
evil.gif
), tako da tole ni enostavna reč.

Po mojih izkušnjah na ceno v prvi vrsti vplivata dve stvari: kako dolgo muskontarji igrajo (od 6ih popoldne do enih, dveh zjutraj? Od osmih zvečer do 6ih zjutraj? To drugo bo dražje...
smile-1.gif


Naslednja stvar je izbira komadov, ki jih bodo igrali. Odloči se, kakšno musko hočeta, in poiščita band, ki bo temu v nulo ustrezal. (Edini problem se mi zdi, bi lahko bila željena odsotnost harmonike, ki je očitno slovenska specialiteta, brez katere ne gre... Ampak ni hudič, da se ne bi dalo zmeniti, da jo naj omejijo recimo na 10% komadov...
tongue-1.gif


Zmenita se tudi, če želita karaoke, ker se z muziko šele takrat začne zaresni žur (jasno, ne siliti svatov k petju, to se pejte, če kdo rad poje, ko ga ima malo pod kapo...
grin1.gif
), in naj ga band ne serje s kakšnimi cheap triki, kot je npr. da za karaoke potalajo ugasnjem/zjeban mikrofon. To je brez veze.

Potem smo pri vodenju "programa". Natančno se zmenita, kaj je pri tem dovoljeno in kaj ne. Štosi so običajno dveh sort - zaje6avanje ženina&neveste ali pa vseh ostalih. Po moje je modro, da taki štosi ostanejo v mejah normale (običajno je recimo vlečenje podvezice brez rok izpod nevestine kikle ipd.), in po moje naj bodo omejeni na novopečeni par. Zaje6avanje svatov (slačenje obleke, skrivanje čevljev in ključev) je brez veze, saj se ne poročajo oni...
rolleyes-1.gif
Za vse gorence: zmenita se, če bodo štosi vključevali denar (stare fore kot so: ženinu so ukradli tošl ipd.) ali ne - večina pametnih ljudi se tega ne gre več. Po moje je boljše se omejiti na res dobre fore, naj bo zato več muzike.

Skratka, za jurja evrov bi si sam želel band prej videti, hudirja...
tongue-1.gif


Pa nekdo mora obvezno ženin šopek sunit.
zmaga.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahhh....
Na porokah bendi, ki se ukvarjajo s porokami ne igrajo do dolčene ure. (govorim o resnih bendih, ansamblih, skupinah)!!!!
Poroka traja od določene ure do....... dokler traja in če so pravi, jih boste še prosil, da naj nehajo igrati. (pa ne zaradi slabega igranja, ampak utrujenosti). Določanje komadov, ki naj bi jih igrali je nesmisel. Dva , tri komade, kot je otvoritveni ples, polnočni ples itd. .. še gre vse ostalo pa ne. Če določite komade, potem je boljše, da vrtite CD-je in imate točno določeno musko. (obkljukovanje komadov iz repetruarja muskontarjev ....
hysterical-1.gif
.... )
Poroka oz. sama požrtija ni namenjena samo ženinu in nevesti, da ju pridejo vsi občudovati in darila nositi, ampak, da se sorodniki, sosedje, prjatli dobijo in poveselijo ob tem dogotku. In če nekoga "posiljuješ" z eno zvrstjo glasbe, se bo kmalu pobral domov. In potem bodo muskontarji krivi, da se je folk skrpal domov. Da je na poroki fajn, se morajo imeti vsi fajn, ne samo določena skupinica ali posamezniki.
Zajebavanje ženina in neveste so neumnost!!! Muskontarji sami iz sebe delajo norce. Mogoče si še kakšnega malo privoščijo od svatov, če prej vidijo da sprejme zajebancijo. Vseh ostalih si ne smejo prvoščiti. Karaoke so že preživete. (če kdo želi, naj zapoje z bendom, ampak naj bo preverjen, da se ne zgodi potem, da nekdo gre tulit v mikrofon samo zaradi preveč popitega alkohola in želje po pozornosti!!)
Torej: ob izbiri benda, skupine, ansambla glej, da bodo te, ki jih povabiš zadovoljni, srečni itd. (sej zato jih tudi vabiš, mar ne)
Če daš jurja za musko, bi že moralo tako biti, mar ne!! Ena zvrst muske na poroki ni priporočljiva. Igrati morajo vse zvrsti.... (no, čisto vse spet ne) poudarek je lahko ne neki. In to lahko ti z izbiro benda določiš, kaj največ in najraje igrajo.
Program naj v sodelovanju z vami vodijo muskontarji. Po predhodnem dogovoru, če so kakšne psebne želje.
Torej: preko neta je težko svetovati bend, ker nobeden ne pozna vaju oz. vajinih svatov(gostov)

ps. Bil sem na poroki, kjer sta samo dva igrala kitari. (menda ne marajo bobnov in harmonk). Sej je bilo eno uro zanimivo pa fajn, ampak po treh urah brenkanja bi jim pa tiste kitare najraje nekam porinu al se pa skrpal domov. No in slednje se je zgodilo. Skupaj z 70% ostalih gostov. Potem pa vprašanja zakaj smo šli tako hitr ..... (še dolg smo zdržal)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
drži kar pravi lanos, tukaj na žalost ali srečo potrebno poskrbet za "okuse" takih in onakih... sam vem, da najbolje "zažgejo" ansambli ki špilajo VSE od domače narodnozabavne naprej. posiljevat folk s eno in taisto pa... a-a ni v redu.
in ohcet se dela za vse, [censored] ga.
če želiš samo zase, potem se poroči v sredo pojdi nekam na kosilo in adijo... za igrice se da zmeniti s normalnimi vse, tudi tako da pač pri pivskih igricah ne napijejo folka preveč (kočijaž recimo je taka pivska)... ampak igrice morajo biti:) drugeče je vseeno če špila japanac yamaha.

imam en dober ansambel če koga zanima prosim PM
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Potem pa potipaj kako so Mambo Kings s cajtom. Vasco je trd pogajalec, samo se da zdilat
grin1.gif
Ko sem jaz spraševal za njih pred tremi leti (po dobrih vezah) je bila cena med 4 in 5k €, pa še odgovor je bil, da oni neradi igrajo na porokah.
tongue-1.gif


Drugače pa je bil meni osebno (subjektivno mnenje pač) dober bend na poroki Duble Truble.
Pa enkrat sem bil na poroki, kjer je igral Tribon bend, pa so mi bili tudi zelo všečni (z njimi se je dalo vse zmenit, tudi glede morebitnih iger).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
no, če narodnjaki šopajo takšne, potem dobro ne more biti švoh
https://www.youtube.com/watch?v=GZ_i5mWmk38

sicer pa, če muskontarji do 2 zjutraj ne razturajo, potem tud ne bojo.
Z glasbeniki na poroki se MORA dat vse zmenit. Igre z ali brez udeležbe gostov. Okrogli muzikanti iz Laškega imajo show programa za nekaj ur, brez nekega sodelovanja svatov. Vodenje programa oz. poroke. Normalno da morajo. Ampak vse v sodelovanju gostitelja. !!!
Razen da igrajo samo komade, ki so želja gostov. To je pa stvar skupine, ki jo povabite. (če ne igrajo pravih komadov, jih pač ne povabite)
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
Mogoče so s ceno hoteli povedati, da ne bodo igrali
grin1.gif
Meni so špilali na poroki in še kje (it goes back, way back). Tudi za koga drugega sem uredil, da so igrali, če so imeli prosto soboto. Sicer pa drži, da na porokah igrajo le za poznane ljudi (prijatelje, kolege, poslovne partnerje,...).

Kot je nekdo že napisal, je bend potrebno prej nekje slišati. To je osnovni pogoj. Druga pomembna zadeva pa je dogovor glede repertoarja in morebitnega vodenja programa. Verjetno smo bili že vsi na porokah, kjer je bend ubil atmosfero in predčasno odgnal svate
bonk.gif